Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff 3 hónapos kutyámat,...

Kolati Ricsike kérdése:

Amstaff 3 hónapos kutyámat, hogyan szoktassam a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Ha kiviszem akkor nem végzi a dolgát, de ahogy behozom , pisil össze vissza . Mondtad nekem már olyant is,hogy ahova pisil vagy kakil, permetezzek oda paprikás vízet. Vélemények ? Köszönöm...
2013. szept. 13. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

A paprikáról annyit, hogy az én kutyám szépen lenyalogatta mindenhonnan... Pedig olyan erős volt, hogy párom aki kb erős paprika függő nem bírta megenni.


Egyébként gyakrabban vidd ki, főleg evés után, és többet várj vele (etetés után úgysem fogja sokáig bírni).

Ha jó helyre végzi a dolgát akkor pedig kapjon jutalomfalatot.


Nem fog két perc alatt menni. Általában ez több hetes meló.

2013. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát elég időigényes.

Én úgy csináltam, hogy figyeltem, és amikor elkezdett pisilni, rögtön odafutottam, felkaptam, és odavittem az alomjához. Kakinál szintén. Ahova odasikerült, én mindig tömény Flóraszeptel takarítottam el.

És sétánál addig maradj vele kint, amíg el nem végzi a dolgát.

Nálunk felnőtt koráig megmaradt az alom, mert hosszú ideig volt napközben egyedül, és ha ment a hasa, akkor nem bírta ki, míg hazaértünk. De ezen kívül sosem használta felnőtt korában. Azóta kertben él.

2013. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hiába vagyok vele kint legalább 30 percet is akkor sem kakil ,max pisil .

De múltkor láttam,hogy kakilni akar a szobában, és hirtelen felkaptam,hogy vigyem ki. Ki vittem , de semmit nem csinált. Lehet megrémült?

2013. szept. 13. 16:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy kicsit megijedt.


Én egyszer 1,5 órát voltam kint a kutyával mire pisilt/ kakilt.Szóval addig legyél vele kint amíg el nem végzi a dolgát és akkor nagyon dicsérd meg :)


Kaja,játék,ébredés után szinte biztos,hogy fog vmit csinálni szóval akkor vidd ki mindenképpen!

2013. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
OKsa köszike!!! :)
2013. szept. 13. 20:27
 6/9 anonim válasza:
16%
Én akárhogy próbálkoztam nem sikerült megtanítani a szobatisztaságra. Egy módszer van ami szerintem nagyon jó és nekem bevállik. Ahova odaszarik vagy hugyozik jó kemények belenyomod az orrát. Nekem másodszorra megtanulta.
2013. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hehe. Csináltam már ilyet is vele, de már alakulnak a dolgok :)
2013. szept. 16. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Séta, séta, séta. Naponta 8-12 alkalommal. Amikor kint végzi a dolgát elájulunk tőle, mintha a világ legnagyszerűbb hőstettét hajtotta volna végre + jutifalat. Hamar megtanulják... ez a paprikás urban legend marhaság.
2013. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Az állat nem undorodik a saját ürülékétől, ergo csak magaddal cseszel ki ezzel a marhasággal. Ismerek olyan kutyát, akinek olyan lelkesen verdesték az orrát a sz*rba, hogy most állandóan abban hempereg. Sajnos a szomszédomban lakik, szagról tudom, otthon van-e)
2013. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!