Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kérdéssel fordulok...

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy létezik-e biewer yorki kutya?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Létezik, ezek a fehér foltosok, vagy tricolor színűek, már nem tudom, régebben olvastam róluk egy újságban. De hogy Magyarországon van-e ilyen tenyésztő, azt nem tudom.
2013. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
FCI által nem elismert fajta, ezért nem lehet FCI törzskönyve. A németek kereszteztek génhibás yorkikat és így alakították ki a fehér színt, ha jól tudom a németeknél törzskönyvezek de mivel nem FCI fajta ezért itthon még a német tk-val is csak fajta jellegű keverék. Nagyon soknak van közülük genetikai betegsége mint pl a patella, epilepszia. Még nem elterjedt fajta és a beltenyésztésnek köszönhetően sok betegség fenáll ezeknél a kutyáknál.
2013. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem van ilyen kutyám ,és szerintem is létezik mert utána jártam h létezik-e vagy sem, csak nagyon sokan okoskodnak h ez a fajta nem létezik
2013. szept. 8. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
létezni létezik csak nem elismert fajta ezért mint fajta nem "létezik" Magyarországon.Egyik ismerősömnek is van egy ilyen kutyája.Bár ha elismert fajta is lenne akkor is olyan mint egy keverék.Ismim kutyáját meglátom nem az ugrik be,hogy ez egy biewer yorki,hanem egy yorki keverék :D
2013. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen létezik ez a fajta yorki és magyarországon is elismert ,törzskönyvezhetö és tenyésztö is van hazai kettö is.Semmiképpen sem néz ki keveréknek.
2014. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FAJTAISMERTETŐ 2004-04-19 20:14:02

A Biewer-Yorkshire-Terrier Németországban alakult ki 1984-ben egy mutáció eredményeként, melyet Gertrud és Werner Biewer alakított ki yorkshire terrierjeinél. Az anya és az apa az első elismert Biewer yorkik: Darling of Friedheck és Frufru of Friedheck voltak. Biewer-ék úgy látták, hogy ez a fehérrel színezett kiskutya kivételesen vonzó, és elkezdték a szelektált tenyésztési folyamatot, hogy még több ilyen kutyus szülessen. Biewer-ék ezeket a kicsi kutyákat elnevezték „Biewer Yorkshire a la Pom Pon”-nak. Mai ismereteink szerint ez volt a Biewer-Yorkik megszületésének története. Az első Német Biewer Yorkshire Klub 2003. május 24.-én alakult meg. A Biewer yorkie-t önálló fajtaként már sokkal a klub megalakulása előtt is elismerték, bár hivatalosan még nem volt elfogadott fajta. A Biewer Yorkshire Terriert tenyésztik, regisztrálják és kiállítják más országokban is. Eddig az időpontig néhány nyilvántartó klub az Egyesült Államokban is elismeri a Biewer Yorkshire-t önálló fajtaként. Az Amerikai Ebnyilvántartó (AKC) egy a néhány közül, és az első olyan nyilvántartó amely elismerte a Biewer-t önálló fajtaként, és támogatja az Egyesült Államokbeli, valamint szerte a világon lévő tenyészeteket a Biewer Yorkie név alatt. Az Amerikai Ebnyilvántaartó 2003. május 15.-én jegyezte be a Biewer Yorkshire Szövetséget, előkészítve a tenyésztési standard felállítását és más szükséges teendőket. 2004-ben kérte a fajta elismerését. Magyarországon két Biewer Yorkshire Terrier van honosítva (bejegyezve) melyek a fajta nemesítő országból és kiváló tenyészetekből lettek importálva.

2014. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!