Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak is van így külön...

A kutyáknak is van így külön személyiségük mint az embereknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok itt, hogy rosszindulatú, gonosz, kedves... Vagy náluk nevelés kérdése csupán? Szóval kifejezetten "köcsög" kutya nem születik?
2009. nov. 4. 13:24
 1/7 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
67%
A kutyák vézene öröklődik. Ösztönük is kódolt. Született "köcsögségben" nem hiszek, vannak erős egyéniségűek, vannak kedvesebbek, dominánsabbak és határozatlanabbak. A szocializáció, a nevelés, a sok foglalkozás tud változtatni - persze nem szabad olyasmit megkívánni egy kutyától, amelyre biztosan nem alkalmas. (Például vélhetően egy agár nem fog terelni, minta hogyan egy puli futni, mint az agár.)
2009. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem van. én is meglepődtem, amikor világosan kiderült, hogy az egyik kutyám okosabb, mint a másik, például. Pedig ugyanaz a fajta...

Kifejezetten más a két kutyám személyisége... az egyik nyugis, szaglászós- nézelődős, a másik meg egy kis bolha, kergeti a faleveleket, stb... a mozgásuk, ahogy lefekszenek aludni, ahogy futnak, az teljesen ugyanaz, de pl. más kajákat szeretnek, más játékkal játszanak szívesen...

2009. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van személyiségük, mint ahogy a fejlettebb állatoknak mind, de még fejletlenebb jószágok között is megfigyelhető viselkedésbeli különbség.

Namost én azért érzek egy kis fogalmi zavart nálad. Tehát a személyiség az nem öröklött dolog (inkább csak hajlamot öröklünk bizonyos viselkedésekr, de egyáltalán nem törvényszerű, hogy meg is jelenik majd), nagyrészt tanult, illetve a környezet hatások befolyásolják. Így aztán za uccsó kérdésednek nem is igazán van értelme, triviális, hogy köcsög kutya nem születik. Ellenben nem is csak nevelés kérdése, mert nem tudod befolyásolni, hogy az adott élőlény egyes élményeket hogyan él meg. Pláne nem emberként, hiszen teljesen máshogy érzékeled a világot, mint pl egy állat.

2009. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Személyiségük van, de születetten gonosz nincs. Nevelés kérdése, hogy kiszámíthatatlan lesz, vagy kedves stb. Persze vannak vele született tulajdonságok, de a gazdán múlik, hogy mit hoz ki belőle. Embereknél ez ugyanígy van szerintem, van, aki született vezető, van, aki félénkebb, visszahúzódóbb stb. de nevelés, a társadalom stb. hatására lesz belőle jó vagy rossz ember, a vele született tulajdonságokon is lehet változtatni, egy magabiztos embert is meg lehet törni, de egy visszahúzódó is válhat magabiztossá, attól függően, milyen emberek veszik körül. A kutya ugyanilyen, ha van pl. egy domináns kutyád, akkor neveléstől függ, hogy a környék réme lesz, vagy kedves, szelíd kutya, de ahhoz, hogy az utóbbi legyen, neked sokkal határozottabbnak kell lenned, mint egy simulékony, könnyen behódoló kutyánál.
2009. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Csak azért kérdeztem mert volt két komondorunk, testvérek voltak, egyszerre születtek. Ugyan úgy lettek nevelve, szeretet ugyan annyit kaptak, de az egyik mégis mintha gonosz lett volna... Látszott rajta hogy élvezte mikor rámugorhatott, és letepert a földre :D persze sose bántott, mindig csak szivatott... a másik meg egy rendkívül kedves, megértő kutya volt. Ja és mindkettő kislány volt
2009. nov. 4. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Gonosz kutya nincs! A kutya nem látja át annyira a tettei következményeit, hogy gonosznak lehessen nevezni.
2009. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
persze, nem úgy értettem. De látszott rajta hogy élvezi hogy szenvedek:D
2009. nov. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!