Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai staffordshire...

Az amerikai staffordshire terrier kutyatartók, miért vannak annyira "elszállva" e fajtától?

Figyelt kérdés

Igazából az olyan válaszok nem érdekelnek, hogy: "Nekem ilyen kutyám van, és nem vagyok tőle "elszállva" /mert persze mindenki ezt mondja/ (?)


Rengetegszer hallom, hogy le pitbullozzák' ez így szét szed, úgy szét szed, ennél a kutyafajtánál nincs erősebb', így szétszedi a kutyád. Az amerikai staffordshire bull terriernél erősebb, megöli ezt, szétszedi az angol bullterrier-ed. Ilyen kemény kutya, ilyen félelmetes, ilyen menő ha ilyen kutyám van. A többi anno harci kutya, emellett labdába se rúghat, ilyen sz*rok a bullterrierek, olyan sz*r a cane corso.


Tehát ezek miért vannak? Miért becsülik le mondjuk a bullterrier-t/jogtalanul/?

Szerintem ha egy bullterrier, meg egy amstaffot összenegedne valaki, azért az amstaff megnézhetné magát. /PERSZE EZ A DOLOG TÁVOL ÁLL TŐLEM/!


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy: Miért becsülik le más hasonló kutyafajtákat, miért "nézik le" az embert, miért olyan "menők", ha ilyen kutyája van valakinek?(Az ő szemszögéből nézve, "amstaffom van, nem mutatom, de menőnek érzem magam"


Köszönöm a normális, kulturált válaszokat!


Legyen szép napotok! :)



2013. szept. 24. 17:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nagyon szívemből szóltál, valóban a beszélgetés alatt derül ki igazán, hogy milyen a gazda, mert bár lehet, hogy a kutya teljesen normális, de mikor beszélegetek vele és kiderül, hogy hogy is áll a dologhoz, őszintén szólva megrémít.

Az utolsó bekezdésben, amikor azt taglalod, hogy a staffi-tulajok szerint keményen kell fogni a kutyájukat mert akkor hallgatnak rájuk......mondd nem egy helyen lakunk véletlenül?:)

2013. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON JÓT NEVETTEM!

Ez röhejes! Akinek van ilyen kutyája ( nekem is van) és így áll hozzá, hogy így szét szed úgy szét szed stb. AZ IDIÓTA ÉS A SAJÁT KISSEBBRENDŰSÉGI komplexusát ellensúlyozza!

A másik! AZONNAL ELKOBOZNÁM AZ ILYEN IDIÓTÁKTÓL!

Ez a kutya nem erre való már! Nem kell senkivel összemérni az erejét! Aki utánajár tudhatja ezek a kutyák már nem azok,amiket az 1890es években kitenyésztettek! NEM VALÓAK ILLEGÁLIS KUTYAVIADALOKRA!Főleg hogy az AMERIKAI STAFFORDSHIRE TERRIERT nem is harcra tenyésztették tovább! Aki el van szállva magától olyan értelemben, ahogy te is írtad, hogy így szétszed meg stb. az egy idióta! Nem kell lenézni semmilyen másik fajtát,sem méregetni! Egy egészséges büszkeség kell legyen minden kutya tartóban, de abban is akinek tacsija van!

Imádom a kutyám, okos és gyönyörű! Tény, nem elvitatható, hogy egy rendkívül INTELLIGENS fajta, nem találkoztam még ilyennel,de vasmarok és szigor kell a rengeteg szeretet mellé. De nem menőzök,menőzünk vele, hogy széttudna szedni akármit is fél év múlva! NEM, imádja mindenki,rajong az emberekért,gyerekekért, összeengedjük más kuytákkal játszani, JÓL SZOCIALIZÁLJUK mert ezeknek a kutyáknak a sok évtizedes borzalmak után FELELŐS,TUDATOSAN,HOZZÁÉRTŐ GAZDÁKRA,NEVELŐKRE VAN SZÜKSÉGÜK! Nem menőzni kell a fatával,hanem visszaadni a becsületüket! Engedélyhez és IQ szinthez kötném a staff és bull típusú kutyák tartását ( cane corsotól, a staffon át a bulldogokon keresztül az összes mssztifig) !

EGY AMERIKAI STAFFORDSHIRE TERRIER BÜSZKE TULAJDONOSA (AKI NEM MENŐZIK A KUTYÁJÁVAL :D )

2013. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

tudod én MINDENFÉLE ÁLLAT tartását engedélyhez kötném.


Ez világ sajnos olyan, hogy a még egy közveszélyes elmebeteg is nevelhet gyereket....szomorú véggel és ha ez ellen sem tesznek akik TEHETTEK volna akkor jó úton haladunk a "Romániai állattartás" színvonala felé

2013. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nekem Amstaffom van jobban tetszik mint a Bullterrier
2013. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Bocsi, off, csak a kommentekhez szólnák hozzá:

Én egyszer összefutottam egy bicikli mellett kutyát (aprócska amstaff kislány volt) futtató gyerekkel (lehetett vagy 16-17 éves), és akkor a kutyám (szintén amstaff, kb 2,5 évesen talált kan, tehát nem ismerem az előéletét) még minden kutyára támadott. Rászóltam, tiltottam, stb, ahogy kell, a gyerek meg megkérdezte tőlem, hogy mit csináltam vele, hogy ilyen vad lett, mert ő hiába veri a sajátját, csak nem akar támadni... Egy ideig még a kérdést sem sikerült értelmezni, annyira ledöbbentem.

2014. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
10 esnek üzenem , hogy valószínűleg nem pitbullt láttál,hanem fajta utáni keveréket amibe kb volt ha 10% pit.Én is cigány gyerek vagyok. fajtatiszta pitbullom van(szűrt tenyészetétől stb.). és rám uszítják a környékbeliek a kutyájukat. múltkor például egy kopasz fickó uszított rám és a kutyámra egy rotit,enyém nincs vadítva szocializálva van.de elég szépen elkalapálta a rotit .utána még annak a ideggyenge korcs gazdájának is neki ment volna, mert támadott felénk.nem szívelem a viadalt.de ez a kutya megvéd mindentől. ha persze rossz szándékú támadás van..és aki ezzel a kutyával rajkodik ,annak a kutyájának köze sincs a pitbullhoz. pacsi.
2015. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#7 te nagyon félre beszélsz a staffokat már nem viadalra használják hanem súly húzásra. Meg az hogy nekik csak a küllemük maradt meg, na ezt nem értem szntem fosnál ha egy ilyen megtámadna: [link]
2020. ápr. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!