Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 évesen még szülhet a kutyám?

5 évesen még szülhet a kutyám?

Figyelt kérdés
Golden retrieverem van, gyönyörű szép, izmos, erős, egészséges, jó minőségű tápot kap, rendszeresen mozog. Még csak 4 éves, de tavasszal lesz 5, akkor fog tüzelni is. Egyszer már szült, 2 évesen, akkor 12 kölyke volt, mind gyönyörű. Nem volt egy "mintaanya", inkább én gondoztam a kölyköket. Nem pénzért szeretném, egyszerűen csak imádom a kiskutyákat :) Szerintetek 5 évesen nem lenne kockázatos?
2012. nov. 8. 13:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kérdezd meg a retriever fajtamentőket, hogy nekik mik a véleményük erről.
2012. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Tk-ja, tenyészvizsgája vagy mije van ? Ha nincs akkor ne.. van 100 meg 100 kiskutya menhelyeken inkább fogadj ideiglenesen be kölyköket ha nagyon szeretnél kiskutyázni...
2012. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
83%
Diesel 23nak igaza van, de szerintem 5 évesen még egyáltalán nem kockázatos.
2012. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Csivibaba ***** válasza:
87%
Ha annyira szeretsz kiskutyázni, akkor (ha esetleg megint 12 lesz) a kölyköket is szeretni fogod életük végéig?? Tehát fel is neveled őket?? Vagy mit csinálsz a kölykökkel?? Szerintem oltári nagy baromság lenne azért elletned a kutyát, mert Te ,,imádod a kiskutyákat,,... Igaza volt az előttem válaszolónak, inkább legyél ideiglenes gazdi. Akkor legalább értelmes dolgot teszel.
2012. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se hozz le még egy almot. Ha újra 12 kölyköt hoz majd a világra, akkor avval lehet hogy 12 menhelyi vagy mentett kutyának veszed el az esélyét hogy gazdit találjon. Ha szereted az állatokat akkor nem teszed.! Így is rengeteg kutya van gazda nélkül. Inkább ivartalaníts. Ha kiskutyázni akarsz, akkor menj menhelyre önkénteskedni.
2012. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogyha a kutyád nem foglalkozott megfelelően a kölykökkel -tehát nincsenek benne megfelelő anyai ösztönök- akkor miért akarsz vele még egy almot?

Nem gondolod, hogy önzőség az, hogy magad miatt elleted a kutyádat? És hogy ő ezt nem élvezi, az Téged nem érdekel?

A felelős tenyésztésről meg már ne is beszéljünk...

2012. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha kiskutyázni akarsz akkor egy csomó menhely tártkarokkal vár, h segíts nekik akár a kölykök ellátásában, szocializálásában. Hajrá!! A tenyésztést meg hagyd azokra akik értenek is hozzá és a fajta érdekeit nézve teszik azt.
2012. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az első válaszolóval. Nagyon jó dolog, hogy szereted a kutyákat, de egy kicsit gondolkodj el azon, hogy hát 1000 gazdátlan kutya van. Csak azért, mert szereted őket, még nem kell szaporítani is, ez nagyfokú felelőtlenség. Lehet, hogy te úgy gondolod, hogy megfelelő gazdihoz kerülnek, de ez sajnos nem mindig van így, ráadásul a kóbor, menhelyes, gyepis, fajtamentős kutyáknak kellene előtt felelősségteljes gazdit találni! Szóval nem akarlak megbántani, de ha van egy kis eszed, meg szíved, akkor nem szaporítod őket!
2012. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocs a helyesírási hibákért, csak gyorsan gépeltem.
2012. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Szereted a kiskutyákat? Akkor szólj, most rögtön adok neked egy németjuci keveréket (kóbor), tegnap előtt éjszaka ellett le egy pincébe. Hely kéne neki, akkor vállald be lécci! Ja, és mivel most sorra ellenek a szukák, még vagy 10-15öt tudok majd neked biztosítani. Hajrá, babázhatsz....
2012. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!