Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a 4...

Hogyan tudom leszoktatni a 4 hónapos Border Colliem?

Figyelt kérdés
Ahogy beugrik az ágyba mellém rögtön a kezemet kezdi rágni,és mérgesen morog ha nem engedem neki!!Nincs szivem bántani!!Lehet hogy az ínyét akarja csak maszirozni a kezemmel?Sok játékavan deakezemet szereti a legjobban!!

2013. szept. 13. 13:28
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
69%
Kiképző. Nem nehéz leszoktatni, de ha te már most, ezért sajnálod, akkor először neked kellene megfelelő hozzáálást tanulni. Ha nincs lehetőség sulira, keress az ismeretségi körödbe hozzáértő kutyást!
2013. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lökd le az ágyról! Rá fog jönni,hogy ha a kezedet rágycsálja akkor nem jöhet fel az ágyra.

Bántani nem is kell,csak határozottnak és következetesnek kell lenned.Ha már most nem tudod ezt megoldani mi lesz ha kamaszodik? akkor a kézrágcsálásnál durvább dolgokat is fog tenni,mivel feszegeti a határait.

Ha egyedül nem bírkozol meg ezzel akkor menj el kutyaoviba és az oktatók majd segítenek neked.

2013. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*rágcsálja
2013. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2013. szept. 13. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos borderem van. Az egy hónap alatt amióta itt van, a fejem tetejére is állhattam, akkor sem tudtam leszoktatni erről.

Kb 3 napja váltottam a módszeren és ennyi idő alatt szinte teljesen leszokott erről.


Nem kell bántani, de határozottnak kell lenni. Erőteljesen, hogy a kutya is megértse, hogy te vagy a főnök szólj rá, hogy NEM. A lényeg nem a hangerőn van. Sose kiabálj, mert a kutyáknál ez gyenge személyiségre vall. Csak legyél nagyon határozott. Ha nem hagyja abba, összesen 3x próbálkozz, majd rakd ki a szobából a kutyát. Várj, míg lenyugszik, és csak utána engedd be.


Nekem ez a módszer mindenre megoldás volt. Leszokott a bútorok harapdálásáról, a kezem/lábam rágcsálásáról, a papucsom vagy ruháim cibálásáról. Csak azt rágja meg amit megengedek neki és a nemet is tökéletesen megérti, még akkor is ha nem látom, csak hallom mit csinál.

Mindössze 3 nap kellett hozzá, de ehhez nekem is meg kellett változnom.


Sokat segített egyébként Cesar Millan könyve (amit még ki sem olvastam, mégis bevált a módszere amit a határozott fellépésről írt).

2013. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. szept. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!