Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leküzdeni a félelmé...

Hogy lehet leküzdeni a félelmét a dokival szemben?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos Bolognese szukám, nagyon sírt a 3. oltásnál.Utána hazavittük 5 órán keresztül nem tudott megnyugodni.Remegett,elbújt,maga alatt volt teljesen.

Félek elvinni újra.Sztem nem jól adta be a doki a szurit.

Mit tegyek?


2009. nov. 4. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rossz helyen találta el a doki, vagy csíphette. Szuri után pár percig maszírozd ott ahová kapta.

Annyit megtehettek, hogy megkéritek a dokit, néha engedjen be benneteket egy simogatásra és egy jutalomfalatra. Ha visszautasít, keress másik orvost aki szívből végzi a hivatását.

2009. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az enyémek is rettegnek az orvostól. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy nem nagyon türelmesek a dokik, talán mert sok a páciens és nincs idő minden kutyát tutjgatni. De akkor is, könyörgöm! A türelmetlenség miatt mind a két kutyám gyűlöli a dokikat! Nem azt mondom, hogy rosszul bánnak velük, de azért több türelem kéne, no meg simogatás, jutalomfalat. Én már elég sok dokit kipróbáltam, de egyik sem bánt úgy a kutyáimmal, mint ahogy kellett volna szerintem. Sajnos. A lehetőségek végesek, a környék összes orvosánál voltam. Így maradt az a választás, hogy a sok rosszból a kevésbé rosszat választottam, mert nem járhatok az ország túlsó végébe dokihoz. Van itt egy relatíve normális pár utcával arrébb, hozzá járunk. Ő sem elég türelmes, de még mindig jobb, mint a nagy átlag. Sajnos úgy érzem, tehetetlen vagyok, próbálok én úgy hozzáállni, hogy könnyítsek a kutyáim dolgán, ha már egy doki sem olyan. :(
2009. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is benn voltunk vele, próbáltuk nyugtatgatni,de nem használt.Otthon pedig nem engedte, hogy megmasszírozzuk a helyét.
2009. nov. 4. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze az sem mindegy,h hogyan bánik a doki a kutyával, de a gazdin is sok múlik. Sok olyan gazdit láttam aki a félős kutyáját berángatta az orvoshoz, sőt még rá is húzott egy párat a szerinte hülye állatra. (Pedig jelen esetben a gazdi volt a hülye!)

Az enyémek is félnek a dokinál, de gond nélkül bejönnek a rendelőbe és beállnak az injekcióra, vagy vizsgálatra, vagy épp bűzmirigy nyomásra, vérvételre. Én úgy csináltam még a legelején,h behívtam, becsalogattam a rendelőbe és ott szépen leültettem, kivártuk együtt nyugodtan a sorunkat. Mikor mi kerültünk sorra a doki odajött és "bemutatkozott" a kutyának. Ezt egyébként minden alkalommal eljátszuk. Oda jön a doki kinyújtja a kezét az ebnek,h az hadd szimatolja meg és utána megsimizi a buksiját. Mivel nagy kutyám van be szoktam fogni a lábam közé a fejét ha a fenekébe kapja a szurit, ha viszont előre adja be neki a doki az injekciót akkor leguggolok mellé és magamhoz ölelem a fejét, míg a doki beszúrja a szurit. Utána nagyon megdícsérem és ha már a rendelőn kívül vagyunk akkor adok neki egy jutifalatot. A kiskutyámat pedig ölben szoktam bevinni, és így is oltja be a doki. Persze neki is nagy dícséret jár után és jutifalat.

2009. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani,h ha legközelebb is nagyon rosszul viseli a kutyus, akkor érdemes a következő oltásra házhoz kihívni az állatorvost h ott oltsa be. Erre pár ezer forinttal többet kell szánni.
2009. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Az én angol cocker spancim is nagyon fél(nemcsak az idegenektől, és az új embereket se tudja megszokni vagyis nagyon nehéz neki, pl:tesom baratjat) , nemcsak a dokitól ,hanem már ha az állatkorháznál járunk is... egyszer nagyon beteg volt az orvosok feladták a reményt, hogy túléli és Istennek hála túlélte! aztán szegénykémet vittük ivartalanítani.. gondolhatjátok, hogy félhetett.mondták, hogy rengetegett sírt amikor elmentem, mert sajnos nem lehettem mellette... és az ivartalanítás után pár héttel megkapta az oltását, és már amikor meglátta az orvost morgott rá a rendelőben pedig majdnem megharapta!de most az a szerencsénk, hogy az állatkorház elköltözött, és reméljük, így nem lesz olyan keserves a várakozás az orvosi rendelőben.
2009. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!