Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai staffordshire...

Az amerikai staffordshire terrier kutyatartók, miért vannak annyira "elszállva" e fajtától?

Figyelt kérdés

Igazából az olyan válaszok nem érdekelnek, hogy: "Nekem ilyen kutyám van, és nem vagyok tőle "elszállva" /mert persze mindenki ezt mondja/ (?)


Rengetegszer hallom, hogy le pitbullozzák' ez így szét szed, úgy szét szed, ennél a kutyafajtánál nincs erősebb', így szétszedi a kutyád. Az amerikai staffordshire bull terriernél erősebb, megöli ezt, szétszedi az angol bullterrier-ed. Ilyen kemény kutya, ilyen félelmetes, ilyen menő ha ilyen kutyám van. A többi anno harci kutya, emellett labdába se rúghat, ilyen sz*rok a bullterrierek, olyan sz*r a cane corso.


Tehát ezek miért vannak? Miért becsülik le mondjuk a bullterrier-t/jogtalanul/?

Szerintem ha egy bullterrier, meg egy amstaffot összenegedne valaki, azért az amstaff megnézhetné magát. /PERSZE EZ A DOLOG TÁVOL ÁLL TŐLEM/!


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy: Miért becsülik le más hasonló kutyafajtákat, miért "nézik le" az embert, miért olyan "menők", ha ilyen kutyája van valakinek?(Az ő szemszögéből nézve, "amstaffom van, nem mutatom, de menőnek érzem magam"


Köszönöm a normális, kulturált válaszokat!


Legyen szép napotok! :)



2013. szept. 24. 17:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Ez csak azért vicces mert elvileg a staff a "light" verzió, hogy a sok pubinak legyen valami hasonlója. De hát ilyen a fantázia, az emberek szeretnek színezni.
2013. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is: mert jelenleg (még) ez a fajta divat.Ha valaki követi a divatot és elég sokan követik akkor azok nagyon menőnek érzik magukat, hogy nekik most milyük van. Azt nem érzékelik, hogy rajtuk kívül hány százan, ezren gondolják magukat menőnek ugyanazzal. Szerintem már eleve nem "menő" ha nem vagy egyedi, nincs egyéniséged csak követed a többi birkát. Nőként most két olyan példát hozok fel amit valószínűleg a férfiak nem fognak átérezni :D 1: régebben akik trapéz nadrágot hordtak nagyon menőnek érezték magukat, de most már semmi pénzért nem vennék fel, mert gáz és a csőgatya na az a menő. 2. régen aki menő volt annak felül hidrogén szőke alul fekete volt a haja, most meg már az ombre a tuti befutó és mindenkinek az kell és ha meglátnának egy szőke/fekete hajú nőt akkor kiakadnának, hogy úristen nézd már milyen a haja, hogy néz ki stb. Na ennyit a divatról, így lesz ez az amstaffal is, senkit nem fog már érdekelni, senki nem lesz velő menő, csak az fogja tartani aki tényleg a fajta szerelmese és nem divatcikknek tartja.

Másodszor: Nagyon sok ilyen kutya gazdája (tisztelet a kivételnek) azt hiszi, hogy normális ( sőt elvárja) az, ha a kutya antiszoc és őrjöng minden más kutyára. Nem is próbálja szocializálni vagy ha igen akkor kutyája első domináns vagy agresszív viselkedésére már rámondja, hogy ő ilyen, sőt ők ilyenek, nem lehet más kutyákhoz vinni, nem is fogja, tehát a szocializáció kimarad és a kutya őrjöng. Semmivel nem több mint egy ugyanilyen problémákkal küzdő yorki csak nagyobb és erősebb és ezért félnek tőle, a yorkitól meg nem. Ilyenkor már csak nevetek a gazdán, hogy ennyire bamba, hogy nem képes megnevelni a kutyáját és ezt még menőnek is érzi. Számtalan olyan gazdával találkoztam aki rámondta a 3-4 hónapos kis staffra, hogy kezelhetetlen, nem is hozta már kutyák közé, aztán mikor fél év múlva, 1 év múlva összetalálkoztunk a kutyája meg volt veszve mikor meglátta az enyémet, rángatta a gazdáját a pórázon, csattogott, visítva nyüszített. Szánalmat éreztem szegény kutya iránt. Lehetett volna normális élete egy normális gazda kezében aki nem mondja rá 3 hónaposan, hogy ő ilyen...hanem neveli ahogy kell egy kutyát.

Harmadszor: A többi olyan fajta ami egy szinten van a staff erejével de főleg ami erősebb nála azt le kell fikázni, mert az amstaff (vagy pit bull, ki tudja már, néha még a gazda sem) most menő tehát ő a legerősebb és ha a szeme előtt döngölnék a földbe a kutyát akkor is gyártana valami elméletet, hogy most éppen valamiért véletlenül miért is történhetett ez, de bezzeg máskor, máshogy az a staff...hát az aztán a legerősebb. Arra azért vigyáznak, hogy ez ne történjen meg...de persze csak mások érdekében nem engedik el, mert hát minden kutyát szétszedne, szóval ő csak pórázon őrjönghet, de azért tudjátok ám, hogy ha elengedné akkor aztán mindenkinek annyi lenne :D

2013. szept. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Imola Ágnes ***** válasza:
96%
Nincs amstaffom, barátnőmnek van. Miért vannak elszálva ? Pont azért, amiért minden gazda el van szállva a sajátjától. Mert imádnivalóak. És ő épp arra büszke, hogy a kutyája jólnevelt, szocializált, barátságos más kutyákkal, és teljesen kontrolálható. Amúgy aki ismeri a fajtát, és nem idióta gazdával van párosítva, az akarva-akaratlanul beleszeret...mert okosak, értelmesek, imádják az embereket és a gyerekeket. Imádnak játszani, mozogni, hatalmasakat tudnak aludni nagy horkolások közzepette. A fajta nagyon jó, csak általában az idióta "gazdák" rontják el...
2013. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval mélységesen egyetértek. divatkutya-ergó- idióta gazdák tömkelege.


Aki tisztességesen neveli a kutyáját az nem foglalkozik a pejoratív véleményekkel, mert a kutyája mindent elmond róla:)


Egy yorki gazdi:)

2013. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%
Lehet én élek kivételes környéken, de velünk mindig barátságosan viselkedett eddig mindenki, pedig rendszeresen pit-nek (ami úgye még annyira nagyon gyilkos állat) nézik a staffimat. Rendszeresen jönnek simogatni, érdeklődnek a kutya felől imádja itt mindenki a környéken. Igaz én nem azért vettem, mert most ez a divat, rendesen van nevelve, csomót járunk emberek/kutyák közé. Amennyire divat most ez a fajta legalább akkora divat a fikázása is. A magam részéről még nézni is gyönyörűség ahogy rohangál, hihetetlenül értelmes, buzog benne a megfelelési vágy és mindemellett olyan bújós, mint egy cica. Pont nem érdekel, hogy más miért tart vagy miért nem tartja ezt a fajtát, de azt nem bírom, hogy sokan itt a neten név nélkül fröcsögnek róla, de élőben nem láttak még egyet sem közelről.
2013. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! 12-es vagyok. Direkt összeszámoltam és nekem 25 db!! igen annyi ismerősöm van aki staffit tart és ismerem őket annyira kutyázás terén és a kutyáikat is, hogy véleményt tudjak róluk nyilvánítani. Vannak többen akik ilyet tartanak de őket nem számoltam bele, mert őket nem ismerem annyira, szóval nem is ítélkezem. Na abból a 25 emberből 4 azaz 4 ember tartja azért ezt a fajtát, mert szereti, imádja és normálisan kutyaként neveli és nem staffként, mintha az külön faj lenne. Büszkék rájuk, de nem úgy mint az a réteg amiről a kérdező és én is írtam és az a 21 ismerősöm és büszkék is lehetnek, mert ők meg vannak nevelve és jófej kutyák. Egyébként a kérdés nem arról szólt, hogy mások hogyan állnak a staffokhoz hanem arról, hogy azok gazdáinak egy bizonyos rétege miért is olyan amilyen.
2013. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 liome10 ***** válasza:
Először is felmerül bennem a kérdés, most melyik fajtáról kérdezel. Az Amerikai Staffordshire Terrier, az Amerikai Pit Bull Terrier, a Bullterrier, a Staffordshire Bullterrier négy különböző fajta, biztosan az elsőről, az Amstaffról szól a kérdésed? Elég sokan írják, hogy a Pit így meg úgy szétszedi az Amstaffot. Vannak Pitek, amit meg sem lehet különböztetni egy Amstafftól. A harc kimenetele egyébként meg sok mindenen múlik, de minket ez nem érdekel, mert soha nem vennénk részt kutyaviadalon. Hogy miért vannak Amstaffjaim? Lehetne éppen Pit-em is, lényegében ugyanaz. Vannak, akik azt szeretik, ha egy kutya fekszik, mint egy szőnyeg, finom selymes bundája van, nyalogatja tv nézés közben a lábát, szép masnikat lehet kötni a "hajába", olyat látott a 101 kiskutyában, stb. Én meg azért szeretem az Amstaffokat, mert atletikusak, élénkek, energiabombák, figyelmesek, értelmesek, könnyen tanulnak, de nem gépkutyák, van önálló személyiségük, a kisfiam nyúzásait szemrebbenés nélkül viselik, annak ellenére, hogy nem területőrzők, azért elég jól szemmel tartják a ház környékét, azonnal felismerik kit kell megugatni, vagy támadni ha bejönne, mindig készen állnak a játékra, jó nézni az izmaikat, ahogy mozognak, rövid szőrű, de kint tudom tartani télen is, stb. Sorolhatnám, ezek a tulajdonságokat ebben a fajtában találtam meg.
2013. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én úgy csöppentem bele ebbe a történetbe, hogy már régóta szerettem volna egy kutyát, ezért elmentünk a családdal a menhelyre körülnézni. Volt pár elvárás:

- Ne legyen öreg

- Ne legyen túl nagy

- Mindenkinek tetsszen külsőre

- Legyen jó természete

Körbementünk, majd miután mindet láttuk, visszatértünk egy kis barna kutyához, akiről én egyből tudtam hogy velem kell jöjjön. Fogalmam sem volt hogy milyen fajta, később kiderült hogy Amerikai staffordshire terrier, de engem sosem érdekelt ez, nem állt szándékomban "harcikutyát" tartani, nem is ismertem a különböző fajtákat. Én csak egy kutyát akartam. Minden fenti szempontnak megfelel, egyedül a többi kutyával való kapcsolatában ütközik kicsit ki a vére, de ezt igyekszem kordában tartani. Egyébként ő az általam ismert legjátékosabb, legboldogabb kutya, mindenki imádja. Gyerekek és öregek simogatják az utcán, engem ez tesz inkább büszkévé. Nem az, hogy kinél lenne erősebb. Sosem engedném hogy bántsák, vagy hogy ő próbáljon bántani valakit.

Előítélettel nem találkoztam, csak más kutyatartókéval. És pont ezt nem értem. Nem nekik kéne legjobban tudni, hogy ő is csak egy kutya, és ha nem használják ki és vadítják meg, semmi veszélyt nem jelent a jelenléte?

2013. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%
#16 és a többiek miért tartják? Érdekes nekem csak olyan staffis ismerőseim vannak akik imádják a fajtát, nem menőzésre tartják és képzik a kutyáikat. Olyanokkal meg szóba sem állok, akik csak megpendítik a melyikünk kutyája győzne ha.. kezdetű szöveget. Tudod az ember csak a családját nem maga választja, a barátait igen.
2013. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Az ismerős és a barát szerencsére még nem ugyanaz a fogalom. Sok helyről és többféle okkal ismerek meg embereket és ha látják nálam a kutyát akkor feljön ez a téma. Ha közös a hobbink akkor rendszerese találkozunk és ha már úgyis ott van akkor beszélgetünk. Ha munka közben találkozunk akkor sem tudom otthagyni. Van aki a környéken lakik. Van aki odajön a kutyás társaságunkhoz és a neki tetsző kutyákat megsimogatja, közben azért kialakul beszélgetés és mondja például azt, hogy hát igen nekem staffim van, de ő nagyon kemény kutya, nem lehetne idehozni mert mindet szétszedné...:D Vagy ha utcán látok staffit akkor megsimogatom és akkor nyilván már beszélünk pár szót vagy ha panaszkodik a gazda, hogy nem bírja szocializálni mert félnek tőle, akkor felajánlom, hogy a kutyámmal simán lehet, segítek szívesen akkor vagy visszakozik, hogy áá nem kell, vagy eljön de nem bír vele és hagyja az egészet. Ha már egy alkalom után hagyja akkor annyira nem is lehetett fontos, csak jó mondani, hogy félnek tőle. A kutyás emberekkel akikkel már beszéltem azokkal valamilyen szinten megmarad a kapcsolat, köszönünk az utcán és meg is állunk pár mondat erejéig így idővel egyre inkább kibontakozik a személyisége. Szóval ezt nem úgy kell elképzelni, hogy kezdetnek bedob egy ilyen mondatot, hogy melyikünk kutyája nyerne. Amikor mondja a kis sztorijait, látom hogy áll a kutyához, látom a kutyája hogy viselkedik ha meglát egy másikat és ő ezt hogy reagálja le, ezekből lehet kialakítani a véleményt. Mindegyikük szereti a kutyáját a maga módján, tehát együtt alszanak, viszi magával mindenhova, nem egy láncra vert udvarba kirakott sorsú kutya és mégis annyira hülyék, hogy megkérdezik, hogy hányszor vertem meg a kutyámat vagy milyen gyakran csinálom? Mivan?? Mert hát őket csak így lehet nevelni, sajnos ők csak ebből értenek, legalább egyszer egy kiadós verés kell, hogy tudja ki a főnök (és ezt nem egy és nem kettő "gazda" mondta). Amikor visszakérdezek, hogy tényleg akkor miért is nem hallgat rád? És az én kutyám miért hallgat rám pedig soha az életben nem volt verve? Akkor a válasz, hallgat ez, jó kutya nagyon, csak a többi kutyát nem bírja elviselni, ilyen a vére pffff Na hát így adódott ez a sok ismerős és mivel annyi staff van, hogy minden második bokorból kiugrik egy így nem nehéz találkozni ilyen emberekkel. Aki normálisan tartja azokkal semmi bajom, a kutyával sincs, én nem tartanék, de ha látok egyet megsimogatom kategoria.
2013. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!