Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem való egy Border Collie?...

Nekem való egy Border Collie? Többi lent!

Figyelt kérdés
12 éves vagyok 6-as kitűnő vagyok és heti 2-szer egy órát táncolok! Általában 4-re érek haza de már kész házival, megebédelve a nagymamámtól (suli után oda járok)! 4-től már szabad vagyok !Való nekem egy BORDER COLLIe kiskutya! Természetesen tanítanám! Ja és 6-kor kelnék, hogy vigyem reggeli sétára :) !

#kiskutya #Border collie #Border Collie nevek #reggeli kutyasétáltatás
2013. szept. 14. 14:43
 1/6 sippara ***** válasza:
Nem. Egy border collie-nak napi több óra séta, bandázás, foglalkozás, tanítás kell, heti több "különórával", kutyasulival. Másrészt kb. 15 évre szól, több időre, mint amennyit eddig leéltél(!!!), ráadásul ez a 15 év első fele/harmada az életed legmozgalmasabb, legkevésbé "kutyakompatibilis) időszakára esik.
2013. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Collie munkakutya, baromi mozgásigényes, mivel terelőkutya. Nem véletlen mennek velük agility versenyekre meg ilyen frizbis dobálósra. Nem fogod tudni lefárasztani.
2013. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Napi több óra intenzív MUNKA kell neki.Ezt te hosszú távon nem fogod neki biztosítani!Munka és sport kutyák nem véletlenűl.Ha kicsit hanyagolod már szét fogja romobolni a környezetét.Mellesleg munkakutya gyereknek nem való!


Inkább nézz szét egy menhelyen rengeteg aranyos kutyus van akiknek elég lesz ha 4 után kiviszed 1-2 órára rohangálni.:)

2013. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se bordert vegyél, én is at szerettem volna, csak annyi különbséggel, h én fél 3-ra már minden nap otthon voltam, de senki sem támogatta a Border collie-mint első kutya projektet, úgyh szépen elmentem a menhelyre, ahol nagyon megtetszett egy kb fél éves husky-keverék, néhányszor elmentem, összebarátkoztunk, és azóta is jól megvagyunk, nagyon hálás kutyus! :)
2013. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Elhivatottság kérdése, illetve h a szüleid hogyan állnak hozzá. Nekem több agilitys ismerősömnek is 12-13-14 évesen lett bordere....és ennek már több mint 7-8 éve, és azóta nem hogy enyhült volna, hanem csak erősödött a kutyaszeretet. Az a baj h itt a kedves válaszolóknak fingjuk sincs milyen bordert tartani mivel nincs nekik. A borderrel egy olyan kutyás közösségbe csöppenhetsz ami jó irányba nevel. Inkább a kutyasuliban vagy a terelőpályán a birkák között lógj mint az utcán :o)) Szerintem vállald be, de tudd h az életed meg fog változni!!
2013. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Ez kellett hogy kismagabiztosságot lökj belém az elöbbi kommentek olvasása után :)
2013. szept. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!