Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit ér egy törzskönyv?

Mennyit ér egy törzskönyv?

Figyelt kérdés

Most így lehet, hogy furán hangzik, de többen mondták már, hogy tegyem el a kutyám törzskönyvét, nehogy elveszen, mert az "sokba kerül".

Ha nem akarom tenyészteni, "csak" azért vettem törzskönyves kutyát, hogy egészséges, és fajtatiszta kutyám legyen, akkor van értelme a törzskönyvnek?


2013. szept. 23. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó tenyészetből van,akkor kiállításra járhatsz vele,szal azért érdemes.Ha nem akarsz,és a tenyésztővel ígyis tartod a kapcsolatot,akkor lényegében mind1.Meg persze,ha nem is szaporítasz.


Amúgy hivatalos ára 5500 ft :D De azért ne dobd ki a kukába.A fiókba elfér szerintem :D

2013. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvnek az az értelme, hogy igazolni tud a kutyád kilétét, illetve, hogy visszakereshetők legyenek a felmenők.
2013. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz vele kiállításokra járni,nincs nagy jelentősége.A miénk pl.kicsit szét lett tépve ,(szuri utáni bosszú)de én csak nevettem rajta egyet.:) Igazából az adás-vételi szerződés a lényeges,amiben a tenyésztő garanciát vállal arra,hogy a kutya örökletes betegségektől mentes.
2013. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
100%

A Te kutyád is azon állt bosszút? Az enyém a tetoválásból hazafelé jövet perforálta még annak idején. :)


Azért vigyázz rá, mert ha elvész és mégis kéne, nem csak a pótlása pénz, de még el is kell intézni.

Mi sem hurcibáljuk magunkkal a születési anyakönyvi kivonatunkat, de el van téve otthon.

2013. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet en ertelmeztem felre a kerdest, de nekem ez a "sokba kerul" inkabb arra utal, h ha a te kutyadnak ugy sem kell a tk mivel nem akarod versenyekre/ kiallitasokra vinni, vagy tovabb tenyeszteni, akk ezt eladhatod, egy ugyan olyan fajtaju kutya tulajdonosanak, akinek valoszinuleg csak fajtajellegu kevereke van, de szeretne vinni kiallitasokra, vagy ne adj Isten tovabb akarja "tenyeszteni" es erre kell neki a tk, ami termeszetesen ebben az esetben szaporitasnak szamit. Tudomasom szerint mindez illegalis, es a tk epp azert van h a fajtatiszta kutyakat megkulomboztesse a fajta jelleguektol, szoval ajanlom h ne add el a tk-t, bar valoszinuleg eleg szep osszeget kapnal erte. Bocsi ha felreertelmeztem a kerdest, de szerintem az ismeroseid erre celoztak.
2013. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
szerintem utolsó te már ezt túlbonyolitod!!!!! Ez pont ugyanolyan mint amikor én feladtam egy hirdetést, hogy x fajtáju kutya törzskönyveket vennék, jó fénymásolt is,és lehetőleg minél régebbi, erre kaptam egy csomó okosokodó levelet, holott a vonalak szempontjából lett volna fontos.
2013. szept. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ma már törzskönyvet adni-venni kissé bonyolult dolog. A chipet nem lehet hozzá átadni.
2013. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem ette meg a kutya vagy ilyesmi. :) Csak annyiról volt szó, hogy tegnap itt volt egyik ismerősünk aki meg szerette volna nézni a kutya törzskönyvét. Kint voltunk az udvaron, és hát eléggé nagy szél volt. Mikor leraktam az asztalra, az első kezem ügyébe kerülő dolgot rá tettem nehezéknek, hogy el ne fújja a szél. Ő meg tökre meglepődött és már-már rám förmedt, hogy ilyet ne csináljak, vigyem be, mert ha valamikor szükség lenne rá, akkor sokba fog kerülni a pótlása.

Meg előtte is volt más szituban, hogy mondták, hogy olyan helyre tegyem ahol meg fogom találni, nehogy véletlen kidobjam egy halom papírral.

Nekem meg úgy jött le az egész, mintha valami diplomáról vagy nem tudom milyen fontos papírról lenne szó, aminek a pótlása nem két forint.

2013. szept. 24. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
kutyásnak sokat ér a törzskönyv:) Mi ugy kezeljük, mint bármilyen személyes papirunkat:) vagyis már aki. Én pl. a multkor a gyerekek születési anyakönyvi kivonatáért felturtam az egész házat, nem emlékeztem pontosan melyik "fontos" dobozba tettem, a kutyáké gyönyörűen egyenként dossziékba, a nappali szekrényében vannak:)))) Jó mondjuk az övékét többször veszem elő:)
2013. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Nem filléres, mivel nem vagy meoe tag, jelenleg 11000 ft. a pótlása, ha elvész
2013. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!