Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaság...

Hogy szoktassam szobatisztaságra a 3-5 hónapos kutyámat?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztunk egy keverék kutyát, minden állatorvos mást mond a korát illetően, 3-4-5 hónapos lehet. Egyelőre a lakásba végzi a dolgát, nagyjából egy helyre. Ha levisszük sétálni még nagyon kajla, minden érdekli, nagyon nehéz vele egy pillanatra is megállni. Ez nem lenne gond, de lent nem csinál semmit. Már próbáltuk,hogy rögtön evés-ivás után visszük, azt is próbáltuk,hogy nagyon-nagyon sokat vártunk, de akár 2 órán keresztül is tartogatja, aztán ha hazaértünk, azonnal rohan pisilni.
2013. szept. 6. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is, a benti dologvégzést most hagyjátok abba. Ugyan miért pisilne/kakilna kint ha bent is lehet neki? Ez legyen az első lépés, hogy megszüntetitek ezt a "helyet". Vigyétek ki minél sűrűbben sétálni (akár 1-2 óránként) és próbáljatok minél több időt lent tölteni. Ha produkál valamit akkor boldogság, "ügyes kutyus" és simi jutalomként. Sok sikert!
2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom megszüntetni az előszobát. ha csinálna, dicsérném, de nem csinál és épp ez a probléma.
2013. szept. 6. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Csillagom, nem azt mondtam hogy a szobát szüntessétek meg... Szövegértésből egyes, leülhetsz.
2013. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt gondolom, hogy kérdésekre válaszolni csak türelemmel és segítőszándékkal lehet, légyszíves ne sértegess, ahogy én sem tettem, a válaszod nem volt hasznos, így kérlek, ide többet ne írj.
2013. szept. 6. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

A "sajnos nem tudom megszüntetni az előszobát" megnyilvánulás után nem tudom mégis mit vártál. Nyilván nem arra gondoltam hogy bontsátok le vagy betonozzátok be a szobát... Azt hittem ez elég egyértelmű.


Azt hiszem én maximális segítőkészséggel leírtam hogy mit tegyél, nem értem miért nem lett hasznos számomra a válaszom. De ha így van akkor van erre egy roppant egyszerű megoldás: olvass utána. Kismillió könyv de még netes cikk is van a szobatisztaságról.

2013. szept. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, utánaolvasok.
2013. szept. 7. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!