Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki már próbálta ezt a...

Valaki már próbálta ezt a kötődési tréninget?

Figyelt kérdés
A házhoz járó kiképző javasolta,de félek kipróbálni. Nekem ez ijesutő, hogy nem kap a kutya enni otthon. Nincsenek egészségügyi kockázatai?
2013. szept. 24. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ööö...egy kicsit részletesebben? Mi az hogy nem kap enni? És milyen problémára javasolta, ha szabad tudni? Egyszerű éheztetés? Nem hiszem.
2013. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
akkor hol kap enni?
2013. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sippara ***** válasza:
Azt tény
2013. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:

-.-


Azt tényleg érdemes lett volna leírni, hogy MIRE ajánlotta ezt a kiképző megoldásként, meg azt, hogy egyáltalán kajás-e a kutya, mert a nem, akkor hülyeség az egész.

2013. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt javasolta, hogy sétáltatáskor kapjon enni, hoygha megcsinál feladatokat,amiket kérek tőle. Leül, lefekszik, odajön hozzám. Azt mondta, ha nem csinálja meg ne adjak neki, csak majd másnap.
2013. szept. 24. 19:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Engedetlen és nem figyel rám, mikor elmegyünk sétálni. Érdemes vajon belekezdeni? Néha elveszi a jutalomfalatot, de sokszor oda sem hederít.
2013. szept. 24. 19:05
 7/12 Quadral ***** válasza:

Ha domináns a kutyád, akkor ez a kötődési tréning szerintem semmit sem ér!

Adsz a kutyának enni, de sokkal kevesebbet, és csak akkor ha azt ténylegesen megérdemelte. Viszont sok buktatója van. Pl az 5 hetet végig kell csinálni, és a családban minden tagnak be kell tartania a szabályt. (szóval nincs susmusban kaja adagolás, stb)

Ja és én úgy tudom, hogy felnőtt, kifejlett kutyáknál alkalmazzák ezt, mert a fejlődő szervezetnek viszont tényleg megterhelő az 5 hét koplalás.

2013. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kapcsolatotokat kéne erősíteni, akkor igen, hasznos lehet. Ha azért engedetlen, mert nincs tekintélyed a szemében, akkor ez önmagában nem megoldás, sok minden mással együtt viszont jó lehet, nagyon-nagyon sok kérdés volt már erről a gyakorin, keress rá.

Ha kajás a kutyád, akkor működik, ha nem kajás, akkor nem fog működni. Ez nem a jutifalat elvételétől függ, lehet, hogy azért nem veszi el, mert nem éhes vagy akár túl is van etetve.

Egyébként igen, próbáltam. Én kicsit lazábbra vettem a dolgot, ugyan tálból nem kapott enni két hónapig (és más családtagtól sem, soha), viszont mindig megkapta a teljes napi kajáját és figyeltem arra is, hogy azért az adagja nagyjából a szokásos két részre legyen elosztva. Nemcsak sétánál adtam, hanem otthoni gyakorlásnál is kapott, pláne azért, mert igyekeztem úgy intézni, hogy nagy rohangászás után nem tömjem őt... Nem lett baja, nem is fogyott, semmi ilyesmi. Szóval sokat enyhítettem a dolgokon (az oktatóval egyeztetve), de nálunk így is nagyon sokat segített, de ez mindig egyéni megítélés kérdése, úgyhogy a házhoz járó kiképzővel kell megbeszélned, hogy miért javasolja pont ezt neked. Jó, de nem varázsszer, ha emellett nem fekszel rá a viszonyotokra és a rangsorproblémák megoldására, akkor teljesen feleslegesen szórakozol a tréninggel.

2013. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sippara ***** válasza:

Mennyi idős egyáltalán a kutya, mióta van nálad? Egy kifejlett ebzetnek valóban semmi baja nem lehet pár nap koplalástól (az enyém egyszer másfél hétig finnyázott a tápra), de egy kölyköt nem kéne ilyesmivel terhelni. A helyedben én koplaltatnám egy napot, aztán meg lehet nézni, hogy falatért (nem a "saját" kajájáért) szebben dolgozik-e, mint egyébként - ha igen, akkor van rá esélyed, hogy működni fog. Minden mást megpróbáltatok már egyébként? Az engedelmességével, vagy a kötődésével van probléma? Nem mindegy ám, előbbi esetben például valószínűleg kitörölheted a feneked a tréninggel :)


Hogy végre a kérdésre is válaszoljak normálisan: Nem, nincs egészségügyi kockázata, kb. hat hétig bizonyítottan bírják a teljes éheztetést is, kötődési tréningnél viszont (mármint, ha működik a dolog) jó esetben bőven kap kaját :)

2013. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha ketten vagyunk figyel, de mád kutyák között nem tudom elengedni mert olyankor nem figyel rám, csak a többi kutya érdekli. 4 éves és 2 hónapja van nálam. Jónak tűnt a kiképző csak ez a tréning megijesztett, de akkor kipróbálom vele.
2013. szept. 24. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!