Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet border collie-t bérházba...

Lehet border collie-t bérházban tartani?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehez de az a szabadban érzi jol magát. Szoval nem ajánlom házba
2013. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
31%
Nem sokáig. Rengeteg foglalkozásra van szüksége. Ha elunja magát, akkor ugatni kezd. Akkor meg jönnek a szomszédok...
2013. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a tulaj engedélye is,de nem praktikus a fajta miatt.Meg kutyával kevés helyen fogadnak,ha költözni kell.
2013. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem egy csendes típus, tehát kertes házban és bérházban is problémás lehet, ha nem kap elég mozgást, feladatot, és szellemi/fizikai leterhelést.
2013. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tudom ,hogy napi 3-4 óra mozgás kell meg le kell fárasztani szellemileg és fizikailag
2013. szept. 15. 16:08
 6/10 A kérdező kommentje:
"csak aludni járnánk fel "
2013. szept. 15. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem csendes. Alapból nagyon is nyugodt, csendes fajta. Ugatni csak akkor kezd mikor unatkozik.


Nekem borderem van és bárki bármit mond, nem ajánlanám lakásba. Valóban 3-4 óra aktív mozgás kell neki, de ezt több részletben igényli. Az én kutyám a legnagyobb fárasztás után is csak max 2 órát marad nyugton, utána mint akit felhúztak, előröl kezdi a bulit. Ha nem végzel otthoni munkát és nem tudsz rá figyelni akkor nem ajánlom lakásba, mert kizárt, hogy magában kibírjon 8-10 órát, míg a gazdi nincsen otthon.

2013. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan itt az emberek többsége vagy nem tud kutyát nevelni vagy nem tudom....

Nekem két munkavonalú boderem van egy 29 nm-es lakásban...és érdekes semmi gond nincs velük. Semmi. Még akkor sem ha néhány napig nem tudunk olyan sokat menni mert mondjuk sokat dolgozom.... NEVELÉS kérdése.

2013. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as: Az én borderemmel sincsen semmi gond, ha nem tudok vele eleget foglalkozni (pedig még kölyök, igényli a törődést), csupán arról van szó, hogy a kutyák eleve nem érzik túl jól magukat lakásban és én nem szívesen kínzom azzal a kutyámat, hogy nem elégítem ki, legalább minimális szinten az igényeit.

Jól van nevelve, nem rombol, de meglátszik rajta, ha nincs vele eleget foglalkozva.

Neked szerencséd volt, ügyi vagy *vállveregetés*, de aki nem ért a kutyákhoz, vagy ehhez a fajtához, az ne vegyen lakásba bordert.

2013. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Túl van misztifikálva ez a border téma. Következetesen kell nevelni, nem szabad hagyni hibázni - a lehetőséget sem szabad megadni lehetőség szerint. Illetve az természetes ugye h bordert nem azért veszünk mert jaj de szép, hanem mert pont egy ilyen energiabomba hiányzik az életünkből h teljessé tegyük - pl. jó kis agility edzésre járással vagy frisbeezéssel esetleg flyballal, tereléssel. Az természetes h a border életforma. De az édesmindegy h hol tartod ha foglalkozol vele.
2013. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!