Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaadhatom a 6 éves vizslámnak...

Odaadhatom a 6 éves vizslámnak a a FŐTT csirkenyak csontjait? Vagy veszélyes és inkább ne?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csirkenyak csontjait? Én nem adnám oda. De most így kapásból azt se tudom, hogy az milyen csont :O
2013. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyakcsigolyák tulajdonképpen...

Mi oda szoktuk adni a kutyáknak, és soha nem volt tőle semmi bajuk. Azért mindentől nem kell óvni őket sem.

2013. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugodtan!
2013. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
15%
SOHA ne adj neki csontot... borzalmas élmény volt kb. 3 évvel ezelőtt... 9-10 éves lehetett akkor a tacskó,foxi keverékű kutyánk... és 9-10évig mindig kiadtuk neki a csontot(meg persze a mesékben is egyfajta jelkép a kutya mellett a csont) de megakadt neki a torkán egy éles félig szétrágott csont és teljesen kihasította a nyelőcsövét. Hajnal volt amikor elkezdett köhögni a kutya de nem gondolta senki, hogy komoly a gond... aztán másnap apukám hazajött mert szóltam neki, hogy még mindig fullad a kutya. Ekkor vittük el állatorvoshoz (vasárnap) alig találtunk dokit... és aláíratta az orvos, hogy nem vállal felelősséget ha műtét alatt elpusztul a kutya stb... szegény istenem borzalmas volt hányt,meg vérzett,fulladt... még most is összeszorul a gyomrom ha vissza gondolok... és kb 50.000Ft-ot kellett fizetni a dokinak+borravaló+kezelési gyógyszerek. Azóta 1darab csontot nem adunk neki.
2013. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Főtt nyakat és farhátat különösebb problémázás nélkül adok néha a szintén 6 éves vizslámnak. :)
2013. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint a 4-es írja: történhetnek balesetek, ez igaz. De a fejünkre eshet egy meteor vagy egy bálkón is ugye...
2013. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Igen... de az ha a fejedre esik egy tégla,meteor,vagy egy műhold,repülőturbina az megelőzhetetlen... de ha nem adja a csontot oda neki akkor egész biztos nem fog baja esni...
2013. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 22. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyak csigolya. Nincs benne sem él, sem szilánk, ami felhasítana bármijét a kutyának.Viszont nem mindegy, mennyit kap. Könnyen besülhet a széklete, ha érzékeny a több csontos ételre.

Nagyon sokan amúgy simán, nyersen adják a kutyáiknak a nyakat.

2013. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ebédre húslevest csináltam csirkenyakból + farhátból én kb 3-4 nyakat ettem csak meg annyit kapna. És nem szoktam rendszeresen csontot adni csak néha néha. Táppal etetek.
2013. szept. 22. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!