Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyámnyila a nagytestű kutyám,...

Nyámnyila a nagytestű kutyám, ezért egyre kevésbé szeretem. Mivel változtathatnám meg?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves 40kg-s magasabb kutyám,mint egy német juhász.Keverék,valami nyugis keverék,mert nagyon kis pelyhes szőrős.

Tököm tele van azzal,hogy ha neki meg egy yorkshire,pincsi,kölyök vagy bármi,máris farokbehúzva jön hozzám bújni,megpróbál felugrani rám stb.

Nagytestű haszontalan kutyám van.Tegnap is egy 5 hónapos! kb 6 kg-s kiskutya csattogtatta a fogait meg ugatott rá és attól is teljesen megijedt.Nem védi meg magát,arról már nem is beszélve,hogy engem sem.

Mit tehetnék? :(


2013. szept. 6. 10:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed kutyasulira, akkor nagyon sokat vidd kutyák társaságába. És ha találkoztok egy nála kisebb kutyával, ne engedd, hogy felugorjon rád. Vidd oda a kiskutyához és mutasd meg neki, hogy nem fogja őt bántani. Vagy pedig ha van jó kis kutyás társaság, járjatok le sűrűbben.
2013. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Na,lehiggadtam.Változtatok hangnememen és leírom újra.


Sziasztok!

Van egy 12 hónapos keverék kutyám,aki végtelenül kedves.De tényleg.

Imádja a többi kutyát,pláne a kicsiket,már 30 méterrel előttük leül,türelmesen vár hogy odajöjjenek esetleg kúszva közelíti meg őket,néha gyorsan eléjük fut,de sohasem nekik.Szereti az összes környékbeli,az új emberek is,és az összes kutya majdnem.Naponta 2*2 órát sétálok vele legalább,de néha még hétvégén is egész napot kirándulunk.Nem fél semmilyen zajtól (se petárda,se tüzijáték,se motor stb).A kutyáltól sem fél,DE ha legkisebb csetepaté is kezdődik vagy van,akkor farkát lenyomva jön felém és legszívesebben fejem búbjára mászna,ha tehetné/engedném,de nem engedem.

Rengeteget találkozik más kutyákkal,sokat játszik,futkoss,labdázik.De én szívem szerint hiányolom belőle azt a kis alfaságot,legalább annyit,hogy ha már rámorog valaki,akkor igenis morogjon vissza.Az én kutyám tiszta omega.

2013. szept. 6. 10:55
 23/34 anonim ***** válasza:

Persze nem jó,hogy ennyire fél,de hidd el jobb mintha rátámadna minden őt megugató kutyára.A környékünkön van egy nagytestű keverék aki minden kutyát szétszaggatna.A gazda alig bírja visszafogni,mindenki tőle retteg melyik sarkon bukkan fel és rántja el a gazdát.Sajnos 3 kutyát alaposan helyben hagyott már,nem haltak meg szerencsére,de ha nem jutnak gyorsan dokihoz az is megeshetett volna!!


Szóval inkább legyen egy félős kutyád mint egy fenevad.


Szocializásciós tréningek nem szoktak drágák lenni.

Van ahol ingyenes(Alfa kutyasuli több is van) vagy alkalmanként 1500/2000 ft.


Ha kicsit spórolsz rá elvihetnéd,lehet pár alkalom már segít,hogy hogyan kezeld a kutyádat ilyen esetben az oktatók segítenének,hogy a kutyádnak megjöjjön az önbizalma.

2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
És amúgy hiába szívesen tartanék egy pitbullt,nem fogom,mert tudom,hogy egy két hibát elkövetve,kisebb gyilkológépem lenne,szóval nyugalom,sem ettől a kutyától nem válok meg sem új harciasabbat sem szerzek be.
2013. szept. 6. 10:58
 25/34 A kérdező kommentje:

És hiába tűnik úgy,hogy nem szeretem,ettől függetlenül rengeteget foglalkozom vele és mindent megteszek érte.

Pl amikor nyáron ketten voltunk fent Börzsönyben és átszúrta a mancsát egy szög,a hátamon vittem 7km-et a következő faluig,mert bár vonyítva és összevissza ugrálva tudott volna haladni,de átéreztem óriási fájdalmát,ehhez csak annyit hogy én 56 kg vagyok és lány,mi ez ha nem szeretet? :D

2013. szept. 6. 11:04
 26/34 anonim ***** válasza:

tudod, hogy ki jutott róla eszembe? Scooby doo! Nagyjából olyan jellem lehet a tiéd is :).Az is fél mindentől.

Szerintem még fog komolyodni a kutyád. Biztos.

2013. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
De a te kutyádra sütik majd rá a veszélyes bélyeget és a te kutyádban fog maradandó élményt okozni a kiskutya esetleges megölése (mert azért ekkora méretkülönbségnél erre reális esély van). Utána meg lehet, hogy agresszív lenne más kistestű kutyákkal, abból meg hogy terápiázod ki?
2013. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Hidd el, jó kutya ő. Nála jobb négylábú társad sosem lesz az életben. Persze behúzza fülét farkát egy csattogós kutyára, mert nem tudja, hogy mi a franc az, mi a fenét akar tőle. Mit kezdjen vele. Hidd el, ha nagyon akarná leteperné pillanatok alatt. Ezek a kistestű kutyák már csak ilyenek. Tisztelet a kivételnek. És azokkal az 5 hónapos blökiket kellene a legjobban elvinni kutyatársaságba, mert mind anyuci kedvence, akit lehet babusgatni, mert milyen pici, milyen okos és ügyes, hogy morog meg vicsorog a kutyákra. Persze, tisztelet a kivételnek akik az ilyen kicsi kutyákkal is úgy bánnak mintha kutya lenne.
2013. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ja, nem gondoltad komolyan. Ok, mindig elfelejtkezem a zárójeles részekről, na.
2013. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Kérdező azt nem írtad, hogy szuka vagy kan kutya. Nekem az egyik szukám már kiskorától nagyon agresszív és durva volt minden kutyával, na most én annyira letiltottam erről, hogy majdnem olyan viselkedésbe fordult át mint a te kutyád. Én sem örültem neki, hogy ennyire kis mamlasz lett, de az első tüzelés után optimalizálódott hál istennek. Most már nem is agresszív és nem is adja meg magát minden kis morranásra, hanem teljesen normálisan a közép úton van. Ha a te kutyád is szuka és még nem tüzelt akkor van esély, hogy ő is változik a hormonok hatására és már nem kölyökként fog viselkedni :)
2013. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!