Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itthon miért nem szabályozzák...

Itthon miért nem szabályozzák a harci kutyák tartását?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, pl. Németországban sokkal szigorúbban veszik az ilyesmit és nincs is annyi baleset. Én örülnék, ha lenne valamilyen szigorítás ezzel kapcsolatban.
2013. szept. 14. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Összehasonlítva a többi fajtával, sokkal kevesebb harci kutya harapás történik. Ha jól emlékszem, akkor a statisztika úgy van, hogy a legtöbb harapást Német juhászok okozzák, a második helyen a kuvaszok, a harmadik helyen pedig a Golden Retrieverek (!!) állnak. Ezek közül melyik harci kutya? :) Nem szabad diszkriminálni fajta alapján, minden nevelés kérdése!
2013. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy akik az országot állítólag vezetik, magasról pottyantanak az állattartás kultúrálására. Mert igazából nem a kutyákkal lenne itt baj, hanem a gazdáikkal. Általában a kutya azt tükrözi amilyen a gazdája.
2013. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Szabályozzák. Kutyát harcoltatni tilos, tehát a harci kutya tartása meg van tiltva, merthogy attól lesz a harci kutya harci kutya, hogy harcol. Remélem, érthető voltam :)
2013. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Az első hozzászólótól kérdezem, hogy van bármi forrása amivel bizonyítani tudná, hogy a goldenek harapnak a legtöbbet az országban?

Majd hogy nem lehetetlen lenne egy ilyen statisztikat elkészíteni.

2013. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a német juhászok vezetik a statisztikát, de arányaiban tényleg nagyon sok agresszív golden van.

A "harci kutyákat" meg amúgy kifejezetten emberbarátra tenyésztették, mert ugye az kicsit gáz lenne, ha a harc hevében lerombolnák a fizető közönséget meg a tulajt is. Emberekkel szemben gyárilag sokkal biztonságosabbak, mint a legtöbb más fajta.

2013. szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
4-es, ne haragudj, de már nem tudom neked belinkelni, mert vagy 3 éve olvastam. Meg is lepődtem rajta, mert utána nem sokkal egy ismeretterjesztő csatornán mondták egy kutyás műsorban, hogy az Egyesült Államokban a 2. a harapási listán. Ott azzal magyarázták, hogy boldog-boldogtalan szaporítja, ezért sok az ideggyenge egyed, akit nem nevelnek meg, mert alapjáraton nem tartják veszélyes kutyának. Ebben mondjuk lehet valami...
2013. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan fajta nincs, hogy harcikutya. Az a szőke , lökött nő az országházban kezdte az egészet. Aztán a pórnép szépen átvette a kifejezést. Ráadásul van, amikor pl egy bullmára hallottam a harcikutya kifejezést használni.

Neked miért kellene szigorítás? Megtámadtak? Megharaptak? És ugyan, miféle "harci kutyával " vannak ilyen szigorítási elvárásaid?

2013. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem a golden a harmadik, hanem a labrador. :)
2013. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
23:13 de jó, most akkor megnyugodhatnak az emberek, hogy őket nem fogja megharapni amikor a kutyájukra rátámad? Lehet, hogy több harapós golden van, a különbség az attitűd. A goldenre ráüvöltök vagy belerúgok és elmegy, de egy ilyen típusú kutya túl kemény ahhoz.
2013. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Akkor én most követelem a kamionok betiltását, mert ha az elüt, abba sokkal jobban belehalok, mint egy Suzukiba, ráadásul sok balesetet is okoznak a kamionok, szóval veszélyesek és kész, tiltsák be.
2013. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!