Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szülhet? Mit tegyek?

Mikor szülhet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

a kutyám nem tudom mikor lett vemhes (nem volta itthon nyaraltam )a kan kutyával egy helyiségben vannak egész nap

annyit sejtek hogy 1-2 hete lehet vissza

most tűnt fel pán napja hogy a binboja lógni kezdett

nagyon féltem mert már 8 éves pekingipalota pincsi

ez jelent valamit ?

egy aggódó gazdi :)



2013. szept. 20. 21:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Sőt,tovább megyek, 2 éves kora előtt nem fedeztetik be, 4-5 évesen meg MÁR nem fedeztetik be a szukát,és évente sem hoznak le almot,így konkrétan 2 alommal fejezi be a pályafutását.Nagyon maximum 3-mal.


Ilyenek a normális tenyésztők,akiknek a kutya egészsége a lényeg,nem a pénz.

2013. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%
Ja,bocsi.Akkor a világon sincs,nemhogy Magyarországon igazi tenyésztő.Ez viszont TÉNY!!!
2013. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%
Az,hogy te nem ismersz,vagy nem épp nem így gondolkozol,még nem tesz ténnyé semmit.;)
2013. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem én gondolom így,hanem így van.A tenyésztés lényege az,hogy egy csúcsminőségű kutyát sokszorozzunk.Bizonyos kereteken belül,de a génjeit minél több utódba átvinni.Ha találsz nekem a világ kutyakenneljeiben csak egy prémium szukát akit 7 éves koráig csak 2szer ellettek,megeszem a kalapom.Pedig nincs,de veszek.Persze ezt optimális egészségi állapotú szukára értem,mert bármi közbe jöhet.A hivatalos pedig,2 naptári évente 3 alom.Azok sem voltak azért tök h"lyék akik ezt kitalálták.Kicsit többet értenek a kutyákhoz mint te meg én.
2013. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

Attól,hogy sajnos ez az átlag,még létezhet,és létezik is olyan tenyésztő,aki nem a pénzt gyártja a kutyáiból.


Mindenesetre,nem kívánok erről vitázni,én is mást gondolok,meg te is a kérdéshez meg nincs sok köze.

2013. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

tegnap 22:30

Nyugi, van ilyen tenyésztő, nem is egy :) Tudod nem minden ember a pénzre hajt ;)

2013. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Milyen tenyésztő?Aki egy fénykorában levő szukát nyugdíjaz?Ha közelebbről megnézem,a legtöbb szuka 2-3 éves kora előtt a kiállításaival se végez,addig nem túl jó elletni.Szerintetek mennyi kutya kellene ahhoz,hogy így csinálja valaki?Fizikai képtelenség amit beszéltek.Vagy nem tenyészt aktívan az illető,és csak olyan 3-4 évente tud almot lehozni.Minden 4-5 évesét nyugdíjazza.Akikről ti beszéltek az max hobby tenyésztő lehet.
2013. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
33%
Csak hogy egy példát is írjak,egy foxi 4-5 éves korára komolyodik meg.Legelőbb 3 évesen fedeztetném.Viszont nem ritka a 15-18 éves foxi,ők épp csak fiatal felnőttek 4 évesen.
2013. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
Az is igaz,hogy egy német dognál vagy bernáthegyinél meggondolnám a fedeztetést 5 éves korban.
2013. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"a tenyész szukákat (ezt kihagytam)4-5 évesen nyugdíjazzák :)"

Szegények... Nekem volt egy 16 éves német juhász kanom. Tőle akartam kölyköt, vittem mellé egy szukát. Szegénykém eleinte nagy bajban volt, de összehozta a dolgot! Időben, mert még abban az évben kiszenvedett.

2013. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!