Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvassátok el légyszíves!...

Ödi2 kérdése:

Olvassátok el légyszíves! Összefogásra van szükség, csatlakoztok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasok minden fórumot és blogot, ahol kutyákkal foglalkoznak és ma reggel ezt találtam...:(((

[link]

Jogos a cím, felháborító az eset, de nem egyedi. Pont tegnap hívott egy nagyon kedves régi ismerősöm, akinek segítő kutyája van, gyengén látó és erősen korlátozott a mozgása is. Egy bevásárló központban, ahová naponta járnak, elakarták csalni a kutyáját és ráadásul eléggé otromba és gusztustalan beszólások zaklatták fel. Pl.: Minek egy béna denevérnek kutya és hasonlók...:(((

Ha nem veszi észre egy dolgozó és nem megy ki, akkor elgondolni sem merem, hogy mi lett volna a vége.

Ezek a kutyák SEGÍTŐ és MENTŐ kutyák lettek volna!!! Most nem beszélek az eszmei, képzési értékükről, beszéljünk az ERKÖLCSI értékükről!!!

Remélem sohasem kerülnek az ellopóik olyan helyzetbe, mikor egy ilyen kutya segítségére számíthatnának csak. Nem kívánom ezt, mert EMBERNEK tartom magam és NEM alacsonyodom le az Ő szintjükre. Remélem TI sem teszitek, nem ez a célom ezzel a kéréssel.

SEGÍTSÉGET kérek MINDENKITŐL aki elolvassa linket, együtt érez és hajlandó pár percet áldozni erre az idejéből.

Kérek mindenkit, hogy osszátok meg minél több emberrel és fórumon, ahol csak tudjátok és keressük meg ezeket a kutyákat, segítsünk azon az akár TÖBB EZER emberen, akiken segíthetnének, akár segítő, akár mentő kutyaként ezek a kutyák.

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és nem érzi feleslegesnek ezt a pár percet.


2013. szept. 6. 06:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, több olyan körülmény is van (ami nem jelent meg a felhívásban), ami arra enged következtetni jópár embert, hogy biztosítási csalásról van szó.
2013. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen,ez elég undorító,de szerintem az ilyen esetek megrendelésre történnek belső infó alapján.Vagy nagyon degeneráltnak kell lenni ahhoz,hogy valaki innen lopjon szaporításra,viadalra.De ez olyan,mintha egy regényben olvasnám,magamtól eszembe sem jutna,annyira elmebeteg.
2013. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bennem is felmerült, van is pár ismerősöm, akiket megkeresek majd és megkérdezem a véleményük... De attól még szükség van a kutyákra és ha a legrosszabb dolog lesz az igazság, akkor máshol fognak képzést, segítséget kapni. Nem hagyom eltűnni őket, csak úgy...
2013. szept. 6. 07:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok, ezt a felhívást én is olvastam fb-on. Ott a kommentekben azt írták, hogy megvannak a kutyák egy németországi menhelyen...
2013. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szia, 4-es ezt a kommentet áttudnád nekem küldeni? Utána tudnék nézni, van elég sok ismerős segítő...
2013. szept. 6. 08:31
 6/16 anonim ***** válasza:
sajnos most nem, mert munkahelyemen le van tiltva a facebook, de otthon megkeresem!
2013. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is kutakodom azért. Ahogy komolyabban bele kérdeztem egyre inkább Little Rednek lesz igaza... Meglátjuk, a kutyákat keressük már több helyen is...:) A német vonal kicsit hosszabb, de az ottani rendszer átláthatóbb, pár nap alatt lesz infóm az tuti...:) Addig is keresgélünk.
2013. szept. 6. 09:15
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég undorító dolog, bár a mi városunkban nincsenek ilyen segítő, mentő kutyák.


Egyébként én úgy tudom, hogy boltba bemehetnek az ilyen segítő kutyák az olyanokkal, akik egyáltalán nem látnak, vagy nagyon homályosan.

2013. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egy ember írt ennyit h osztrák menhelyen vannak a kutyák, ami badarság szerintem...


biztosítási csalás? de ezek még nem kiképzett csak képzés alatt álló kutyák voltak, kmessze nem érnek annyit mint egy képzett mentőkutya.

mondjuk azt sem hiszem h ne lenne nyoma a 15 kutya szállítására alkalmas járműnek ill ne lenne gyanús ha valahol feltűnik hirtelen 15 kutya...

2013. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden hivatalos képzés alatt álló mentőkutyára nem kis összegű bizti van kötve.


Érdekes az is, h egyiknek sincs chipszáma.


Az meg végképp érdekes, h ha az ember kicsit utánakérdez a Karancsnak, h miket hall.

2013. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!