Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Hogyan neveljem szobatisztaságra 2 hónapos kiskutyámat? (1 pumi-palotapincsi keverék)

Figyelt kérdés
inkább homokra szeretném szoktatni,de azt kikaparja bekakilni ritkán bekakil de azért kikéreckedik pisilni még sikerül neki bent a házban =( kérlek segítsetek!!!
2009. dec. 15. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] ezt tanulmányozd át...
2009. dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alomra szoktatás kutyánál SOHA nem fog menni, hagyd abba, meddő próbálkozás. Nem macska ez.


Jó az a link, amit az előző válaszoló írt. Figyelned kell a kutyádat folyamatosan (ha családban élsz, akkor mindenki figyelje), és amint látod a jeleit, hogy pisilni/kakilni akarna, azonnal vinni kell ki. Odakint azonnal megdícsérni, ha elvégezte a dolgát.


Kölyökkutyák maximum 1-2 óráig tudják tartani a vizeletüket. Azaz a kutyával maximum kétóránként le kell menned, nincs mese. Az éjszakát se bírják ki egyvégtében. Én annak idején háromóránként keltem éjszaka, és vittem a kutyát le, ha jelzett, ha nem. Kb féléves lehetett, amikor először kibírta az éjszakát bepisilés nélkül.


Ha kint elvégzi a dolgát, az a kutya érdeme, dícséret jár érte. Ha viszont bepisil-bekakil, az a te hibád, mert nem figyeltél rá eléggé. Ezért tehát nem szabad megbüntetni a kutyát, főleg ha még kölyök, hiszen egyszerűen nem bírja tartani. Ne nyomd az orrát a vizeletbe, ne szidd le. Töröld fel a romokat, és legközelebb figyelj oda jobban. ha jól csinálod, a kutya hamar beleszokik, hogy a dolgok rendje ez: odakint pisilünk, és ezért dícséret is jár. Odabent pedig nem pisilünk soha. És félelem nem kapcsolódik a pisiléshez - feltéve, ha a bepisilésért nem bünteted meg.


Nem szobatiszta kölyökkutyát nem érdemes magadhoz venned, ha napi 8 órára magára hagyod, mert dolgozol.

2009. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kösszíí mindenkinek...
2009. dec. 16. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem a kutyapelenka segített. egy ilyen lap, amit leteszel a földre és olyan valamivel van átitatva, ami inger a kutyának, hogy oda végezze a dolgát. amíg kicsi addig bőven elég neki. és miután rászokott(ez hamar megy, pár nap) el kell venni a pelust és mikor látod, hogy ott keresgél, ahol a pelus lenne le kell vinni, odalenn lerakni a pelenkát. aztán a pelust el kell hagyni. így megtanulja, hogy le kell mennie. én ezt egy kutyákkal foglalkozó embertől hallottam, nekem bevált. és az benne a jó, hogy egyértelmű, hogy mikor kell pisilnie, mert tudod, hogy ha abban a sarokban keres, akkor tuti akció van. az én pincsim amúgy vagy össze-vissza rohangált vagy nem csinált semmit és sunyiban a szekrény alá csinálta.
2009. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A lényeg, hogy a kutya tudja rendszeresen kiviszed.

Ha megszokja a napi ritmust (hogy mikor jársz ki vele) ő visszatartsa ameddig csak bírja, hiszen az biztos, hogy a kutya sem szeret a saját piszkában élni.

2009. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!