Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék tanácsot kérni! Van...

Szeretnék tanácsot kérni! Van egy 8 hetes spánielem, társasházban lakom, hogyan neveljem gyorsan és hatékonyan szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Mennem kell dolgozni, és nem szeretnék arra hazaérni, hogy a távollétembem a lakásban végezte el a dolgát!

2013. szept. 16. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig elő fog fordulni ,hogy arra érsz haza . Sőt ,kupira szétrágott cipőkre stb .Szoktasd kutyapelusra átmenetileg .
2013. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

8 hetestől még korai elvárni, hogy szobatiszta legyen.

Eddig a leggyorsabban 3 hónap alatt sikerült itt valakinek kölyköt TELJESEN, balesetmentesen szobatisztaságra nevelni.

Szóval hajrá!

A módszer egyébként az, hogy minél többször le kell vinni és jutalmazni ha kint végzi a dolgát, büntetni ha bent.

2013. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
8 hetes kutyát sehogy sem lehet,1-2-3 hónapig 2-3 óránként lekéne vinned éjszaka is! és akkor TALÁN a pár hónap alatt szobatisza lesz,egy kölyök kutya nem bírja tartani.Ez olyan mintha egy párhónapos babától várnád el,hogy már bilibe pisiljen! lehetetlen.Egy kölyök kutya egyik napról a másikra nem lesz szobatiszta ez egy hosszú folyamat,szóval jobb ha felkészülsz :)
2013. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Az én spánielem kb 4-5 hónapos korára lett szobatiszta. Volt kutyapelusa is, és az alábbi rendben sétáltattam: hajnali 5.30, aztán 8.30, 11.00, 14.00, 17.00, 20.00, 23.00... És így is voltak balesetek. Ha egész nap egyedül van otthon, te meg dolgozol, ez sokkal nehezebb lesz. Az elején próbáld pelenkára szoktatni, de a leggyorsabban akkor tudsz elérni valamit, ha minimum 1-2 hétig egész nap veled van, és azonnal tudod vinni, ha látod, hogy pisilne.
2013. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

azt hiszem te nem nagyon mérted fel kérdező hogy egy kiskutya mivel jár..

ha szobatiszta kész kutyát keresel, akkor nem kölyköt kell tartani...hanem felnőtt kutyát.

2013. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

nem azért nem lesz szobatiszta egy 2 hónapos kutya, mert "buta" hozzá és nem érti meg, hanem azért, mert fizikailag túl kicsi a húgyhólyagja ahhoz, hogy egész nap visszatartsa.


egy ilyen pici, frissen elválasztott kölyköt amúgy sem kéne egyedül hagyni a lakásban... nem tudod valakire rábízni a kezdeti időkben napközben? barát/barátnő, szőlő, nagyszülő, valaki? valaki, aki egész nap otthon van.


egyébként kertes házban sokkal könnyebb szobatisztaságra nevelni, mert ott ha látod, hogy kell neki, azonnal ki tudod engedni, illetve megtanulja jelezni is, hogy ki szeretne menni. az egyik kutyám amikor 3 hónaposan hozzám került úgy lett rögtön egy hétvége alatt szobatiszta, hogy lementem a nyaralónkba. utána a városba visszatérve a lakásban is megmaradt a szobatisztaság. de ő 3 hónapos volt, nem 8 hetes...

2013. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Box használat ;o) Az enyém 3,5 hónaposan már szobatiszta volt...
2013. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Azt hiszem kipróbálom a kutyapelust, talán segít valamelyest. Volt már spánielem, de ő 6 hónaposan került hozzám, és eleinte vele is voltak gondok, de hamar szobatiszta lett. Talán tényleg nem mértem fel, mikor megvettem, hogy nagyon kicsike még! De már itt van velem, és ebből kell kiindulni! Nagyon megszerettem, 24-én lesz 2 hónapos! Még nem tudom hogy, de majdcsak átvészeljük a szobatisztaságig járó időszakot. A box használatát azért nem akarom kipróbálni, mert tartok tőle, hogy vonyít benne, és társasházban nem néznék jó szemmel!
2013. szept. 17. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!