Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya lefárasztása?

Öreg kutya lefárasztása?

Figyelt kérdés
2006 áprilisi születésű kutyámat kéne valamilyen módon lefárasztani... Kertes házban lakunk, de nappal alszik/pihen és este meg nem csak minket, de a szomszédokat is zavarja ugatásával.Nem játszik se labdával,se ronggyal ,de még játékokat is vettünk, azzal se hajlandó játszani..Sétálni nem tudunk,mert nem volt hozzá szokva, és más kan,és illetve szuka kutyáknak is neki támadna.(talán a szuka kevésbé)Ebből kifolyólag nem szívesen vinnénk sétálni. Tehát nagyon, de nagyon lusta.
2013. szept. 12. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne erőltesd és ne kényszeritsd nehéz feladatra. Inkább játssz vele naponta egy fél órát.
2013. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De épp ez a baj, nem játszik semmivel :s
2013. szept. 12. 17:16
 3/10 sippara ***** válasza:
74%

Először is: egy hét éves kutya NEM öreg, hacsak nem óriástestű, bőven élni fog minimum még egyszer ennyi időt. Másodszor: "Nem játszik se labdával,se ronggyal ,de még játékokat is vettünk, azzal se hajlandó játszani." Játszottatok is vele, tanítottátok játszani, vagy csak kicseszitek elé a cuccost a kertbe, oszt' oldja meg, ha akarja?

Harmadszor: "Sétálni nem tudunk,mert nem volt hozzá szokva, és más kan,és illetve szuka kutyáknak is neki támadna." Ez talán az ő hibája? Ő zárta be magát a kertbe, ő nem szocializálta magát, ő nem biztosította a minimális feltételeket a boldog életéhez?

"Tehát nagyon, de nagyon lusta." - Ezt kikérném magamnak a kutya nevében, a leírásod alapján az egyetlen "lusta" résztvevője a történetnek TE vagy.


Ha eddig nem sikerült, talán most kéne nekilátni a nevelésnek, játéknak, trükktanításnak, foglalkozásnak, egyszóval ÁLLATTARTÁSNAK. Találsz hozzá a neten ezer meg ezer könyvet, tájékoztatót, weboldalt, odakint a való világban pedig talán még több kutyaiskolát, magán kiképzőt - nem a kutyának, hanem neked/nektek.

2013. szept. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez ész szerű magyarázat, de sajnos mikor ő kicsi volt nem az én felügyeltem...Meg a foglalkozása garantált,hisz sok parancsot ismer(pl.: ül,fekszik,pacsi,meg az alapok,illetve szlalom, ugratás.. ). Valamint játszottak is vele, mert játékosnak játékos, nem mondtam ilyet egyáltalán, csak nem hajlandó játszani. Meg ez rohadtul értelmetlen dolog, hogy nem ő zárta be magát, meg stb... Akinek általában kertje van, ráadásul ami nem is kicsi,akkor nem sétáltatni fogja az ember, Ez nem egy palotapincsi aki panel lakásban él,ez egy kuvasz és német juhász keverék. És most már szerintem elgondolkodhatsz azon a bizonyos lusta szón.
2013. szept. 12. 17:30
 5/10 sippara ***** válasza:
89%

"Akinek általában kertje van, ráadásul ami nem is kicsi,akkor nem sétáltatni fogja az ember"

Miért, te a nappalidban élsz? Érdemes kipróbálni, költözz be hét évre a nappaliba, TV, telefon, számítógép, emberi társaság ugrik, naponta egyszer valaki bejön, letesz eléd egy tál ételt, majd távozik. Szórakoztathatod is magad: ott az ablak, bámulhatod a világot, amitől megfosztanak. A kert - legyen az akármekkora - séta nélkül hosszú távon tökéletesen ugyanaz, mintha egy kétszer két méteres ketrecben tartanád.

2013. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de én is 3 kutyával élek kertesban ez nem jelenti azt hogy nem viszem őket naponta minimum másfél órára sétálni. Köztük egy domináns kan, akit 5 éves korába kezdtünk szocializálni. Most 9 éves elmúlt és remekűl sétál, játszik a többi kutyával. Balhéból egy szóra kihívható. Soha nem késő elkezdni a sétát, csak rá kell magad szánni.
2013. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 11 éves kutyámmal klikerezek,mert nem játékos.

Pórázhoz pedig pár óra esetleg pár nap alatt hozzá szoktatható.Tegyetek rá szájkosarat és naponta 1,5-2 órára vidd el sétálni.

Bár nem tudom,hogy miért most lett gond,hogy ugat amikor fiatalabb volt,szerintem sokkal több energiája lehetett.

De 7 évesen még nem öreg.

2013. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Sippara!

Jó volt a szólásod!

2013. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van Kérdezőnek. Egy nagy kertben élő kutyát nem szoktak sétáltatni. Az, hogy időnként kiviszik egy futtatóba, más kérdés, vagy esetleg kerékpár mellett futtatják, de sétáltatni teljesen felesleges.
2013. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó és kérdező. Mindkettőtöknek tudom ajánlani lehet kapni ilyen műanyag kutya szobrokat. Azokat 10-15 évig is lehet a kertben tartani, probléma nélkül. Ha kertben van a kutya nem kell vinni sétálni? Miért nem? Persze, hogy ugat szerencsétlen mert már kínjában, unalmában nem tudja mit csináljon. Az meg, hogy a kérdező fél a saját kutyájától és nem meri kivinni, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Esetleg próbálkozz szájkosárral eleinte és nyugodtan leviheted esténként egy 2-3 órára. Szerintem neked is hasznos lesz a mozgás nem csak a kutyának. Ha többet vele leszel talán lesz fogalmad a kutyáról és ha még utána is olvasol később talán örömet fog okozni a sétáltatás mindkettőtöknek.
2013. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!