Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vágják le néhány kutya...

Miért vágják le néhány kutya farkát?

Figyelt kérdés
-Én már megszoktam, hogy pl egy vizsla, spániel, dobermann, roti, hogy azoknak le van vágva a farka. De most azt néztem, hogy néhány kennelben, levágják, a mudi, vagy a tacskó farkát is. Mostmár eleve tilos a csonkítás, vagy rosszul tudom?

2013. szept. 9. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A füleket tilos vágni, a farkat 7 napos korig lehet, így szól a törvény. Néhány kutyának az a "fajtajellege", hogy kurtítva van a farka, de hogy pl. egy tacsit minek kell lefarkazni, ne kérdezd, számomra érthetetlen...
2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
12%
Vizslát nem láttam kis farokkal de a flsobberman roti pitbull farkát azért vágják le mert ha verekszenek akkpr ne harapják le neki
2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2-nek: [link]


"Gyakrabban előforduló hibák. Túl finom szervezet. Laza szervezet. Laza szemhéj. Lógó ajkak. Gyenge csontozat. Túl kicsiny vagy túl nagy termet. Durva fej. Vérebre emlékeztető fejalkat. Hibás fogazat. Rosszul kurtított farok. Ritka szőrzet stb."

2013. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
farkat lehet vágni 7 napos korig
2013. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy tudom, h bizonyos fajtáknál, mint a vizsla, Doberman, dog, h azért ajánlott levágni a farkukat, mert hosszú, vékony és csontos, így könnyen eltörhet. Jobb kicsiként lecsippenteni, mint felnőtt korban amputálni.

A harci kutyáknál már leírta vki előttem, mi a helyzet.

2013. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Nincs semmi különösebb oka, ami miatt farkazni kell egy kutyát, pusztán esztétikai szempont, ilyen a fajtajelleg. Nekem hosszú farkú vizslám van, úgy csóválja a farkát, mint egy félőrült, mindennek odacsapja, jó nagyot tud vele ütni, s már 5 éves, és egyszer sem tört el. A "harci" kutyákat pedig nem "harci" kutyáknak tartják, ugyanis a kutyaviadal tiltott dolog, szintén esztétikai kérdés, a vágott fültől és a rövid faroktól agresszívabb lesz a kutya kinézete.
2013. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Néhány kutyának azért vágatják le, mert ha lakásban lesz tartva, minden bútorba beleütögeti a farkát ha csóvál, tiszta seb lesz, ami mivel elég gyakran csóválnak, újra és újra felszakad és elfertőződhet, vagy akár el is törhet. Szóval praktikusabb.
2013. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mudinál ma már nem szokás a farokkurtítás. Viszont a mudik között gyakori a születetten farkatlan kiskutyák születése, de ezek tényleg születésüktől fogva farok nélkül vannak, nem vágták őket.
2013. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként régen a pásztorok ugyanolyan praktikus okokból vágták a mudi farkát, mint más fajták esetében szokták: a terelés közben ne sérüljön meg ez a testrészük.
2013. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 LaszloIbi78 válasza:
Jövőbeli egészségügyi okok miatt
2013. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!