Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk ajándékba 2 db mopsz...

Kaptunk ajándékba 2 db mopsz szuka kutyát kb 8 évesek lehetnek, kb mikor tűzzelnek (ha ennyi idősen tűzzelnek egyáltalán )?

Figyelt kérdés
Kezdő kutya gazdik vagyunk,csak normális emberek válaszoljanak és hozzá értök. Köszönöm
2013. szept. 9. 21:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem akarjátok őket pároztatni?

Fentebb javasolták az ivartalanítást,ezt kéne tennetek több ok miatt is.Egyrészt kezdő gazdiként nem biztos,hogy időben felismernétek a tüzelés jeleit,főleg kinti kutyánál és könnyen bekövetkezhet baleset.Az nem megoldás,hogy folyton kennelbe zárva élnek a nem kívánt szaporulat megelőzésére.A másik,hogy 8 éves kutyák és ebben a korban könnyen végzetes lehet egy vemhesség és ellés főleg egy olyan tönkretett fajtánál,mint a mopsz.Eleve császározni kell őket és az egy vagyon.

Ebben az életkorban már fokozottan fennáll annak veszélye,hogy ivarszervi daganatos betegséget vagy méhgyulladást kapnak,ezt kizárja az ivartalanítás.

Mivel nem kinti fajta,keressetek nekik egy jó gazdit és szerezzetek olyan fiatalabb kutyát,aki jól elvan kint.

2013. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ember ha mondjuk jön majd most egy decemberi tüzelés, akkor te az 5 kilós kutyát kirakod a kennelbe?

Minek egyből 2 kutya ha egy antiszoc kezdő vagy?

Ez nem egy autó amit kiraksz a garázsba, érdekes ha egy tárgynak mint az autónak külön fűtött helyisége van, akkor egy élő kutya/társ (neked mondjuk lehet nem társ hanem csak egy állat) miért érdemel kevesebbet?

Ha annyi pénz van hogy fűtött garázsa legyen az autónak, akkor egy szerencsétlen állat amelyik érez is, miért érdemel egy tárgyal egyszintű elbánást?

Ha az autónak fűtött garázsa van, akkor a kutyának a házban palotájának kéne lennie.

Most menjünk el szó nélkül a józan paraszti ész hiánya mellett?

Nincs annyi eszed hogy végig gondold mi lesz a kutyával, mondjuk egy jó csípős -10 fokos reggeli napon?

Azért mondom hogy én meg kiraknálak mellé, mert aki hülye az szenvedjen, ha másból nem tanul, de ne más kárára.

Csak minimális intelligencia meg 10 másodperc kéne végig gondolni mi fog ott történni a kutyával, mit fog ott érezni egyedül megfagyva, társagái kutya lévén.

Ilyenkor szoktam elgondolkodni hogy sokaknak mi van az agyuk helyén, mogyoróvaj? És ezek kint vannak az utcán, az utakon...

2013. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismimnek mopsza van panelban és fél óránál többet nem bír télen lent lenni,van ruhája is,de fázik!

Te meg kirakod őket egy kennelbe?

Most még nem vészes mivel nincs annyira hideg,de ők társasági kutyák szóval a családdal KELL lennie!

Ha utána nézel a fajtának akkor régen is társasági kutya volt az uralkodók mellett voltak mindig!

Szegények utolsó éveikben így kicseszni velük.

2013. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Éppen az ilyen féle vélemenyek, mint amiket irkálnak egyesek veszik el a kedvet az átlagos nem tenyésztőtől. Az ilyen bunkó beszolások miatt nem szeretem a netet. Már bánom, hogy feltettem a kérdést.És amíg az autóm pénzt keres nekem, mivel a munka eszközöm, addig ne te szabd már meg hogy mi ér többet egy 20 ezer ftos kutya vagy 1 autó. Majd nézek valakit aki olyan szinten van, hogy együtt alszik kutyákkal és nekik ajándékozom. Hülyeség volt befogadnom őket... Ahelyett, hogy normális válaszokat írnátok még bezárnátok engem. Ezért tart ott mindenki ahol most van Magyarországon mert semmi tolerancia nincs az emberekben. És iq szintet mérhetnénk, nyugodtan.
2013. szept. 10. 15:46
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mopszom van,nem 20ezres és nekem többet ér az ő jóléte mint egy tárgyé amit használunk.

Lehet nem vártál ilyen válaszokat,de tény,hogy társasági kutya a mopsz és nem egy bernáthegyi..

Mielött valaki magához vesz egy kutyát elkéne dönteni,hogy kint vagy bent akarja tartani és úgy válasszon fajtát.

Ivartalanítás és nincs tüzelés bár ettől még a házadba nem mehetnek be..Írj a HPR-nek,hogy áttudnák e venni tőled a kutyusokat.

2013. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem voltunk bunkók. Csak épp nem értjük, hogy egy ember, aki magához vesz egy kutyát, utána se néz a fajta alapvető igényeinek. Valahogy nekem ez érthetetlen.


Én nem veszek telefont/autót/bármit, hogy előtte ne olvasnék utána.


Az autós megjegyzésedre: nekünk 4 autó van, munkaeszköz, ezzel keressük a kenyeret, mégse merném egy lapon említeni a kutyámmal. Az egyik egy tárgy, ami bármikor elcserélhető/eladható/lerakható/szétszedhető/stb, a másik pedig egy ÉLŐ, ÉRZŐ, LÉLEGZŐ ÉLŐLÉNY!

2013. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Csak azt becsülöd meg,ami pénzt keres neked?Elég szomorú...

Az lesz minden érintettnek a legjobb,ha elajándékozod őket,lehetőleg ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel,nehogy a befogadónak eszébe jusson,hogy még egy almot le tud hozni tőlük.

2013. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.”

Mahatma Gandhi


...szóval szerintem Te csak ne ítélkezz, mert nem mi vagyunk azok, akik nem megfelelően bánnak a kutyáikkal. Felelősségtudat ember...

2013. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Jó meglátás, tényleg keress olyat, aki együtt alszik velük és befogadná. Egy mopsznak (és kettőnek is) ez az igénye. Tényleg hiba volt elhozni.

A kutyák életük végéig tüzelnek évente 2x. Hogy ez milyen hónapra esik, kutyánként változó.

2013. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

"Éppen az ilyen féle vélemenyek, mint amiket irkálnak egyesek veszik el a kedvet az átlagos nem tenyésztőtől."


Ez most hogy jön ide? Olyan hogy "nem tenyésztő" nincsen.

Az átlagos nem tenyésztő egy felelőtlen idióta sokszor még ember alatti szinten lévő szaporító.

Tehát úgy értetted hogy az ilyen vélemények veszik el ezeknek a hülye szaporítóknak a kedvét?

Helyes, ez volt a cél !

Jól gondolom hogy te is szaporítani akarsz csak azt nem írod ide le? És a kérdésed is igazából arra irányulna hogy mikor elletheted őket legközelebb?


"Az ilyen bunkó beszolások miatt nem szeretem a netet. Már bánom, hogy feltettem a kérdést.És amíg az autóm pénzt keres nekem, mivel a munka eszközöm, addig ne te szabd már meg hogy mi ér többet egy 20 ezer ftos kutya vagy 1 autó."


Hát ha olyan primitív vagy hogy az életet is pénzben méred, akkor én egy forintot nem adnék érted.

Én lesz.rom mi történik egy tárgyal, azt lehet pótolni, egy életet nem.

2013. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!