Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tk-s vagy menhelyi kutya az...

Tk-s vagy menhelyi kutya az alábbi feltételeknek?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék egy nagytestű kutyát (nem most,anyagilag még várnom kell a kutyusra).


Szeretnék vele :

Agility-zni

Frisbee-zni

Őrző-védőzni (bár ez nem annyira fontos)


Nekem nagyon tetszenek a Dobermanok,természetesen tenyésztőtől venném.

Viszont elgondolkodtam,hogy az alábbi feltételeknek egy pörgősebb menhelyi kutyus is alkalmas lenne.

Nem igazán tudom,hogy akkor vegyek majd egy Dobermann-t vagy inkább egy menhelyi kutyát hozzak ki.

Kölyköt vagy növendék kutyát szeretnék majd.


2013. szept. 19. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szép menhelyi kutyák vannak, szerintem majd nézz szét elsőnek ott.Én törzskönyves tacskót szerettem volna, de egy család megakart válni egy 5 hós tacsikeveréktől, így elhoztuk őt.Nem bántam meg.Megmentettem egy kutyát valamint lett egy társam is aki nagyon hálás.

Sokszor vannak vizsla és rotikeverékek is menhelyeken lehet jó lenne neked egy ilyen kutyus.Lehet még dobermann keveréket is találsz.

2013. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha keresel,találsz is.Ma sajnos annyi kutya várakozik hiába,főleg nagyobb testű.Nem tudom,van e dobi fajtamentés,de érdemes utána nézni.
2013. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van dobi fajtamentés, de csak 4-5 éves vagy idősebb kutyák vannak náluk illetve mindegyik küzd vmi szocializációs problémával.Meg jelenleg 3-4 kutya van náluk amikor legutóbb néztem.Magasak az örökbefogadási feltételek is.Majd ha aktuális lesz akkor érdeklődök náluk.De kölyköt vagy növendéket max 1 éves kutyát szeretnék.


Előtte akkor megnézem hátha van dobi vagy dobi keverék kutya menhelyen,fajtamentésnél :)

2013. szept. 19. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak dobi jöhet szóba? Azért ő nem annyira alkalmas agilityre, inkább egy közepes, kisebb testűt tudnék elképzelni. Én a befogadott keverékemmel kipróbáltam az őrzőt (nagyon jól is ment neki, csak abbahagytam vele, mert mást csináltunk), kluboztam, és akartam menni flyballra és agilityre, mert mindkettőre abszolút alkalmas lett volna. Pedig fél évesen fogadtam be az utcáról, és semmi ilyen tervem nem volt még akkor:D
2013. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem más helyen is nézzél szét,mezei menhelyeken is,gyöngyszemekre lehet bukkanni.

Én személy szerint a Lelenc Kutyamentőknél tudok egy labi-vizsla keveréket,igaz ő sem 1 éves már,de foglalkoztak vele,eljártak alap engedelmességire a kutyussal,iszonyatosan okos,engedelmes és mindene a munka meg a játék.

Labda frisbee már alapból megy neki,vissza is hozza,mindent örömmel csinál,mert imádja ha feladata van.

Voltam kint náluk,azért is tudom,csak sajnos nincs gazdája,aki folyamatosan foglalkozna vele,de áldott jó kutya.


Az ŐV-n kívül minden menne neki,szerintem egy próbát megér.:)


Ja, Filipnek hívják :D Ha rákeresnél.

2013. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Agility sem annyira fontos,inkább a frisbee :) igazából sportos kutyát szeretnék,de csak hobbi szinten,nem versenyszerűen.

Küllemben a Dobermannok nagyon tetszenek,tudom,hogy nem a külsőségekre kell menni.De már régóta nagyon tetszenek.

2013. szept. 19. 12:55
 7/9 A kérdező kommentje:

Most nincs lehetőségem kutyát tartani.Szüleimmel élek.Ami még nem is próbléma,de anyagilag fel szeretnék készülni egy kutyára! Hogy kutyasulira,felszerelésekre mindenre legyen pénz.Most nincs munkám így pénzem sincs.

De azért rá keresek a kutyára :)

2013. szept. 19. 12:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem szép kutya :)
2013. szept. 19. 13:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Amit nem fejtettem ki,hogy csak akkor lesz kutyám ha gyűjtök egy bizonyos összeget.Ezt már elhatároztam :D Csak,hogy minden rendben legyen.Ha tk-snál maradok akkor többet gyűjtök.Ha menhelyi akkor nyilván mivel vétel ár nem magas így kevesebbet.
2013. szept. 19. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!