Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat a pórázhoz?

Figyelt kérdés
pitbull
2013. szept. 22. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ráteszed, és hagyod, hogy húzza maga után a földön, játszotok közben stb. Ezt addig ismételed, amíg szinte már nm is törődik a pórázzal. Első séták alkalmával érdemesebb hosszabb pórázra engedni, hogy ne tapasztalja meg annyira a póráz feszülését és korlátozását és szépen lassan lehet a póráz rövidebbre venni.
2013. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

még kölyök, úgy hogy nincs késő hálistennek. Ki fogom próbálni ezt is. Eddig úgy próbálkoztam (keresztapám így szoktatta mindkét pitbullját), hogy rátettem, fogtam a pórázt, húzta magát, hagytam hogy ő "domináljon", mentem amerre ő akart, és amikor már úgy éreztem, hogy már messzire ment, megfogtam, és én irányítottam. És ezt ismételgettem eddig párszor.

De kipróbálom azt is, amit te mondtál.

2013. szept. 22. 18:30
 3/9 A kérdező kommentje:
írtál* :DDD
2013. szept. 22. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit az első ír nagy baromság, először jót ír igen játszál vele úgy , hogy húzza maga után a pórázt. Utána még csak az udvaron ne a utcán, vegyél piskótát és fogd meg a pórázt. Húzd szépen a piskótát a bal lábad mellett ha ügyes add neki oda, ha kitér vagy megfeszül a póráz, akkor mond neki, hogy nono vagy ehe és húzd vissza, ha szépen megy akkor újra add neki oda.
2013. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Baromság? Szerintem meg egy kölyökkutyától elvárni a pórázfegyelmet baromság...

Ebből lesznek a szép nagy hisztik, mert az éppen csak sétálunktól azonnal váltunk a gyere láb mellettre...

Amit csinálsz kérdező, az is jó módszer, lényeg, hogy a séta jó élmény legyen, ne akarj bele az elején túl sok kontrollt rakni, lesz még arra idő.

2013. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jelenleg 3 hónapos lesz, fél éves korában már szeretném, ha hozzá lenne szokva, mert akkor viszem kutyasuliba, és nem lesz könnyű ha nem tűri.
2013. szept. 22. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Érthető, addigra már bőven gyakorolhatod vele a láb mellett sétálást/nem húzást.

Ha hozzászokott a póráz érzéséhez és nem küzd ellene, sőt, mondjuk elkezd húzni, akkor már korrigálhatod a húzást, az én kutyám 4-5 hónaposan már egészen szépen sétált laza pórázon, és csak néha feszült meg. Ma meg az az elvárás (8 hónapos), hogy láb mellett vagy mögöttem menjen pórázon.

De mivel a póráz hozzászoktatásáról volt kérdés, nem a pórázfegyelem tanulásáról, így arról írtam.

2013. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az előző kutyám (nyugodjék békében) is pitbull volt, ő nagyon húzott, de emellett szépen viselte a pórázt, de már nem emlékszem, hogy sikerült rászoktatni a pórázra (akkor voltam 5 éves, mikor ő hozzánk került), így abból nem tudok "gazdálkodni". :D
2013. szept. 22. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Laza pórázon semmiképp ne engedd ha nekem nem hiszel olvasd el ezt: Végezetül nem árt, ha tudjuk, mi miatt húz minket a kutyánk. Ez nem egy vele született tulajdonság, bizony ez egy rossz szokás, amit pont mi tanítunk meg a kutyánknak. Figyeljük meg, hogy amikor laza pórázzal sétálgatunk, a kutyánk kapcsolatba lép az őt körül vevő környezettel, szagokkal, érdekes kinézetű tárgyakkal, más kutyákkal, emberekkel..stb. Ha valami érdekeset talál, ösztönösen elindul abba az irányba, a póráz megfeszül, az egyszeri gazdi pedig ilyekor követi el a hibát, megy a kutya után. Ezzel a kutyában megerősítjük, hogy ha séta közben lát valami érdekeset, akkor nyugodtan húzzon minket oda, hogy megnézhesse. Ez kíváncsi kölyökkutyáknál egy tök aranyos, meg édibédi tulajdonság, de később majd ha a pici kutyából egy 30 kilós torpedó lesz, keresgélhetünk a google-ben, hogy "miért húz a kutyám??". Egy másik érdekes megfigyelés, ha kutyasétáltatás közben belemerülünk egy telefonbeszélgetésbe, egy idő után a kutyát követjük a póráz végén andalogva, ezzel szintén az előző problémát idézzük elő.
2013. szept. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!