Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie szukám 2 éves...

Border collie szukám 2 éves lesz szeptemberben. Tudni szeretném mikor tüzel, de vért nem hagy maga után. Azt olvastam elsőnek vér, az elmúlik és stb. Normális ez az eset?

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem eddig még soha nem tüzelt a kutyád annak ellenére, hogy 2 éves lesz? Egyébként, miért nem ivartalanítottad?
2013. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet ,hogy tüzelt már csak nem vérzik ? Ilyen lehet ? Azt se tudom mikor tüzel,amíg nem vagyok biztos minek ivartalanítsam ?
2013. szept. 23. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy még nem tüzelt, bordérnél előfordul. Én is ismerek bordert aki 25 hónaposan tüzelt első alkalommal. A tüzelésnél van egy átlag vérzés, vér félhígulása majd fokozatosan visszahúzódik a péra és elmúlik. Vannak kóros és nem kóros eltérések, gyakori, hogy a szuka egész tüzelés alatt vérzik, vagy vérzik elmúlik és visszatüzel stb stb.


Lehet a te szukád vagy nem tüzelt eddig vagy csendes tüzelése van. Szerintem még ne pánikolj ha olyan 25-28 hónapos korig nem látod tüzelni akkor el kell vinni orvoshoz.

2013. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:

Az is lehet, hogy még nem tüzelt. Nem tudom a bordereknél hogy van, de az én magyar agaram pl. 3 évesen tüzelt először.

De lehet rejtett tüzelés is, hogy semmi jele, csak azt veszed észre, hogy összeragadt egy kannal. Az ilyen kutyát jobb minél előbb ivartalanítani.

2013. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, pont azért ivartalanítsd a kutyádat, mert azt se tudod mikor tüzel, hogy a te szavaiddal éljek...
2013. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy nem tudom mikor tüzel,hogy még nem volt "normális" tüzelése.Ha az első meg van,utána tudni fogom.Különben is,nem minden nem ivartalanított szuka áll az út közepén összeragadva egy kannal.Attól hogy nem ivartalanított,szerintem lehet a kertben és élheti boldogan életét.A kerítés biztos,sehol se-ki se-be.
2013. szept. 23. 20:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kan megérzi,és megoldja.Nincs az a biztos keítés,ami megfékez egy párosodni akaró kan kutyát.


Mellesleg sétálni gondolom viszed,akkor is tapadni fognak rátok.

Továbbá,rengeteg betegséget megelőzöl az ivartalanítással.Na meg a felesleges szaporulatot.

2013. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Legfeljebb az utcán énekelnek a kóbor kanok, ha nem tudnak bejönni. Az is igen kellemes.
2013. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én Borderem 1 éves kora előtt tüzeld először és utoljára. Mivel egész nap kint van a kertbe, észre sem vettük volna hogy vérzik, ha nem látszik a vércseppecske a teraszon. Ám a gyanútlan séta közben konkrétan ragadtak rá a kanok. Volt olyan eset, hogy 3-4 kan üldözte szerencsétlent és bár nem bántottak, el kellett szaladnunk előlük. Sorban álltak a ház előtt, vonyítottak, próbálták beásni magukat. A végén már seprűvel kergettük őket. Mi nem várjuk meg a következő tüzelést, ivartalanítottuk. Szóval, ha figyelsz a kutyádra, észre fogod venni. Még mielőtt elkezd tüzelni, már akkor nagyon szagolgatják a kanok. Sétánál elválik. Remélem segítettem.
2013. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!