Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a jelek, amik...

Melyek azok a jelek, amik megkülönböztetik a játékos ugatást-morgást-kergetést az agresszívtől?

Figyelt kérdés

Csak mert a parkban szoktam látni kutyásokat, akik mosolyogva nézik, mit csinálnak a kutyáik, én meg (mint kívülálló), csak lesek, hogy te jó ég, ez mindjárt megeszi a másikat. :)

Szóval, pontosan miről lehet felismerni a két viselkedést? Ez főleg akkor érdekes, ha olyan kutyákról van szó, akiknek a fajtájukból adódóan mondjuk nem mozog a fülük, farkuk, stb.

Nincs kutyám, de nemsokára lesz, viszont szeretném ezt (és még néhány fehér foltot) tisztázni előtte. :D



2013. szept. 15. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy már nem játszanak.Szembefordulnak,fül hátracsap,a gerincén meredezik a szőr,vicsorog.De a játékos csipkelődés könnyen átmenet rivalizálásba,ezt a gyakorlott gazdik látják és időben leállítják a kutyát,vagy kihozzák a helyzetből.Ha a gazdi nem elég gyakorlott,de én már látom,hogy több lesz ez mint játék,behívom a kutyám,a másikét ha jön ,pedig gátolom.Besétálok közé és az ebem közé és elterelem.
2013. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mit csinálok, ha egyikünk sem ismeri fel a jeleket időben??
2013. szept. 15. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalat kell a felismeréshez. Amúgy teljesen más a morgás hangja és a testtartás is, ha nem játékról van szó. És ha tényleg eldurvul a helyzet, akkor az sokszor tizedmásodpercek alatt történik és neked sincs sokkal több időd reagálni rá. Ha kutyád lesz, akkor irány a kutyaovi, utána alap és középfokú tanfolyam és a végére úgy belejössz, hogy már magad is látni fogod az apró jeleket és megtanulod kezelni a szituációkat.
2013. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kutyád lesz,vigyed oda más kutyásokhoz is,mert ott mindig van valaki,aki észreveszi ha a játék durvul és közbelép.De ez nagyon ritka rendszeresen összefutó kutyásokkal,mert az akinek gázos az ebe,nem viszi be csoportba.A legjobb egy kutyaovi,mert csak a gyakorlatban lehet a kutyával kapcsolatos dolgokat megtanulni és elsajátítani,de persze a könyvek olvasása is fontos mellé.
2013. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyaovi nagyon jó ötlet. Bár az én kutyám nem játszott az oviban (sőt, életében nem játszott még idegen kutyával), hanem folyamatosan terelte a többi kutyát, ennek szabályozása pedig a teljes figyelmemet lekötötte, ezért én a mai napig is nehezen értelmezek sok jelzést. De még úgy is elég sokat fejlődtem, hogy nem tudtam figyelni a többi kutyára. Ha a kutyád hajlandó lesz normális, változatos interakciókra a többi kutyával az oviban, akkor onnan nagyon sokat tanulhatsz, különösen a te kutyád jelzéseiről - és úgyis ez a lényeg, mert ha a kutyád jelzéseiből tudsz olvasni, akkor máris tudod, mi a helyzet.


Ugye nem csak játékos-agresszív magatartás van, hanem van oldó, figyelmeztető, elkerülő jelzés, van dominancia (ami ugye nem agresszió), és vannak speciális fajtajellegű magatartások, mint pl terelőkutyáknál a terelés. Ezeket lehetetlenség így írásban úgy leírni, hogy a szemlélő valós helyzetben is magabiztosan értelmezze a jeleket. A tapasztalat a legjobb barátod, de ha nagyon előre akarsz készülni, akkor videók, de minimum egy képes könyv szükséges.

2013. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És tudtok ajánlani ilyen videót? :)

2013. szept. 15. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:

ha már lesz kutyád és sokat jársz kutyás közöségben akkor fogod megkülömböztetni :)


A mi két kutyánk sokat játszik,de volt néhányszor amikor átment verekedésbe.Én azt figyeltem meg,hogy sokkal erőteljesebb a morgás és sokkal erőszakosabbak egymással.

De igazából ezt leírni lehetetlen,mert minden kutya máshogy reagál,de a gazdik felismerik,hogy a kutyájuk még játszik vagy már verekszik a másik ebbel :)


Ebben több játékformát mutat be,ha tudsz angolul akkor jobb :D


[link]

2013. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!