Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig kiszökik a kutyánk...

Mindig kiszökik a kutyánk (pitbull fajta) ha elengedjük az udvara, mondták egyik pitbull tenyésztö ismerösünk hogy náluk is vilanypásztor van náluk amit a lovaknál szoktak használni Hogy ez nem üti agyon az áram a kutyát ha ilyet használunk?

Figyelt kérdés
villanypásztor,pitbull,kutya

2013. szept. 14. 21:22
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Villanypásztorból is van többféle, kisebb-nagyobb impulzusleadó képességgel.


[link]

2013. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nagyon bírom itt a gyakorin, hogy olyan emberek tépik a szájukat adott kérdésekben, akiknek a témáról halovány lila pukijuk sincsen. :-D
2013. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

"Pedig akadály. Tapasztalat...


Főleg ha egy kétméteres kerítés tetején van."


Na ja, úgy esetleg. :) Én azért nem merném a saját kutyámat rábízni, vagy csak nagyon sűrűre húzott drótokkal. Kiránduláson a kutyák úgy közlekedtek a villanypásztor alatt az elkerített területeknél, mintha ott se lenne. Kétpercenként megcsapta egyiket-másikat, akkor ment a visítás, de azért próbálkoztak és többször jutattak át mint ahányszor nem. Az enyémet is csak egyszer csapta meg, azért mert éppen ráfeküdt a drótra vakarózni. Tehát nyilván a megfelelő kialakításnál elég hatékony tud lenni de saját tapasztalatból mondom, hogy az egyik kutyámat rá merném bízni, a másik átmegy rajta ha nagyon akar. Bár a dróthálót szerintem ő se akarná felemelni.

2013. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

A dróthálónak meg simán alááshat. Illetve láttam már olyat hogy a kutya beakasztotta a kocskás csibedrótba a szemfogát, meghúzta és máris lett rajta akkora lyuk hogy kifért. Persze ha olyan vadhálóban gondolkozol amelyik megfogja a vaddisznót is, az egész más, csak annak jó ezer forint métere, villanypásztor a lerítés tetejére olcsóbb.


Illetve mint írtam korábban: az se mindegy hogy mekkora impulzust ad le a villanypásztor.

2013. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel,hogy az egyáltalán nem kedves kérdező,konkrétan megveri a kutya orrát,(ez nem tudom mit takar) ha rosszat csinál??


Nem verni kellene a kutyát,hanem tanítani,meg foglalkozni vele.

Akinek meg drága a suli,az ne tartson kutyát,főleg ne ilyet.

2013. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
igen kedves válaszolo,foglalkozok vele de nemtanul belöle és nemvárosi ember vagyok aki csak naponta kutyatanárhoz viszi a yorksire terrier kutyáját.nemlehet megtanitatni vele,csak amikor turja az orrával a keritést akkor a orrára ráverek egyet,de nemnagyott
2013. szept. 15. 16:18
 27/44 anonim ***** válasza:
Mégis, mit akarsz elérni a nem nagy orrba veréssel? A kutya talán nem is érzi azt a legyintést. Amikor túr, távolról megküldöd akár zörgő műanyag flakonnal, amibe kavicsokat tettél. Vagy mellé dobsz egy láncnyakörvet. Bár, attól sem lesz baja, ha eltalálja. Persze, mindezek mellett mehet a kemény NEM .
2013. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
megprobáljuk a villanypásztort hátha segit:D
2013. szept. 15. 20:25
 29/44 anonim ***** válasza:
Én sem városi vagyok,sőt nekem is hasonló kaliberű kutyám van,kb derékig érő kerítésünkkel,és SOHA nem megy ki,mert meg van nevelve.ÉS NEM VERÉSSEL.
2013. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Elmúlt már egy éves? Ha igen, mennyivel? :-)
2013. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!