Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kennelről?

Mit gondoltok erről a kennelről?

Figyelt kérdés

[link]


Számomra elég furcsa az, hogy szinte minden évben 2-3 almot hoznak le. Szerintetek?


2013. szept. 9. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

8 kutya az semmi, nekem is 8 van és ebből 5 hobby kutya 3 tenyészkutya. Most hoztunk egy kiskutyát az USA-ból ott a tenyésztőnek 200 felett standált a kutyák száma persze mind magas minőségű szép kutyák, a kölyök akit hoztunk is hihetetlen jól szocializált volt, és szuper temperamentumú kiemelkedő minőségű kutya lett. Ami vicces, hogy a 200 kutyából nála évi 3 alom van kb és van, hogy egész almokat megtart magának.

Sok fajtában pedig nem lehet megmondani mi lesz a kölyökből és csak növendékeket árulnak kiállításra, pl pomerániaiban ismerek olyan kennelt ahonnan leghamarabb 12 hónaposan lehet elhozni a kutyát, mikor már kiderült, hogy mi lesz belőle (persze lehet olyan, hogy már születéskor látható hibával rendelkezik és akkor hobbyra eladja kölyökként)

2013. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem korrektnek tűnik, a tenyészet pedig profi. Kiállításokra is járnak ugyanakkor a munkavonalat se hanyagolják el. A kutyáik szűrésekkel és eredményekkel rendelkeznek. 5 szukájuk van ha egy évben 2-3 alom van akkor egy szuka 1,5-2 évente ellik, tehát nem agyon elletett szukákról van szó.


A növendék kutyákról meg csak annyit:

Kimentem Litvániába kutyát fedezni mivel ott tartózkodott a 2012-es cruft győztes kan. A fedezésért kerek 1 milliót fizettem. A szuka kutyusomnak 4 kicsinye született, mivel szerettem volna megtartani a legeslegjobb kutyát amire később alapozhatok, kiállítások és tenyésztés szempontjábol megtartottam mindet és csak 8 hónapos kor után adtam el őket amikor már láttam mi lesz belőlük, milyen lesz a természetük, nagyságuk, színük és külalakjuk. Melyiket tudnám hordani kiállításokra, melyik a legalkalmasabb számomra. Szerintem vedd fel a tenyésztővel a kapcsolatot, biztos szívesen válaszol a kérdéseidre.

2013. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Olyan is gyakran van, hogy egy szuka társtulajdonba kerül, a tenyésztő fedezteti be, de a gazdánál születik az alom. A mi fajtánknál például gyakori, hogy a tenyésztők juhászoknak így adnak kutyát. Néha egy-egy kiállítás, illetve a tenyésszemle erejéig kölcsönkérik a szukát, a kölyköket meg 8 hetesen elhozzák, de addig is látogatják őket és megkapnak minden ellátást. De bármilyen gazdinál előfordul ilyesmi, ő maga nem akar tenyészteni, viszont a vonalat érdemes továbbvinni. Attól még a tenyésztő hirdetheti a honlapján a kicsiket, hogy nem nála születtek.
2013. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! Nem akarok dobermannt több okból, csak kíváncsi voltam mit szóltok ehhez a kennelhez.


Számomra nem nagy érdem, ha valaki kiállításokra hordja a kutyáit, mivel a legtöbb eléggé megrendezett. Pár éve az egyik CACIB-on szinte az összes rottweiler kitűnőt kapott, pedig mind elképesztően szörnyen nézett ki és sajnos ez már a legtöbb fajtánál így van, így én a legkevésbé se adok arra, hogy egy kutyának xy minősítése van, mert korántsem a valóságot tükrözi.

2013. szept. 15. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!