Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükköket lehet tanítan...

Milyen trükköket lehet tanítani egy 4 hónapos border collie-nak?

Figyelt kérdés
Már tanítottam neki pár trükköt, de nem jut eszembe több, úgyhogy kérlek segítsetek benne, hogy mit lehetne neki tanítani.
2013. szept. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos borderem van. Míg nem sétáltathattam addig megtanítottam neki az ül, fekszik, fordul, pacsi vezényszavakat. Mostmár megyünk utcára is úgyhogy a marad és gyere ide vezényszavakra feküdtem rá nagyon. Szerintem ez a kettő a legfontosabb, míg nem tudja stabilan addig nagyon mást nem is fogok tanítani neki. Illetve hát a szocializálása is nagyon leköt mindkettőnket.
2013. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A trükköknek semmi köze nincs a behíváshoz, kedves első!


Egyébként meg bármit megtaníthatsz neki, amit még nem tud és amire fizikailag képes :) Mivel nem tudjuk miket tanítottál már neki, tanácsot is nehéz adni, hogy mit lehetne még...

2013. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második: Tudom, hogy nincs köze hozzá, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy nem a trükktanulás a legfontosabb.
2013. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Youtube-on keress rá trükk tanítós vidikre, akár klikker kulcsszóval, több tucat JÓ vidit találsz.

Lényeg: ugrásokat, két lábon állást-pitizést, kúszást és hátrálást még jó fél évig ne igen taníts neki, mert terheli az ízületeket

2013. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Persze, nem az a legfontosabb, de tudod van az alap dolgok elsajátítása, és van a szellemi fárasztás rész, amelybe beletartozik a trükk tanulása is. A kettőt pedig nem lehet egy kalap alá venni :)
2013. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De a trükktanulás ugyanolyan fontos mint a behívás MERT:

kapcsolatépítő hatása van, a kutya megtanul veled együttműködve dolgozni, figyelni rád, parancsot végrehajtani. Ezek nélkül meg nincs behívás.... Aki azt hiszi h a trükktanítás vmi úri hóbort azoknak akiknek rengeteg idejük van és cirkuszi kutyát akarnak nevelni, azok tévednek.

De még ha fontosabb is lenne, vagy fordítva, a trükktanulás nem lenne olyan fontos akkor sem értem, h miért ne lehetne párhuzamosan csinálni?


És a kérdésre válasz: http://www.youtube.com/watch?v=gTo2lAvqKUw

2013. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 21. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!