Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni az...

Hogy lehet leküzdeni az orvostól való teljesen érthetetlen és értelmetlen félelmet?

Figyelt kérdés
nekem már az is elég ha fehér köpenyt látok vagy a kórházban akár csak látogatóban megérzem a gyógyszerszagot
2010. márc. 9. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
velem is ez van
2010. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Találni kell egy jó orvost, aki nem csak "tömegárut" lát benned, hanem elbeszélget a paciensekkel, kikérdezi őket alaposan stb.(Vannak ilyenek!!) Nekem a fogorvostól volt ilyen félelemem, szinte mindig kísérnie kellett valakinek, meg bentlenni velem, mert ha a fúrót megláttam/hallottam , mondtam, köszi! és hazamentem. De találtam egy nagyon jó fogorvorvost, aki a beteget nyelvén ért. Ha nem kapcsolódik más pszichés betegséghez a "bajod" pl. szorongás, vagy stressz, akkor ez beválhat.

2010. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sehogy!Én is feszültté vállok a fehér köpenyek láttán és a kórházi szagtól... Pedig tudom,hogy csak gyógyitanak,de akkor is feszültség lesz rajtam urrá.:/
2010. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
írjatok még olyan vígasztaló ezt olvasni, hogy nem csak én vagyok ilyen
2010. márc. 9. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia szerintem ez ugyanolyan fóbia, mint hogy én pl sikítófrászt kapok a cserebogártól. A fóbiák leküzdéséhez meg lehet sgítséget kérni, pl. kineziológus? Azt hiszem... egy a lényeg: ne szégyelld magad, egy csomóan vannak így ezzel!
2010. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jövök vigasztalni:DSajnos, mást nem tudok segíteni.

Én nem, de a legkisebb fiam szintén "fehérköpeny szindrómás"

Hangozhat viccesen, de ez létező dolog.

Nála ez úgy derült ki, hogy minden vizsgálatkor embertelenül magas volt a vérnyomása. Mondta ő szegény, hogy csak az orvosnál van így, de persze kivizsgálták. Vérvétel, szív és pajzsmirígy ultrahang, vizeletvizsgálat, EKG, minden. Semmit nem találtak. Aztán rászereltek egy szerkentyűt, ami 24 órában mérte és regisztrálta a pulzust, vérnyomást. Így derült ki végül, hogy mi a baj.

Semmit nem tudunk tenni ellene. A "kicsi" már 21 éves, 185 cm., és még mindig ez van nála. Pedig még mindig a gyerekorvoshoz megy, ha baja van. Ahhoz, akit születése óta ismer. Egy megoldás van...ne legyél beteg:D

2010. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy furcsán hangzik, de meg kell szokni. Ha már huszadszor mész a fogorvoshoz vagy nőgyógyászhoz (persze ugyanahhoz, mert ez fontos!)akkor csökkenni fog a szorongásod.Mindent meg lehet szokni, a rossz és a jó dolgokat is. Ha teljesen nem is múlik el a szorongás, csökkenni fog, ez biztos!
2010. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért alakul ez ki szerintem sokaknal, mert mi, betegek ontudatlanul is felruhazzuk a fehér kopenyt viseloket valami isteni hatalommal, és igy félunk toluk, mintha valami " magasabbrenedu " faj lennének, holott csak a munkajuk koveteli meg a kopenyt. Pedig ok is ugyanolyan emberek mint mi,a rendelés végeztével leveszik, farmerba bujnak, esznek, isznak, intézik a dolgaikat ahogy mi..Korabban évekig egy neurologus volt a parom, és képzeld el, nem tudott egy villanykortét jol kicserélni!! Fozni se, de ez mar mas kérdés :D

Vagy pl..multkor a nogyogyaszommal osszefutottam egy hipermarketben, lealltunk egy kicsit mindenféle banalitasrol beszélgetni, véletlenul rapillantottam a kosarara, ott figyelt a kajahalmok felett egy frissen vasarolt NYUSZIS!!!!!!! boxeralso...Alig birtam visszatartani a rohogésem..

2010. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
12:29-es (első) nekem is felmegy a vérnyomásom :(
2010. márc. 9. 13:01
 10/11 A kérdező kommentje:
12:42 :-D egyébként köszönöm aranyosak vagytok :)
2010. márc. 9. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!