Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betartjátok kutyáknál a heti...

Betartjátok kutyáknál a heti koplalónapot?

Figyelt kérdés

milyen idős korában lehet bevezetni

és olyankor semmit ne kapjon?


2009. nov. 4. 19:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Én még sosem hallottam épkézláb magyarázatot arra hogy miért kéne koplaltatni. Az hogy a farkas sem jutott mindig kajához... hhát szerintem butaság ebből levezetni. A farkasok napokig kibírják kaja nélkűl, vagy minimális élelemmel is sokáig kihúzzák. Persze egy normális kutya is kibírná, de minek éheztetni, mi lesz tőle jobb?

Azt is figyelembe kéne venni hogy a kutya mind felépítésileg, mind igényileg sokat változott a háziasítás során. A háziállatok emésztőrendszere lerövidűl és általában koncentráltap táplálást igényelnek. Vagy ott vannak a kis testű kutyák, nekik pl nagyon hamar leeshet a vércukorszintjük ha nem kapnak enni. Annyira megváltoztattuk már a kutyákat a farkasokhoz képest... talán nem kéne mindenben összehasonlítgatni őket. Pl nekem rövidszőrű, vékony alkatú kutyám van, ha nála kihagyok egy étkezést már minden bordája kiáll, télen meg majdnem dupla adagot kap, mert "elfűti" a bevitt energiát.

Persze ez az én véleményem, ha valaki megtudja magyarázni miért jó a koplalónap, azt szívesen elolvasom:)

2009. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
azt olvastam, hogy valamennyire kitisztul a szervezetük ezáltal...
2009. nov. 4. 20:05
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk úgy zajlik egy koplaló nap,hogy olyankor van csontnap...(disznócombcsontot főzők neki).Így még sincs teljes koplaló nap. :)

Szerintem 1,5-2 éves kora elött semmi féleképpen nem kell koplalónapot tartani.És télen se,ha kinti kutyus!Amugy meg kutyája válogatja... Az én staffim pl magának tart mindig hetente egy napot (nagyon rossz evő).

De a másik kutyámnak nem is tudnék,mert az meg nagyon beles.

2009. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs koplalónap. Bár szombat-vasárnap a reggelit ki szoktuk hagyni, hogy a kutyasuliban könnyebben motiválható legyen.
2009. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. nov. 4. 22:40
 16/23 anonim ***** válasza:

Én akkor tartom ésszerűnek a koplalónapot, ha a kutya azt magától csinálja. Sok kutyástól hallom, hogy az övé hetente, kéthetente 1x otthagyja a kajáját. Ilyenkor nem kell tukmálni, el kell venni. Ez rendben van.

De ha egy kutya minden este ugyanúgy éhes, akkor szerintem felesleges megvonni tőle az ételt.

Fiatal kutyánál másfél éves korig, és idős korban a koplalónapot semmiképpen sem ajánlom.

Ha a duciság lenne az indok, akkor is a napi adagot kell csökkenteni, nem heti egyet kihagyni.

Nincs rá bizonyíték, hogy a koplalónap jobbá, egészségesebbé tenné a kutyát, szerintem ha a kutya magától nem hagyja el az étkezést, nem szabad nem enni adni neki.

2009. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Hát most lehet én leszek itt a "főparaszt", de az én kutyám nem kap minden nap enni. Meg kell érte dolgoznia. Kiviszem nyomkövetni, amennyit megtalál, annyit eszik. Ha éhes, akkor majd legközelebb jobban fog figyelni, és pontosabban fog keresni. Kutyasulin is annyit eszik, amennyiért megdolgozik. Higgyétek el, nem hal éhen ha heti 1-2 nap nem kap semmit. Nem sovány, pont jó súlyban van. Nincsenek ki a bordái. A kutya amennyi táplálékra szügsége van annyit megkap. Többet minek adni neki? Csak kisz@rja a felesleget.
2009. nov. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jó, de te dolgozol a kutyáddal és van neki célja, hogy így kap enni. Az én kutyám max. annyit dolgozik a kajáért, hogy nyugton marad amíg előkészítem neki, leteszem elé, vár, majd parancsra felfalja.
2009. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

hát mi sem tartunk koplalónapot... annyit viszont megteszek, hogy ha tanítom, vagy kutyasuli van, akkor előtte nem kap enni, számolgatom, hogy jutifalatként mennyit evett meg a tanulás közben, de attól utána még ugyanúgy kap enni, ha éhes, szóval nem csak annyit eszik, amennyit a tanításhoz kapott...

(Azon meg nem is gondolkodnék, hogy a korábbi hozzászólásban említett nyomkövető munkakutya mit "talál" munka közben?... Aki jár vadászni, az tudja, hogy gyakorolni egész nyúllal szoktunk mondjuk, ugye annak a kutyának nem szőröstül-bőröstül kell megennie a nyulat?... Nagyon remélem... Az én kutyám vadászkutya, de eszembe nem jutna sem a gyakorlónyulat, sem a zsákmányt odaadni neki kaja gyanánt... szépen orijnent eszik, ha a férjem meg lő egy nyulat, azt odahozza, de soha nem jutott eszembe, hogy azt egye...)

2009. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Kölyök kutyáknál tilos a méregtelenítés. Általában olyan kutyáknál szokták alkalmazni, akik láncon vannak vagy kennelbe, mert kevesebbet mozognak. pl.menhelyeken.

Ilyenkor főtt csontot kaphat.

A hatása pedig olyan, mint az embernél, kitisztul a szervezet a méreganyagoktól.

2009. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!