Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy kiállításra...

Igaz az, hogy kiállításra szánt kutya csak akkor lesz igazán eredményes, ha kertben van tartva?

Figyelt kérdés
Azt hallottam(főleg hosszú szőrű fajták esetében)hogy sokkal szebb,dúsabb szőrt növesztenek,izmosabbak,egészségesebbek lesznek,ha kertben vannak tartva.Nekem az a problémám ezzel,hogy hosszú szőrű fajtát szeretnék kiállításra és-bár van kertünk is-javarészt bent szeretném/szerettem volna tartani a házban,többek közt épp a szőre miatt,illetve hogy végre egy olyan kutyám lehessen,aki a nap java részében télen-nyáron,rossz időben is velem van,itt alszik a szobában,mindig gazdiközelben lehet.Most viszont gondban vagyok a fentiek miatt.
2013. szept. 25. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A collie-nak a legjobb tartás a kinti-benti. Bent tökéletesen elvan, de az erős csontozathoz és szép szőrhöz azért kint sem árt lennie. Én el nem tudnám képzelni a csak kint tartását, egyszerűen jellemében nem arra való, hogy a gazditól külön legyen szinte egész nap.

Kiállításokon tél végén-tavasszal lehet, hogy kicsit hátrányban lesz egy 'szőrmániás' bírónál (sajnos sokan szinte csak ezt nézik...), de nyárra általában levedlenek a kerti kutyák is.

A tisztítása nem túl bonyolult. Ha nagyon saras az idő, akkor áttörlés után berakod egy könnyen takarítható szobába, és lepereg a bundájáról a por. Nagyon durva esetben kell egy kicsit átkefélni.

Melyik kennel a kiválasztott? :-)

2013. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy április-májusi kiállításon egy kinti-benti cavaliernek is dupla szőre van mint egy panelosnak.
2013. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ment a + mindenkinek.Majd eldől még,hogy lesz(valószínűleg kinti-benti)
2013. szept. 26. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!