Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen agyi dolog állhat...

Milyen agyi dolog állhat mögötte? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
A kutyám szombaton elkezdett szédülni, néha majdnem elesett. Csináltak vérvételt és elkezdték szteroidos gyógyszerrel kezelni az agyát. A vérképén nagyon magas az eosinophil szám (2-6 helyett 32). Megtörtént a paraziták elleni kúra de mára szinte biztosan kizárták az orvosok a parazitás fertőzést. Agyvérzésre vagy valamilyen vérrögre tippelnek ami elzárt valamit. A szédülés csillapodott, de nagyon bágyadt a kutya és a bal szemében nem jó a reflex mozdulat. MRI-t nem szeretnénk és az orvos sem javasolja, mert egyrészt nagyon drága, másrészt lehet, hogy csak olyat mutatna ki ami gyógyíthatatlan (pl agydaganat). Ha valakinek volt ilyen vagy hasonló kérem ossza meg velem a tapasztalatait! Előre is köszönöm
2013. júl. 9. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A régi kutámnak volt szédülése kb 13 évese. Begyulladt a méhe azt hiszem és rá egy hétre meghalt :( Emlékszem a pillanatra: reggel iskolába menet a kerítésen keresztül néztem és pár lépést szédelegve ment és elájult :( Nem tudom mi lehet a kutyád baja de remélem semmi nagy cucc. :(
2013. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Az kimaradt, hogy 7éves ivartalan kan!
2013. júl. 9. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Agyvérzés lehet. Erre utalna az, hogy az egyik szemében rossz a reflex. (Vagy még egy tucat dologra, nem látok bele sajnos.) Az agyvérzés is néha magától gyógyul. Remélem, nem lesz nagy baja!!

Hadd pihenjen sokat, legyen előtte mindig friss víz, legyen hűvösben, ne találják meg a legyek, és add neki a gyógyszereket, amiket adtak. Többet most nem tehetsz.

2013. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Agyvérzésre tippelnek, bár most az az utolsó a listán, a dokitól kapja injekcióban a gyógyszert. Most agyhártyagyulladásra kezelik. Kb 2óránként viszek neki friss hideg vizet és szépen iszik is. Sajnos most megint jobban szédül, egyszer el is esett, de azt mondták (meg én is úgy tudom) hogy agyvérzésnél lenne valamilyen bénulás de az nincs. Várom még a válaszokat!
2013. júl. 10. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!