Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? Tudom sokadik kérdés, de mindenki más.

Figyelt kérdés

Szoktam olvasgatni ezt az oldalt szóval azzal kezdem, hogy mi az amit én tudnék nyújtani :) : Kertes házban lenne, kinti-benti kutyaként, éjszaka és ha nem vagyok itthon csak bent lenne. Sok időm lenne rá, mert kötetlen munkaidőm van. A napi 3-4-5 óra aktív mozgás, séta, más kutyákkal játszás, szellemi fárasztás meglenne, amellett, hogy szinte mindig velem lenne, még ha nem is tudok pont vele foglalkozni. Tenyésztőtől lesz majd a kutya, pénz meglenne rá, nem csak a vétel árra, hanem minden más felmerülő költségre. Tápok közül a sokat emlegetett Brit, a Taste of the wild és Acana között dőlne el, hogy melyik lesz legoptimálisabb a kutyának. Nő vagyok, de gyereket sem most sem a későbbiekben nem szeretnék, tehát nem lesz probléma az, ha nem gyerek mellé való fajta. A kerítés jó állapotú és jó magas, tehát sem az utcára, sem a szomszédokhoz nem tud ki/átmenni, átásni magát stb.


Na most jön az, hogy nekem milyen elvárásaim vannak:

Legyen nagytestű mindenképpen. Pásztorkutyát nem szeretnék, tetszenek külsőre, de a ridegebb jellemük és az, hogy nem zsákmányosak az nem. Ne legyen hosszúszőrű, mert a szőr fésülgetés nem vonz igazán, inkább rövidszőrű lenne jó, aminek elég ha pár havonta megfürdetem és kész is van :D Nem kell, hogy házat őrizzen, de ne legyen barátságos idegenekkel, inkább tartózkodó jellemű legyen. Legyen erős jellemű, nagyon nem vágyok egy alapjáraton omega hajlamú kutyára, sem cuki-muki családi, kedves kutyára. Kelljen azért küzdeni vele,legyen önálló gondolata, akarata. Kiállításokra nem akarom vinni, de ha az adott fajta kiemelkedően jó valami sportban vagy munkában akkor azzal majd bepróbálkozom. Hát kb ennyi. Bocsi, hogy hosszú lett, remélem azért tudtok segíteni :) Ja és kenneleket nem kell mondani, azt majd kiválasztom én, csak fajtában segítsetek :D


2013. szept. 12. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Német vizsla,óriás snaci pl.
2013. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Az omegaság nem fajta függő, az almon belül kell kiválasztani a megfelelő vérmérsékletű kiskutyát. A kialakult jellem nagyban függ a neveléstől és a szocializáltságtól.

Én ezeket a fajtákat ajánlanám:

[link]

2013. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

Dobermann. Gyönyörű, okos, erős, makacs, erős jellem az biztos. :) A tévhitek ellenére barátságos, kedves, bújós, viszont a fajtája miatt az emberek általában félnek tőle, tehát ha nem viszed őrző-védő oktatásra (bár azért nem árt, mert a dobermann imádja :) akkor is el fog ijeszteni minden idegent a házadtól. Kutyaiskolába kell járni, mert tényleg önfejű jellem a drága :) Ha érdekel a kutyás sport, akkor a örző-védő képzés mellett kiemelkedően jó az agility-ben is.

Amerikában rendőrkutyaként használják őket, ez is bizonyítja milyen intelligens. Nagyon tanulékony, de erős, határozott gazdi kell mellé.

2013. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 sippara ***** válasza:
Óriás snaci, dobi, roti, husky, border, amstaff, pit - gyakorlatilag ennyi törődéssel, odafigyeléssel, esetleg sulival vagy kiképzővel akármilyen fajtát bevállalhatsz.
2013. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat, csak kijavítanálak, ha amiatt nem kell juhászkutya, mert nem zsákmányos, akkor megnyugtatlak, ezt rosszul tudod. A border pl. kifejezetten mániákus labdás a legtöbb. Viszont elég érzékeny kutya, ezért mégse ajánlanám. A dobi valóban jó választás lehet.
2013. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

magyar vizsla (és minden más vizsla is),

magyar agár, whippet (vagy ha másik fajta tetszik, akkor a többi agár is ugyanolyan jó, de nekem ez a kettő jön be)

2013. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Bullmasztiff,nápolyi masztiff,bordói dog,német dog.


Ezek mind nagy kutyák,a szőrük kevés időt igényel,fürdetni ÉVENTE elég 1-2 max 3 alkalommal.

Az omega hajlam az almon belül dől el,ezt neked kell tudni,plusz a tenyésztőnek.Ha első kutya,akkor viszont nem ajánlott egy erős alfa,mert nagyon könnyű félreértelmezni,meg még tapasztalt kutyásnak is nehéz lehet az élet egy igazi alfával.Tehát valami középutat próbálj keresni.


Termetileg mind elrettentő lehet,a masztiffok nem valami pörgősek,szóval amit sétára szánsz az nekik tökéletesen elég.Sportolni nem igazán érdemes velük,elég lomhák.

A nagytestűeknél gondosan kell figyelni a tenyésztőre,mennyire jó,mennyire fontos neki az egészség,mivel a nagytestű kutyák hajlamosabbak öröklődő betegségekre,amik igen drágák és fájdalmasak.


A német dog kifejezetten először visszahúzódóbb,később többszöri látogatás alkalmával már barátkozósabb.



Az adott fajta kiemelkedően jó vmilyen sportban vagy munkávan...az zömmel a nagytestűeknél nem jellemző,a pásztor,juhász kutyáknál a munkavonal gyakorlása lehet a megfelelő sport,de a show vonalú kutyák már nem igazán alkalmasak erre.Bár hobbi célra még talán találhatsz olyat.


Ha beéred a hétvégente nagy kellemes sétákkal,túrákkal,extra sport nélkül,akkor valók neked ezek a nagyobb maci kutyák.

2013. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Javítok illetve kiegészítek még. Volt ami félreérthetőre sikerült. Pásztorkutya alatt kaukázusit, közép-ázsiait, komondort értettem nem juhászkutyát. Az omega és cuki muki alatt olyanokat értettem mint a golden, labrador, vizsla például, hogy az ő nevelésükhöz nem kell túl sok erőfeszítés. Tudom, hogy almon belül is nagy eltérések vannak de azért a fajta is meghatározó. Nekem valami nagyobb kihívás kell :D Border, Snaci már eleve a szőre miatt nem jó. Amstaff, pit, agarak nekem kicsik. A nagytestűt úgy értettem, hogy azért masszív is legyen ne csak magas. A dobermann tetszik de nekem még ő is elég vékonyka. Masztiffok valóban elég lomhák, kell, hogy pörögjön, mert az aktív foglalkozást azt tényleg aktívan akarom tölteni. A 2. válaszoló listájából a tosa inu-t találtam leginkább megfelelőnek külsőre belsőre, de akár még az akitát is. Ilyesmi kutyák lennének jók nekem. Ha tud még valaki segíteni akkor annak nagyon örülnék, mert szeretnék összegyűjteni jó pár faját amikbe aztán bele tudom ásni magam és végül a valóban nekem való kutyát tudom megvenni.
2013. szept. 12. 18:07
 9/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a tosa is masztiff de ő a leírások alapján azért pörög is, tehát nem lehet összehasonlítani mondjuk egy nápolyi masztiffal.
2013. szept. 12. 18:09
 10/25 anonim ***** válasza:
De mondjuk a szőre is több gondozást igényel.Szóval az elvárásaidban ütik egymást a dolgok.Ettől függetlenül tudsz már választani szerintem,mert van bőven miből :D
2013. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!