Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen típusú flexi póráz...

Milyen típusú flexi póráz vált be nektek? Szalagos vagy a zsinóros? Érdemesebb erősebbet venni, mint amekkora a kutya valódi súlya?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a zsinóros tökéletesen bevált, már kinövi lassan a megadott súlyhatárt a kutya, de mivel szépen sétál (nem húz, nem rángat) még mindig tudjuk használni. Szerintem a kutya temperamentumától is függ, hogy kell-e az erősebb vagy sem. :)
2013. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szalagosat válassz, az kevésbé balesetveszélyes, és egyébként semmiben nem más a használata, mint a zsinórosnak. Nekünk erősebb van, mint amekkora a kutyának kéne, de csak azért, mert úgy kaptuk. Ha sokkal nagyobb súlyú kutyára van, azt jobban kell húznia a kutyának.
2013. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én utálom a flexi pórázt,nem nagyon lehet vele rendesen irányítani a kutyát és nem is bízom a súlyhatárban.

Barátnőm yorkija elszaggatta valahogy a 10kg-os határú flexit.Séta közben neki iramodott és elszakadt..Pedig elég drága volt.

2013. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kutyám szófogadó, városban sima pórázzal vinném, csak erdős-mezős területen lenne rajta a flexi, hogyha meglátna egy nyulat/ őzet, ne fusson utána (lehet nem is futna).
2013. szept. 21. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutyád szófogadó, akkor nem értem, miért kéne rá flexi erdőn-mezőn? Ráadásul mi elég sokat járunk erdőbe, mezőbe, de ha meg is jelent a távolban egy őz/nyúl, pont nem vették észre. xD Az erdő/mező pont nem az a hely, ahová flexi kell.
2013. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kirándulók, biciklisek és motorosok járnak arra. És a kutyám hajlamos belemerülni a szaglászásba... :))

Ilyenkor csak a második hívásomat hallja meg, flexivel pedig gyorsabban elérhetem, hogy figyeljen rám.

2013. szept. 21. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is olyan helyen sétálok, ahol kirándulók és biciklisek vannak. A flexi még réten elmegy, de erdőbe teljesen alkalmatlan. Ha pedig találkoztok egy másik kutyással, akkor, ha ismerkednétek, el kell engedned a kutyádat, mert a flexi nagyon balesetveszélyes (persze lehet úgy is, hogy nem ismerkedek más kutyákkal). Mindegy, végülis nem az én pénzemet költöd értelmetlen okokból.
2013. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!