Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos a kötődési...

Mennyire hatásos a kötődési tréning? (a kizárólag csak kézből etetés feladatra érdekelne). Mi a véleményetek, tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Főként azok véleménye érdekel, akik végig csinálták, vagy elkezdték de abba hagyták. Járunk kutya suliba, alap fokot nem sokára befejezzük. Rengeteget fejlődtünk már most, és igaz nem mondták nekünk hogy csináljuk végig az 5 hetes kötődést, csak hogy pár hétig kapjon kézből enni a kutyám, mert válogatós. Konkrétan 12kilos tápokat szoktunk neki rendelni és általában 2 hónap után megunja és nem kell neki, de az új tápot meg 2 pofára zabálja.

Elkezdtem vele csinálni a tréninget, de 1 nap után abba hagytam,mert jött egy betegség, és orvoshoz rohangáltunk. Pénteken jön meg az új táp amit rendeltem, ezt MOST szereti, elakarom vele kezdeni már pénteken. Érdemes? Sokat fog változni a kutya emiatt? Vagy kezdjem el már ma és ha nem kell neki a mostani táp akkor nem kap enni addig???

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 28. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem igazán értem... kötődésit adtak válogatós kutyára ? :D elég érdekes bár valszeg működhet. A kutya addig nem kap enni amíg nem eszi meg azt amit adsz neki. ez ilyen egyszerű. Nem kell váltogatni a tápokat neki folyamat, főleg azért nem mert válogatós..


De amúgy mire vagy kíváncsi konkrétan? mert ha nem írtak elő nektek kötődésit akkor annyit nem fog változni a kutya.

2013. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Csináltuk, csináljuk. A kutyám már nagyon régóta nem kap tálból enni. Általában kézből, feladatra. Van úgy, hogy suli előtt 2 nappal csak minimálisat kap, egy két gyakorlásra, kézből, keveset, esetleg fogtisztítót. A kutyám nem válogatós, mindent megeszik, pedig régebben a porcerősítős tápját nem ette. Ezenkívül, nagyon jól szótfogad, sokkal jobb a viszonyom a kutyával. Megéri, mindenkinek csak ajánlani tudom. És igen, ha nem kell neki, akkor nem kap, legalább megtanulja értékelni a táplálékot, és tudja kitől függ az élete, hogy ne haljon éhen.
2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem a problémát :)

Ha jó a kötődés, felesleges a kötődési tréning.

Milyen változást szeretnél elérni?

2013. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Egyik kutyámnál fantasztikus változást hozott. Előtte sz.rt a fejemre, elrohant minden kutya után, nem tudtam lehívni, aztán viszont mikor befejeztük a tréninget, minden helyzetből be tudtam hívni. Akkor kezdett el igazán jó lenni a kapcsolatunk.


Másik kutyámnál szinte semmilyen változást nem hozott, még rontott is a helyzeten. Volt olyan, hogy nem kapott 5 napig enni, engem a sírógörcs kerülgetett, a kutya már úgy nézett ki, mint a csontváz, de nem volt hajlandó továbbra sem együttműködni velem. Abbahagytam, nem vagyok hajlandó olyan ráerőltetni, ami nem működik, mindketten csak szevedtünk. Elvetettem a suliban tanultakat, egy jó ideje a saját fejem után megyek, sokkal jobb a helyzet, sőt vele most értem el azt a javulást, amit a másik kutyámmal a tréninggel.


Tehát összegezve kutyafüggő. Egy melankolikus, befelé forduló kutyát tehet érdeklődővé, magabiztossá, de lehet hogy semmi hatása nem lesz, sőt ront a helyzeten. Ezért nem szabad szíre-szóra csak úgy magadtól belefogni.

2013. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A suliban igaz nem mondták külön nekünk, hogy mi csináljuk végig az 5 hetet mert h nem kötődik a kutya hozzám. Viszont én úgy érzem, hogy nem kötődik. Fejlődünk meg minden, már hallgat rám, stb....de nem az igazi. 1 hete játszott a ktuya futtatón a legjobb barátjával, magamhoz hívtam, nem jött, aztán kicsit mérgesebben hívtam, stb... de nem jött, le se szarta h hívom, úgyhogy úgy gondoltam h akkor én kimegyek a futtatóról és ott hagyom. Észre vette h kimentem ,oda állt a futtató ajtajához nézte ah eltünök a bokorban, fél perc várakozás majd vissza ment játszani. Szóval.... ez egyértelmű h az a kötődés nincs még meg köztünk. Néha úgy érzem h szerviz szolgáltató vagyok aki reggel este elé teszi a kajáját. Amúgy ha beleszek a táljába előtte ,akkor megeszi ezt a tápot.

Szóval én úgy érzem h a kutyafuttatós eset miatt muszáj lenne ez a kötődési tréning.


A suliban azért mondták a kézből etetést, mert hogy válogat ugye a kutya, de így hogy ha rájön h tőlem jön a kaja, akkor megfogja enni amit elé teszek, elvileg.


( a tápváltással kapcs, nem váltogatjuk amúgy a tápokat, csak most találtam egy jobb minőségűt, és erre akarok át állni )

2013. máj. 28. 13:50
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk alapfokon automatikusan mindenkivel végig csináltatták, hiába nem volt kötődési gond. Az én nagyon beles kutyám kezdetektől fogva együttműködő volt, igazából nem sokat javult a helyzetünk ettől,bár az is igaz, hogy ő mindig megkapta a napi adagot szinte teljesen. A mi kapcsolatunkban az hozta meg a változást, mikor megtanultam a helyes büntetéseket.
2013. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És még egy dologra lennék kíváncsi, lehet h rosszat tettem tegnap, nem tudom eldönteni. A háló szoba és az ágyunk tiltott terület a kutyának már jó ideje, ezt hamar megtanulta. Tegnap este elkezdett öklendezni meg fura hangot kiadni, nagyon megijedtem. A párom képtelen egy légtérben aludni a kutyával,mert h horkol, úgyhogy arra jutottunk, hogy én bent alszom a kutyával a hálószobában, mert nagyon paráztam h megfog fulladni este, és mivel zárva tartjuk a hálószoba ajtót így még jelezni sem tud ha bármi baj van. Először a kiságyában aludt az ágyam mellett, de később felengedtem magamhoz, közbe persze hányt meg szarul volt.

De mára jobban lett, elmúlt, valszeg valami faág beakadhatott neki a torkába v nem tudom, de jól van, úgyhogy nem jöhet be mától megint a szobába. Ugye nagyon rosszat nem csináltam ezzel h tegnap estére beengedtem?

2013. máj. 28. 13:58
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy érzem, hogy a büntetéssel való nevelés úgy mond jobban megy, mint a jutalom falattal való.

De a büntetést már közép fokon tanultad meg? vagy magadtól úgymond?

2013. máj. 28. 14:00
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

úgy látom, még erősen szokjátok egymást ,te meg a kutyád .

sokan,mint ahogyan te is ,úgy gondolod, ha mindent betartasz,amit mondanak,ha mindent megpróbálsz jól csinálni , pár hét és lesz egy tökéletes kutyád?:)

ez nem igazán így működik.

pl: kötődési tréning ??? maga a technika 10 000 éves ,de kreálltak neki egy új szóösszetételt,gondolván ,hogy új ??? és ez majd megoldja a kutyások minden gondját .

nem .

ha elmész sétálni, ha kint vagy a természetbe ,közel s távol senki csak te meg a kutyád , és már 3-4-5-6 éve együtt vagytok ,akkor is jó dolog ,ha az egyik zsebedben lapul a jutalomfalat , vagy táp, vagy bármi kaja ( kifli,perec,rétes,) bármi,amivel megjutalmazod ,az amúgy már tökéletesnek mondott kutyádat !! ( és nem pár falatkára gondolok !)

ezek olyan dolgok amiket egész életedben megtehetsz . szemben azzal,hogy felengeded a betegnek tűnő kutyát az ágyadra, miközben ha nem beteg akkor a szobába sem mehet be:)

a lényeges dolog a viselkedésed!

hogyan viselkedsz a kutyáddal .

legyél türelmes, legyél megfontolt,és következetes ( nem mehet fel az ágyra !).

és sétálj vele sokat !!

2013. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálam a középfokos büntetést nem is lehetett alkalmazni, mivel ha meghajottam volna a kutyát, ő gond nélkül lecsatlakozott volna, mivel előtte kóbor életmódot élt, így egyáltalán nem rémítette meg az, hogy én kizárom őt a falkából. Nekünk a fő gond a szökés volt. Séta közben simán otthagyhattam volna akárhol, nem érdekelte őt. A negatív megerősítés alatt nálunk nem komoly büntetésre kell gondolni, egyszerűen erélyesebben rászólok, és működik. Korábban azt gondoltam, hogy majd a kajáért úgyis jön. Hát nem:D
2013. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!