Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát "távnevelni"?

Lehet kutyát "távnevelni"?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék kutyát, és hamarosan végre eljutok oda, hogy lesz egy.

AZ a kérdésem, ha nem vagyok otthon, és webkamerán néha megnézem mit csinál, és ha tiltott dolgot, akkor rászólok mikrofonon keresztül. Ez így hatásos lehet?

Megtanulja, hogy akkor is látom, ha ő nem lát engem?


2013. szept. 16. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez még egy gyerekkel sem működne, nemhogy kutyával...
2013. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Akiteki ***** válasza:
Plusz egy távirányítós kar, ami hozzávág valamit, ha nekiáll lerámolni a könyvespolcot. :)
2013. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Úgy tényleg működhet, ha utána párszor berontasz, de csak sima tiltás után a legtöbb kutya rájön, hogy nem történik semmi ha nem engedelmeskedik. Akkor már jobb a szobakennel.
2013. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem hogy mivel nem fennáló problémáról beszélünk, lehet hogy nem is lesz ilyenre szükség..


Nekem bent vannak, nem mennek fel semmire, nem esznek meg semmit nem tesznek tönkre semmit és soha nem figyeltem meg őket kamrával. Persze jó ha előre érdeklődsz. Csak mondom :)

2013. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Várjatok! Mindenkinek igaza van valamilyen szinten! Ahhoz, hogy ez működjön az kell, hogy a fizikai jelenlétedben is feltétlen engedelmességgel legyen a kutya veled szemben. Mert ha ott vagy, rászólsz és tojik a fejedre, vagy szükséges a fizikai kontaktus az akaratod érvényesítéséhez, akkor a távolból már nem fog menni a dolog. Akkor vagy jó, ha nem kell naponta tízszer letiltanod valamiről, mert különben hamar rá fog jönni, hogy csak a szád jár de nincs hatalmad a tettei felett. Egy megadó tipusú kutyánál inkább el tudom képzelni ezt a fajta távnevelést, mint egy olyan domináns egyednél, aki egyébként is folyamatosan teszteli a gazdit.
2013. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem akarok túl domináns kutyát, és igazából nem is csak úgy gondoltam, hogy néha rámennydörgök az égből, hanem az elején, a szoktatásnál, ha egyedül van, néha beszélek hozzá, hogy jobban érezze magát.

Olvastam valahol, hogy több helyen nagyon bevált a kutya TV, nyugodtabbak tőle az ebek: [link]

2013. szept. 16. 18:18
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

Jahj isten ments :D kutya tv... :D


Beszélni meg ne beszélj hozzá camen keresztül. BUMMM! egy NEM és kész ennyi se több se kevesebb nem kell dícsérni nem kell nyugtatni utána semmi.

De ha nem vagy tisztába vele hogy hogy kéne akkor inkább ne csináld mert tök felesleges.

2013. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!