Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan kutyátok,...

Volt már olyan kutyátok, amelyik nem váltotta be a hozzá fűzött "reményeket", és csalódtatok a fajtában?

Figyelt kérdés
Ha igen,melyik volt az,és miért?
2013. szept. 19. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak kellemeset csalódtam. Minden álmom volt egy border collie, de félve vettem meg, mert mindenki le akart beszélni, hogy túl pörgős, rengeteg foglalkozást igényel, szét fogj szedni a házat stb.

Tényleg nagyon aggódtam mi lesz ha nem tudok megfelelni az igényeinek és egy ilyen csodás állatot, úgymond elrontok.

Hát nem így lett. Független attól, hogy még kölyök és elég szertelen, nagyon is jól el van egyedül is és minden percért hálás, amit vele töltök. Még azt is érzékeli ha fáradtan játszok vele, így ő is nyugodtabban viselkedik közben. Nagyon vidám, jófej kutyus és ha nem érek rá vele foglalkozni, tudomásul veszi és leköti magát, az esetek 95%-ban rombolás nélkül (még tanuljuk mihez nyúlhat és mihez nem).

Lassan 2 hónapja vagyok a gazdája és ez idő alatt erős kötelék jött létre köztünk.

Egy percig nem bántam meg, hogy őt választottam, az egész család imádja.

(Plusz amilyen játékos, olyan mintha egy macska veszett volna el benne, így kettő az egyben háziállatom van:))

2013. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem, pedig mindkét kutyám totál véletlen került hozzám, utcáról lettek befogadva (egy keverék és egy husky). Mindkettőt azért szeretem, amilyen, mindkettőben mást szeretek. Volt nálam 2 ideiglenes, őket saját kutyának nem tudtam volna elképzelni, de bírtam őket, és van most is egy ideiglenes (roti), őt maximálisan el tudnám képzelni sajátomnak, csak hely-és pénzhiány miatt nem tudom bevállalni.
2013. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és az ideiglenesek, akiket nem tudtam volna sajátnak elképzelni: az egyik nagyon kis mozgásigényű volt, nem aktív, nehezen motiválható, inkább olyan idős asszonynak való kutya, a másik meg olyan mindenkinek meghunyászkodó típus, kicsit lassú felfogású. Én az energikus, gyors felfogású, kicsit dominánsabb kutyákat szeretem.
2013. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
a fajtában nem csalódtam, csak ne jó egyedet választottam. 1 évesen ajándékoztam el, családi kutyának.
2013. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azokban akiket én választottam -mudik- és csak az enyémek, azokban nem. Olyanokban igen akikre csak vigyáznom kellett, foglalkozni velük, vagy ismerősök kutyái.
2013. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezt így nem tudnám elképzelni. Van két kutyám. Az egyik nehezebben kezelhető, tanítható. De soha nem mondanám rá, hogy rossz kutya. Emellett van egy menhelyről kihozott, idegrendszeri betegséggel rendelkező kutyám. Tipikus beltenyésztés eredménye. Imádom őt, pedig jó sok kellemetlen tulajdonsága van. Az is igaz, hogy soha, semmikor nem mértem teljesítményben a kutyáim "jóságát". Amelyik könnyen tanul és engedelmes, semmivel sem "jobb" kutyám, mint aki a betegsége miatt időnként minden jel nélkül harap. Az embereknek is vannak jó és rossz tulajdonságaik, és ezekkel együtt "egészek", így van ez a kutyáknál is.
2013. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak olyan van (mudi), amelyik még többet is hozott, mint a "hozzá fűzött reményeim".
2013. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pozitivan csalódtam.

Gyerekkorom óta odavoltam a Szibériai husky-ért, minden álmom meg vágyam egy ilyen kutyus volt. Később olvasgattam róluk, és sok helyen elég sok negativat lehet róluk olvasni, főleg, hogy szökős, nem ragaszkodik, kibirhatatlan az aktivitása, vonyit stb. Aztán pár ismerős is leakart beszélni nagyjából ugyanezekkel az indokokkal. Aztán mégsem rettentettek el ezek a dolgok és bevállaltam. Hát életem legjobb döntése volt. Az első kutyám felnőttként került hozzám, először tartottam tőle, hogy majd szökős lesz vagy hasonlók, de nem. Nagyon ügyes kutya, akivel az elejétől fogva nagyon jól megértjük egymást. Az látszik sajnos, hogy a szocializációját nagyon elrontották szegényemnek, meg talán egyedüli kutya is volt az előző gazdáinál, mert nem nagyon tud kommunikálni, játszani, ismerkedni más kutyákkal, meg sajnos verték is, ez is megmutatkozik a viselkedésében, de egyébként egy tündéri kutya, akit úgy imádok ahogy van. Még jobban megszerettem azóta a fajtát és azóta lett egy kölyköm is aki már 1.5 éves múlt. Ő szinte tökéletes nekem, mivel én neveltem kiskora óta. Mindkét kutyám nagyon ragaszkodó, teljesen behivhatóak, kapun sem mennek ki nélkülem vagy az engedélyem nélkül, nem vonyitanak, mint ahogy azt sokan mondták. El sem tudnám már képzelni az életem Huskyk nélkül, meg más fajta kutyát sem tudnék elképzelni magam mellett, nagyon passzolnak hozzám és boldoggá teszik a mindennapjaimat. Ismerkedtem tenyésztőkkel is és ha minden igaz jövőre jön a 3. husky is.:) Akivel eljárok kiállitásra is és ha úgy adja a sors, hogy összejön az álmom talán még tenyészteni is fogom ezt a fajtát. Már több, mint egy éve annyi mindent sikerült megtanulnom a fajtáról,hogy szinte hihetetlen, de még mindig annyi tanulni való van és imádok evvel meg a kutyákkal foglalkozni. Ők az én életem.

2013. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Anno. anyum mondta, hogy a legeletkepesebb egyedet valasszam az alombol, a kutyam anyja nem akarta szoptatni a kölykeit, de az enyem mar akkor is odavolt a kajaert, alikrol csungott az anyjan (logott a levegoben) szopas kozben, az anyjanak ez nem tetszett, szoval korbe szaladt vele a kertben, de nem tudta lepottyantani magarol, így ra esett a valasztas.


Elso perctol kezdve szobatiszta volt, pedig nem benti kutya. Eleinte eleg nehezen tanithatonak tunt, de ahogy idosodott, egyre tobb mindent megtanult magatol is es egy nagyon édes csaladi kutya lett belole. Kicsit lehetne okosabb is, de meg így sem erzem, hogy ne valtottam volna be a hozza fuzott remenyeket.


Egy golden retriever + kuvasz keverek volt az anyja, az apja ismeretlen.

2019. júl. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!