Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnéztem a LuxPup oldalát,...

Megnéztem a LuxPup oldalát, és el kezdett foglalkoztatni a dolog. (? ) Többi lent

Figyelt kérdés

Arról persze szó nincs hogy ilyen kutyát akarok venni, csak a GyIK-ben nézelődtem és volt 2 kérdés ami felől kétségeim vannak.

Az első, hogy a kutyák tényleg olyan keveset élnek? Erre a válasz az volt, hogy nem. Megélik azt a 10-12 évet mint a nagyobb fajtársaik.

A második, hogy van-e egészségügyi könyvük? Válasz: van és regisztrálva vannak az FCI-hez... Akkor van törzskönyvük is?



2013. szept. 5. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom. Abnormálisan kicsinek tűnnek.


Mintha valami kinövésben szenvednének. Persze aranyosak, de szerintem a kutyáknál ez felér valami törpeséggel.

Gondold el, ha a kutya ilyen kicsi, milyen fejletlenül kicsi kutyáik születhetnek.


Szerintem nem egészséges kutyák, persze látszatra aranyosak nagyon, de biztos van több betegségük is.

2013. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha FCI által regisztrált és elfogadott fajta, akkor van FCI törzskönyv. Ha pedig nincs, akkor másmilyen, de a tenyésztéshez mindenképp kell valamilyen papír, amivel követni lehet a kutyák származását. Szóval biztosan van törzskönyvük.
2013. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
94%

Puszta józan paraszti ész mentén gondolkodva baromság az egész. Ha a nevetségesen apró kutyákkal sem lenne semmi egészségügyi probléma, miért tiltanák a standard alatti méretű kutyák pároztatását? Nézz csak meg egy "mini" vagy "extramini" szülőktől származó "yorkit" - aztán nézd meg öt év múlva (patellásan, légcsőszűkületesen, emésztő szervrendszeri problémásan), aztán nézd meg tíz év múlva.... ja, akkor már nem tudod, a legtöbbjük kimúlik bőven a tizedik születésnapja előtt.


"A második, hogy van-e egészségügyi könyvük?" Ezen most felnevettem. Az lenne a durva, ha nem kapnának, ugyanis az "egészségügyi könyv" egyenlő az OLTÁSI KÖNYVVEL, amit minden kutya kap, akit valaha oltottak. Az FCI azonban nem ismeri el ezeket az egérszerű, pénzéhségből közel halálra nyomorított kutyákat fajtaként, törzskönyvet pedig biztosan nem kapnak.

2013. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevered a szezont a fazonnal. Az egészségügyi könyvet az állatorvos állítja ki, kérésre gyakorlatilag bármilyen fajú háziállat számára és ehhez az FCI-nek semmi köze.
2013. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
osztom sippara véleményét.
2013. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim vettek "mini yorkit",mert hogy jajj de cuki.Mondtam,hogy ne tegyék,mert ilyen fajta nincs és beteges.Nem hittek nekem.A kutya 1 éves korában már több mint 100 ezer ft-ba volt.Nem,nem vétel árra gondolok,hanem orvosi számlára.2,5 évesen el kellett altatni,mert annyi betegség jött ki légcsőszűkület is,az izületeivel se stimmelt vmi,allergiás is volt,minden baja volt szerencsétlennek.A doki szerint ahogy egyre idősödött volna még annyi baja lett volna.Inkább az altatás mellett döntöttek,mert szegény kutya 8 féle gyógyszert szedett ami havi 50 ezer ft volt (ebbe a különleges kaják is benne voltak,meg vitaminok).


Szóval aki azt mondja,hogy ezek a nagyon pici kutyák egészségesek azok tudatlanok.Talán külsőre egészségesnek látszik némelyik ,de ki tujda mennyit hagy a dokinál a gazdi havonta.


Ezek a luxpup meg mitomén milyen pici kutyák nem élnek sokáig!!

2013. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, tudom mi a különbség a TK és az egészségügyi könyv között, de a kérdés az volt az oldalon hogy van-e nekik és a válaszban az FCI is említve volt. Persze ezen én is csodálkoztam..

köszi a válaszokat :)

2013. szept. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!