Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet jelenteni a szomszédot,...

Lehet jelenteni a szomszédot, névtelenül mert hagyja, hogy a két nagytestű kutyája az utcán mászkáljon?

Figyelt kérdés

Két német juhász, és 1 méteres kerítés van, olyan ami ilyen kő fal, szóval ráugrik a kutya majd ki.

Az egyik olyan, hogy ha jön valaki az utcán, vissza ugrik a házhoz, és onnan ugat, de a másikat láttam kocsi kerekét akarta ki harapni, miközben ment egy autó lassan.

A kutyák amúgy láncon vannak, de néha éjszaka 10 után elengedik őket, és reggel-délelőtt vissza láncra.

De addig mászkálnak a ház előtt az utcán.

Érdemes ezt jelenteni? A szomszédaim jó fejek, nem akarok velük haragban lenni, de félek a kutyáiktól, mert néha én is későn jövök haza, vagy reggel koprán megyek el, és nem akarom, hogy a vadabbik a lábamba akassza a fogát!

A múlt héten két kutya így lerohant engem, miközben az út túl oldalán mentem, és bele csíptek a lábamba, majd vissza mentek a kertbe.

Szóval parázok már ezektől a kutyáktól is.

Lehet ezt jelenteni valahova névtelen? Vagy úgy se tesznek semmit? Meg van videón, hogy ki-be ugrál a kutya. Az számít, hogy van videós bizonyítékom?



2013. szept. 12. 09:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Többi szomszéd nem tudom, nem beszélek velük.

Nem az Ő kutyáji támadtak rám, mások egy másik utcában, de parázok tőlük is már.

Olyan agresszívan ugatnak rám, nem csak úgy jelezvén, hogy "ez az én kertem, ne merj bejönni!"

A saját gazdájukra is úgy ugatnak, ha haza jön, de mégsem támadják őt, sőt sezretik, ha megsimogatja őket szóval lehet nem életveszélyesek, csak keménynek akarnak tűnni?

Sétálni kb havopnta 1x látom elvinni a kutyákat.

2013. szept. 12. 10:14
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy azt a területet védi a kutya,amit be tud járni.Számára a jelképes kerítés nem a telek határa.Igy ha kiteszed a lábad az utcára és a kutya is ott van,akár téged is betolakodónak tekinthet.De akár agresszív,akár nem,a kutyának a tulajdonos kertjében a helye,nem pedig az utcán.
2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan jelentsd! nem fogja tudni, hogy Te voltál, nyugi, tudom.:)

Kötelezni fogják, hogy csináljon valamit.

2013. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!