Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek befogadott/talált...

Akiknek befogadott/talált kutyójuk van szintén tapasztaltátok, hogy sok év múltán is felsír álmában a kutya, eleinte ugat, aztán pedig sír?

Figyelt kérdés
Az egyik talált nagkutyám múltjáról sejtettem, hogy viharos volt, hiszen nagyon félt minden seprűtől, partvistól, mozdulattól, hangos szótól. Ötödik éve a családunk csodálatos tagja, imádjuk, naponta játszunk, mókázunk együtt, sőt együtt alszunk, soha, de soha nem bántottuk, de például pont az imént volt megint rémálma. Ilyenkor sír, nyüszít, mint aki szenved. Legyen éjjel, hajnal, bármikor, felkelek hozzá, és ringatom, simogatom, de még felébredve is keservesen sír, sokszor negyedórán át, aztán megnyugszik.Nálatok is van ilyen? És ilyenkor a ti lelketek is ökölbe szorul az előző "gazdik" miatt?
2013. júl. 14. 23:13
 1/10 anonim válasza:
A miénknek is vannak hasonló dolgai..:/ Volt, hogy arra keltem fel, hogy álmában vonyított.. Mostanába egyre gyakoribb.. Sírni is szokott és vakkantgatni... Bár szerintem minden kutya álmodik rosszat, de én is nagyon ideges szoktam lenni, hogy vajon milyen gazdái voltak és mire emlékezhet ilyenkor vissza..:/
2013. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:( Érdekes, hogy van olyan kutyám is, akinek két lábát törték 3 hós koráig, de ő csak érzékeny, nagyokat alszik.

A kérdésben említett csoda pedig 8 hónapoan került hozzánk, ő addig szenvedett, ez nagyon megmaradt benne. Áldott természet egyébként, elképesztően türelmes, nyugodt, játékos, de vannak éjjelek amikor csak sír és rí, újra és újra jönnek a rémálmok, aztán hetekig semmi. Úgy sajnálom ezeket a szegényeket...

2013. júl. 14. 23:58
 3/10 anonim válasza:
Hát én is, de sajnos kegyetlenek az emberek..:(
2013. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam. 3 befogadott kutyám van, egyikük kb. idegroncsként került hozzám, de teljesennyugodtan alszik, és a rehabilitációja alatt sem volt hasonló tapasztalatom.
2013. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is sír néha. Nem befogadott, rendes volt mindig. Mi is álmodunk rosszat, akkor is ha normális az életünk.
2013. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*rendes élete
2013. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém szerencsére nem. Pedig őt 4 éves koráig bántották. A fajtamentők majd egy évig rehabilitálták, elég jó munkát végeztek, csak ez után adták örökbe. De amikor hozzám került sem volt még tökéletes, de mostanra már minden rendben van. :)
2013. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyánk 1 éves koráig volt egy helyen ahol verték. Utána kb. 1 évig máshol, ahol a környékbeli munkások ijesztgették (munkagépekkel üldözték)

Több mint 3 éve van nálunk. Kb 1 év kellet neki, hogy rendbe jöjjön. Most már csak a dörgéstől fél.

Egy másik kutyánk egész pici korában került hozzánk, az úton találtuk kidobva. Eleinte nagyon félős volt (1 éve van nálunk) Most még megijed ettől-attól, de egyre bátrabb.

2013. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Ezt más kutya is átéli. A rotim tenyészstőtől van, méghozzá olyantól aki imádta őt, utánna került hozzánk, rendesen szocializált, és kiképzett kutya, soha nem volt bántalmazva, mégis vannak rémálmai.... ugyanakkor befogadott mentett kutyámnál, akinek nem ismerem a múltját soha nem tapasztaltam ilyesmit...tehát szerintem nem köthető egyértelműen a bántalmazáshoz...
2013. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem van két kistestűm egyik se menhelyes 9 hetes koruktól nálam vannak ,még is felsírnak,nyöszögnek,ugatnak álmukba..

Ez minden kutyával megtörténik,hogy rosszat álmodnak..

én ilyenkor felkeltem őket..

2013. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!