Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívesen kivinném a vizslámat...

Szívesen kivinném a vizslámat és egy kisebb kutyát a lovakhoz, de több problémám is lenne. Mit gondoltok, megérné?

Figyelt kérdés

Amikor otthon vagyok, majdnem minden nap kimegyek lovagolni (ez a hely a házunktól 3 km-re van). Miután hazaérek már fáradt vagyok, hogy a kutyákkal is foglalkozzak, ezért arra gondoltam, hogy lehetne a kettőt együtt is csinálni.


1. Problémám:

Főúton is kell menni (tehát ahol nincs járda).

2. Az egyik területen van 3 nagy és 3 kicsi komondor szabadon.

3. Milyen pórázzal vigyem a vizslát?


A kisebb kutyát már kivittem. Szerencsém volt, nem voltak elől a komondorok és a bicikli jobb oldalán szépen kocogott mellettem.

Vizslát is vittem már biciklivel, vele annyi a baj, hogyha elfárad, akkor elkezd szaglászni (ráadásul fiú is, így jelölget), de ha szólok neki, hogy jöjjön, akkor újra szépen jön mellettem.


Érdemes lenne egy csúszópórázt venni a vizslának? Vagy ne is vigyem magammal, sok a kockázat?


2013. szept. 21. 09:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem csúszópórázt akartam írni (most az van neki).

Automata pórázra gondoltam.

2013. szept. 21. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az nem kutyákkal foglalkozás, hogy elicpeled ahova menned kell, aztán kikötöd, vagy jobb esetben rátukmálod másra. Akkor minek neked kutya?! Add őket olyanak, aki szán rájuk időt és nem sz.rja le őket, mert éppen fáradt egy kicsit. Undoírtóan felelőtlen gazda vagy.
2013. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem azt kértem, hogy engem minősíts, én sem minősítelek téged!

Épp azon gondolkozom, hogyan tudnék többet foglalkozni velük, nem "rádukmálom valakire vagy kikötöm". Nem ezt írtam, kérlek olvasd el újra!

2013. szept. 21. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisebbik kutyával mennék,mert bringával jobban közlekedik,mint a vizsla.Vagy kikerülném a komondoros részt,vagy a gazdákkal egyeztetve,összeszoktatnám a kutyãmat a komondorokkal.Mert ha összekapnak a ló is megijedhet,ledob ki tudja.
2013. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Komondorokat nem lehet kikerülni, mert sajnos pont szembe vannak azzal a területtel, ahova én is megyek. Ráadásul semmi kerítés nincs, csak egy villanypásztor, ami alatt kibújhatnak. A tulajjal pedig lehetetlen beszélni, már többször feljelentették állatkínzásért, és semmi változás. :(
2013. szept. 21. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem most azt szeretnéd hogy kimész a lovardába és a kutyákkal a kiúton és a visszauton oldod meg a sétát ?


Egyébként nem rossz ötlet de akkor mért nem sétálsz? :D Egyébként megnézném ha biciglizés közben leáll szagolgatni a vizsla :D :D :D


Amúgy nekem barátnőm mikor megy ki terepre akkor akkor néha visz magával kutyát (persze evidens hogy ha lovon ül nincs póráz) az általában elég jó fárasztásnak bizonyul ^^

2013. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban felnőttek véleménye érdekelne. :)


Terepre nem viszek kutyát, mert lelövik a vadászok.

2013. szept. 26. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

hát ez már annak a kérdése hogy hol a a kutya mert ha tőled egy kilóméterre akkor lehet de ha ló seggében 10-15méterre akkor elég kicsi rá az esély.


Amúgy fényvisszaverő hám és nyakörv van rajta akkor nem igen lőhetik le..

2013. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!