Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig kiszökik a kutyánk...

Mindig kiszökik a kutyánk (pitbull fajta) ha elengedjük az udvara, mondták egyik pitbull tenyésztö ismerösünk hogy náluk is vilanypásztor van náluk amit a lovaknál szoktak használni Hogy ez nem üti agyon az áram a kutyát ha ilyet használunk?

Figyelt kérdés
villanypásztor,pitbull,kutya

2013. szept. 14. 21:22
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
46%
A villanypásztor jó megoldás, de látszik, hogy a válaszolók se értenek hozzá. Ja, nem 220V van benne, hanem 6.000-10.000V. És nem Wattban mérik a teljesítményét, hanem Joule-ban. És nem folyamatos üzemben működik, hanem impulzus üzemben. Másodpercenként kb. 1 impulzust ad. Kutyák számára viszont van láthatatlan kerítés, ahol a nagyfeszültséget a nyakán hordja a kutya és mielőtt megcsípné, előbb hanggal figyelmezteti a kutyát a telekhatárra.
2013. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy az itt válaszolók honnan szedik ezeket a tévinformációkat, hogy nem 220V van benne, hanem kevesebb meg hogy 2W a teljesítménye? És még terjesztitek is...


Azt meg tudom erősíteni, hogy ha az impulzus gyakorisága ritka, akkor simán átbújik a kutya két impulzus között. Sőt, némelyik vastag bundájú kutyának nagyobb energiájú villanypásztor kell, mint egy szarvasmarhának. Amúgy lehet hozzá hálót is kapni, amivel körbekerítva a területet nem tud a kutya rést találni két drót között. A megfelelő impulzus-gyakorisággal kombinálva az ilyenen nem megy át csak a kamikáze kutya. Mondjuk egy pitről éppen el tudom képzelni, hogy úgy bedurran az agya, hogy ez alatt is átbújik a csipkedés ellenére is. Ja, és a villanypásztor működése hallatszik. A kutya tudja, hogy mikor nincs bekapcsolva (a ló is tudja), tehát nagyon üzembiztosnak kell lennie.

2013. szept. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 Akiteki ***** válasza:
45%
Onnan, hogy rá volt írva a dobozára okoska! De murvára nem a műszaki paraméterekre volt kíváncsi senki.
2013. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Te Akiteki! Mutasd már meg azt a dobozt, szerintem félre értelmezted! :) Merthogy a Watt származtatott mértékegység és amúgy J/s. Egy pillanatszerű impulzusnál nem lehetetlen, de eléggé értelmetlen ezredmásodperceket számolni. A telejs eszköz teljesítmény felvétele lehet 2W bár akkor az egy kisebb energiájú változat. A nagyobbaknál 4-5W reálisabb. De ebből sok elmegy az áramkör működési veszteségeire (melegedés).


Néha tudsz kutyás témában jó választ is adni, de légyszíves műszaki kérdésekben ne segíts! Vagy ha mégis, legalább ne neked álljon már feljebb, ha valaki kijavítja a tévedésedet!

2013. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
de mondta a tenyésztö hoggy az amit a kutyának lehet venni az semmitt nem ér meg drága is,de tanitatás meg drága én itthon probáltam márt hogy megverem az orát de semmit nem érdekelte a kutyát,azért gondoltuk hogy veszünk olyan vilanypásztort ami a lovaknak van ,de értelmes választ adjon valaki kérem hogy nem e üti agyon a villanypásztor amit a lovaknál használnak?
2013. szept. 15. 08:20
 16/44 anonim ***** válasza:
Kérdező, te se álltál kétszer sorba, amikor az észt osztogatták. Már minden kérdésedre válaszoltunk: Lehet nevelni, tanítani, lefárasztani, kerítést építeni, és a villanypásztor se üti agyon, de előfordulat, hogy a kutya azt is kicselezi vagy egyszerűen csak tojik rá.
2013. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Akiteki ***** válasza:

A lovaké sem üt agyon senkit! Miért nem lehet ezt megérteni? Annyi a különbség, hogy széles szalag van benne és nem zsinór.


Ha nem lesznek nagy tócsák a kertben, lemászok az aknába és lefotózom a gépet. Most tuti nem teszem meg.

2013. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Annyira rossz a kerítés?Én inkább azt csináltatnám meg,bár lehet az drágább.Meg gondolom elég sűrűn kellene rakni,mert átbújik alatta,vagy átugrik felette.vagy aláás.
2013. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Én a pitbullnak a hálót ajánlanám, mert a szalag vagy a zsinór között lendületből átmegy és ha mázlija van akkor átér két impulzus között. A háló alatt is átmegy, mert a földhöz az se érhet hozzá, de ott nagyobb eséllyel kapja el 1-2 impulzus. Bár ha átért, akkor már mindegy, hogy megcsípte-e közben. A kutya érzékenységén nagyon suk múlik. Nekem két kutyám van, az egyik a kikapcsolt drótot is 5 méterről kerüli, a másik bevállal egy-két csípést ha kell, nem nagyon hatja meg a dolog. Nem is arra használom, hogy ne szökjenek el, mert van rendes kerítés és amúgy sem szöknek.


A kutyák és lovak villanypásztora nem a drótban és a szalagban különbözik, hanem a leadott feszültségben és/vagy a tárolt energiában. De ez se az állatfajok különbözősége miatt van, hanem az a nagyon nem mindegy, hogy mekkora területet kell körbe keríteni. Egy párszáz méteres dróthoz elég kisebb feszültség és energia, egy sok kilométereshez nagyobb kell. Meg a kutya bundája se mindegy. Egy alacsonyabb feszültségű villanypásztor lehet, hogy megcsap egy magyar agarat de nem üt át a kaukázusi vastag bundáján. Ezért lehet venni/készíteni kisebb és nagyobb készülékeket is.

2013. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg egy pitnek nem hiszem, hogy akadály lenne a villanypásztor, mert elég jól bírják a fájdalmat, és elég elszántak tudnak lenni!"


Pedig akadály. Tapasztalat...


Főleg ha egy kétméteres kerítés tetején van.

2013. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!