Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem 3 hós stafford...

Hogyan neveljem 3 hós stafford-shar pei keverék kutyámat?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptuk és nagyon örültünk neki,mert nagyon aranyos,játékos.De a héten gyakorlatilag sokkot kaptam,mikor hazaértem ő megölt egy csirkét és félig meg is ette,másnap megint egy másikat,ma reggelre pedig megfojtotta a nyuszinkat.Napi 3 szor kap enni elég bőségesen.Most annyira kétségbe vagyok esve,nem tudom,hogyan neveljem meg.Van egy 3 éves kisfiam és félek,hogy később őt is bántani fogja,ha így haladunk.Akinek van hasonló kategóriájú kutyája,az adna egy pár tanácsot,hogy mire kell megtanítani egy ilyen kutyát?Válaszokat előre is köszönöm
2013. szept. 5. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amint lehet, vidd kutya suliba. Az sajnos nem elég, hogy napi 3 x kap enni. Unatkozik, elfoglaltságot kell neki találni, játssz, foglalkozz vele. Egyébként mindkét fajtának határozott, következetes nevelésre van szüksége. Add a tudtára ha rosszat csinál és fegyelmezd. Dicsérd, ha ügyes.
2013. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell zárni a baromfit.A mozgó kisállat bekapcsolja a kutya vadászösztönét.Kajának is jobb,mint amit kap és szórakozãsnak sem utolsó.A kutya pedig hamarabb felnő ,mint a gyerek,aki attól,hogy jó esetben te vagy a falkavezér,még nem kerül automatikusan rangsorban a kutya elé.Ennek is van technikája,de legjobb ha kutyaoviba,majd ha nagyobb kutyasuliba viszed,ahol megtanulod kezelni ezt a nem kezdő kutyásoknak ajánlott mixet.
2013. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Tapasztalatból és nem rosszindulatból mondom, hogy vagy teljes odaadással kutyasuli, és a kiképző minden szavát szentírásnak veszitek, vagy most keressetek neki gazdát. Nem hiszem, hogy fel vagytok készülve egy ilyen kutya kordában tartására. Nem lehetetlen, de komoly erőfeszítés kell hozzá...
2013. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem ajándékozunk kutyát, meg ezért tájékozódunk a kutya jelleméről, mielőtt elvállaljuk, mert baromira nem elég annyi, hogy aranyos meg játékos.

Pit-shar pei keverékem van, de ha nem lenne, akkor is azt mondanám, hogy irány egy jó suli, mert szemmel láthatóan nem tudjátok kezelni már három hónaposan sem. Személy szerint a Cerberost javaslom, de nyilván máshol is tudnak segíteni, a lényeg, hogy olyan sulit válassz, ahol nem csak alapengedelmességre oktatják a kutyát, mert az baromira nem segít rajtatok, ha megtanul ülni meg lábnál közlekedni, hanem ahol főleg titeket világosítanak fel a falkavezérségről, a kutya igényeiről és azok kielégítéséről, meg úgy általában a kutyatartás elméletéről, mert enélkül nem sokra fogtok menni egy ilyen kaliberű kutyával.

2013. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!És te mitől vagy ilyen tapasztalt kutyatartó?A te kutyád járt suliba?Ott nevelték?Igazából mindenki leírta a véleményét,dehogy mit kell megtanítani egy ilyen kutyusnak,arról senki semmit sem írt. :)
2013. szept. 5. 13:32
 6/10 sippara ***** válasza:
Az egyetlen dolog, amit meg KELL neki "tanítani", nyilvánvalóan az, hogy ne nyírja ki a csirkéket, nyuszikat, akármiket. A nem-ölés azonban nem trükk, így inkább nevelés kérdése, amiben viszont kutyasuli vagy kiképző fog tudni nektek segíteni - egész egyszerűen azért, mert ez bizony egy vagy megy egyedül, vagy nem dolog, ami egy havanese méretű és habitusú kutyánál akár tök mindegy is lehet, de egy staff-shar pei keveréknél nagyon nem.
2013. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Igen, Akumi az egyik legtapasztaltabb közülünk.

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy itt valaki 3 mondatban le tudja írni neked, hogy kell megnevelni egy kutyát. Egész könyveket töltenek meg ezzel a témával! Javaslom Jan Fennel és Cesar Millan könyveit (letölthetőek a netről), ill. videóit, azokból sokat tanulhatsz (Cesarnak van egy kifejezetten kölykök neveléséről szóló könyve is, "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?"). A neten is rengeteg hasznos cikk van. Keress rá a falkavezér, kutya nevelés fogalmára és kapsz egy csomót.

Azért javasolja mindenki a kutyasulit, mert kérdésed alapján nagyon tapasztalatlannak tűnsz, és a legtöbb kezdő kutyás nem bír el egyedül egy ilyen típusú kutyával.

Sok szerencsét!

2013. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jártam vele suliba, mert megbírkóztam vele egyedül. De nem netről olvasgattam mások látatlanban adott tanácsait, hanem több mint tíz éve komolyan kutyázom, úgyhogy volt annyi tudásom, hogy megoldjam egyedül is. De ha nem sikerült volna, én is a suliban kötöttem volna ki, ahol nálam okosabb emberek vannak, nem szégyen az, villanyszerelőt is hívok, ha nem megy valami, mert ahhoz sem értek - nem is kell, csak annyira, hogy ne gyújtsam magamra a házat. Ezt kéne nektek is elérni a kutyával, hogy ne rombolja le a fél családot egy éves korára, és ha nem értesz hozzá, ehhez bizony szakemberhez kell vinni, aki leginkább kutyaiskolában lelhető fel.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: hogy mit kell neki megtanítani? Mindent, amit szerinted tudnia kéne! Hogy viselkedjen normálisan, hogy ne bántson más állatokat, de akár cigánykerekezni is megtaníthatod, ha szerinted arra szüksége van a kutyának, te vagy a gazdája, te döntöd el. Szedd össze magadban, hogy mi kell, és tanítsd meg neki. Ha nem tudod, hogyan csináld, akkor ismét eljutottunk a kutyaiskoláig.

2013. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat.Azért nem ilyen tragikus a helyzet,ahogy valószínűleg értelmezhető volt a kérdésemből.Ha itthon vagyok,akkor nem csinál semmi rosszat,a csirkéket nem is meri még csak meg sem nézni,mert tudja,hogy nem szabad.Nem is értem,hogy hogyan történhetett,hogy megevett 3 hónapos kutya 2 egymást követő napon 1-1-et.A nyuszit valószínűleg nem akarta csak játszani akart vele,de nem úgy sült el.Azért írtam ki a kérdést,mert nem ismerem ezt a kutyafajtát és nem szeretném,ha gyermekemet bántaná.Hiába nagyon szeret minket és ragaszkodik hozzánk már így 1 hónap után is,fogalmam sincs mi járhat az ő kis fejébe.Nem szeretnék megválni tőle,viszont itt a közelben,ahol lakunk nincs lehetőség kutyasulira,legalább is nem tudok róla,de utána érdeklődök mindenképp.És elolvasgatom a könyveket,amit ajánlottatok.Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 5. 16:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves akumi,neked külön köszönöm a válaszod.Igazad van.Szerintem amint találunk a környéken sulit,elvisszük.
2013. szept. 5. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!