Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaság...

Hogy szoktassam szobatisztaságra a csivavámat?

Figyelt kérdés
2 napja van nálunk a csivavám és olyan okos, hogy el sem hiszem!!! Két nap után megtanulta, hogy az újságpapírra piseljen. Most hogy érjem el, hogy az udvaron végezze a dolgát? Mert ugye először hiába vittem ki.. Kint semmi, bent pisi kaki. Arra gondoltam, ha még pár napig az újságpapírt használja és hallja tőlem százszor, hogy pisi kaki meg a sok dícséretet amikor sikerül neki a papírra... Akkor talán sikerül neki kint ha mondogatom neki...Ez lehetséges?? Várok még tippeket. Köszii
2013. aug. 2. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Azzal követted el a legnagyobb hibát, hogy rászoktattad újságpapírra, ezzel csak azt érted el, hogy rögzül a kutyában, hogy igenis lehet sőt kell is odabent pisilni/kakilni. Szedd fel az újságpapírt, nincsen rá szükség. Úgy a legegyszerűbb kutyát szobatisztaságra szoktatni, hogy bezárod egy szállítóboxba, ahol kényelmesen elfér és azt a helyet nem fogja összepiszkolni, kb 1-2 óránként leviszed az udvarra anélkül hogy a lakásban letennéd és lehetőséget adnál neki, hogy bent végezze el a dolgát. Odakint leteszed és addig lent maradsz vele, amíg nem pisil, ha ez sikerült, akkor nagyon megdicséred. 1-2 óra lent tartózkodás után kellőképp elfárad majd a kutya, beviszed a lakásba és bezárod a boxba. Nagyjából 1-2 hét alatt ezzel a módszerrel 100%-osan szobatiszta kutyád lesz, mert megszokja, hogy csak odalent végezheti a dolgát és magától fog jelezni, ha ki kell mennie. Ehhez viszont az kell, hogy következetes legyél és tényleg nagyon gyakran vidd le és az alatt az 1-2 hét alatt ne legyen szabadon a lakásban.
2013. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
zárjam be a kutyámat egy lyukba két hétre?
2013. aug. 2. 21:55
 3/22 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, csak egy tanács volt, kínlódhatsz vele éveken keresztül is, ha neked úgy jobban tetszik...
2013. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
már bocs, de nem tudom nézni, hogy két hétig sírjon a ketrecben a kutya..
2013. aug. 2. 22:05
 5/22 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, és mikortól hordhatod ki sétálni?
2013. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem kell sírnia, de ha már most engedsz a műhisztinek, vagyis a gondolatának is, akkor nem a szobatisztaság lesz a legnagyobb gondotok.
2013. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Vidd ki a papírt a szabadba, sétálgassatok körülötte. Tény, így nehezebb a szobatisztaságra szoktatni, ha van pelus, de az enyémnek is kint van. Nem várom el tőle, hogy 8-12 órákat visszatartsa. De maguktól is szobatiszták lesznek egy idő után. Pl. a kutyám most 11 hónapos, kakit csak akkor tesz pelusra, ha éjszaka kell neki, nappal már nem, megvárja a sétát. Pisit még letesz akkor is ha dolgozunk, vagy éjszaka. Ez engem annyira nem zavar, hogy el sem tudom mondani. Biztonságot ad neki is, hogy van hova pisilnie, meg nekem is, hogy nem kell rohannom munka után haza, ha találkozom egy ismerőssel nyugodtan beszélhetek vele egy fél órát, nincs semmi.


Amúgy az én kutyám max 6 órán keresztül tartja vissza a pisit kényelmesen, aztán pelus, nyilván bírná tovább is, ha muszáj lenne neki, de én sem szeretem, ha nem tudok üríteni, mikor kell, nem kényszeríteném ezt rá senkire.


Most majd jönnek az okosok, hogy de a kutya nem pisil oda ahol lakik...stb. A pelus nem is oda van téve ahol a kutya tartózkodni szokott. Ott pisilni szokott. Lepontozhattok, én így gondolom. Ha a kutyát zavarja, majd abbahagyja a fent pisilést, a lehetőség adott neki a lent pisire, kivéve éjszaka és amíg dolgozunk. Majd ő eldönti, neki hogy kényelmes.

2013. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyan miért sírna? Ha 1-2 órán keresztül játszol, szaladgálsz vele az udvaron naponta ötször, akkor nem lesz ereje sírni, hanem szépen elvonul a boxba és pihen. Nem írtad mennyi idős a kutya, feltételezem kölyök. Egy kölyök a nap nagy részét átalussza, 1-2 nap alatt örömmel fog bemenni a boxába egy kis pihenésre.
2013. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

off: ezt a ketreces módszert sosem értettem, ezt nyáriszünetes diákoknak, és nyugdíjasoknak találták ki? MErt egy átlag dolgozó ember felkel, leviszi a kutyát, elmegy 8-12 órára. Itt már meg is bukott a leviszem 2 óránként egy órára témakör. Arról nem is beszélve, hogy hazaérsz, leviszed a kutyát, utána eszel, mosogatsz, mosol, ne adj isten otthon is dolgozol még- nekem muszáj, és van egy párod is, sőt sokmindenkinek gyereke is, akikkel foglalkozni kell, szóval leviszed még a kutyát vacsi után, és esetleg lefekvés előtt, és itt nem egy órákról beszélek, max felekről, de ennyi a max. ideje egy átlag dolgozó embernek.


Most tényleg nem kötekedésből, de ezt mégis hogy gondoljátok kivitelezni munka mellett? Pontról pontra érdekelne, ha valaki beavat.

2013. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
2 és fél hónapos... Köszi a választ az utolsó előttinek, nekem is ugyanez a véleményem :)
2013. aug. 2. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!