Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni nekem mi a különbség a svájci fehér juhászkutya és a német juhász között?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam,hogy jellemre egyáltalán nem hasonlítanak. Főleg a svájci tenyésztők/gazdák szeretik kihangsúlyozni,hogy:A Svájci Fehér Juhászkutya NEM Német Juhászlutya! Tulajonképpen a német juhászból "alakult ki" fajta. Azt nem értem,hogy elvileg csak fehér német juhászokat raktak össze,tehát nem került bele semmilyen más fajta,akkor,hogy lett belőle új FCI által elfogadott fajta. Tehát akkor,hogy lehet ennyire különböző a jellemük? Ennyi erővel akkor munkavonalas meg a show német juhász is lehetne külön fajta. Valaki elmagyarázná nekem,hogy ez hogy működik?

2013. szept. 16. 09:57
1 2
 11/14 Quadral ***** válasza:
0%

Már megvan a fekete juhász kutya, ami belga: groenandel ;)


[link]

2013. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A belga juhász kialakulásának közel nincs olyan szoros kapcsolata a német juhásszal,mint a svájciénak.
2013. szept. 16. 19:15
 13/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
67%
Márpedig a Svájci juhászkutya, eredendően Német.Nem a Német juhászból alakult ki, hanem egyszerűen az, úgymint a fekete színű. Csak hát mondom a Németek nem ismerték el nem kellett nekik a fehér szín miatt. Mikor ez a színváltozat jött ki egy alomban azt mondták, hogy elvetendő. Megölték őket vagy megszabadultak tőle valamilyen módon. Viszont, hogy a fajta megmaradjon vagyis ez a színváltozat megmentette Kanada, így lett Kanadai fehér juhász, aztán jött Svájc, azok meg a Svájci fehér nevet adták neki.
2013. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

ma 18:53

A gröninek köze nincs a német juhászhoz.Hogy jön ez ide?

2013. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!