Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a legkevésbé népszerű...

Mik a legkevésbé népszerű kutyafajták ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olyan fajtákra gondolok amik nem divatosak úgymond, elfelejtettek stb.

2013. szept. 20. 13:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem pl a Corgi még nem annyira elterjed ebben az országban.
2013. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok fajta kutya nincs. Tibeti masstifal pl nem találkoztam még.. Meglepő módon nagyon kevés magyar fajtát látok (a vizslán kívül) tehát pumi, mudi, puli, komondor, magyar agár(bár agárból amúgy is elég kevés van)de még nagyon nagyon sok kutya van amiből alig van.


Mostani divatos fajták az minden ami kicsi és minden ami "kemény" a többi majdnem mind elfeledett =/

2013. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem gyerekkoromban rengeteg dalmata volt (gondolom a 101 kiskutya miatt), az utóbbi években összvissz 1-et láttam.
2013. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Nálunk lakik egy tibeti masztiff, de rajta kívül én sem láttam még ilyen fajtát.

Dalmata is régen jött velem szembe, de ehhez képest pl a fajtamentők itt is tele vannak velük.

2013. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze mivel a rengeteg szaporított példány miatt elterjedt róla hogy idegbeteg... és ez azóta is rajta maradt a fajtán..
2013. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy az az egy példány, akit láttam épp óriási körökben futott el a gazdája elől, a gazdi meg üldözte őt ordítozva. Nem lehet egyszerű fajta.

Komondor és kuvasz szerencsére annyira nem ritka, ismertem jópárat, de ahhoz képest, hogy magyar fajta, valóban nincsenek nagyon elterjedve.

2013. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
Eszembe jutott még az angol bulldog, a '90-es években ő is nagyon ment, mostanában megritkultak.
2013. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már egy-egy tibeti masztiffot, dalmatát, pulit, mudit, pumit, komondort, magyar agarat. Viszont a múltkor egy orosz agárral jöttek szembe velem, na azon meglepődtem, én nem vagyok oda az agarakért, de ő nagyon gyönyörű és elegáns volt. Corgival még sosem találkoztam, dobermant is az elmúlt 6-7 évben egyszer láttam :( Erdélyi kopót, bordeaux-i dogot kettőt láttam, boerboelt,angol, nápolyi, bullmasztiffot egyet egyet láttam csak. Egyszer láttam groenendaelt. Különleges kopókkal,boston terrierel angol vérebbel még sosem találkoztam például. Ezek mind ritkábbnak számítanak nálunk, legalábbis a tömeg kutyákhoz képest. Egyszer nagyon szeretnék látni egy thai ridgeback-et, de nem fogok szerintem :D
2013. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

Erdélyi kopó,magyar agár.

Kiment a divatból pl.a foxi és a boxer.Tenyésztő ismerős mesélte,hogy a 80-as években annyi boxer volt a kiállításokon,hogy több körben bírálták őket.

A kutyás társaságban is sok foxi meg boxer volt.

2013. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nekem 12 éve szamojédem volt, ő akkor elég ritkának számított, mostanában ő is divatosabb lett.Igen a magyar fajtákat a vizslán kívül nem nagyon látni.A dalmaták is eltüntek, pedig szépek szerintem.
2013. szept. 20. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!