Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illene...

Milyen kutyafajta illene hozzám? (menhelyit ne mondj! )

Figyelt kérdés

Panelkutya lenne. Közepes testűre gondoltam, nem szeretnék szobacirkálót. Kistestűekből a kisspitz, és a különlegesebb fajtákat szeretem, inkább pl. a papillont.

Napi kb. 2-2.5 órát tudok szánni a mozgatására. Lakásban nyugodt legyen, és előny, ha könnyen nevelhető nem ugatós.

Vinném kiállításra, ha kell, kirándulni.


2013. szept. 26. 12:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%
nekem az a kedvencem mikor emberek szobában, dobozban, láncon, stb. tartanak mindenféle állatokat és azt mondják, hogy ők szeretik az állatokat.
2013. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Sportolni más kutyákkal is lehet nem csak fajtatisztákkal lehet elérni jó eredményeket, Frizbiben azt hiszem most a világbajnokságon távdobásban egy wipet keverék nyert.


:) a kiállítási világ meg teljesen elmebeteg, és NEKEM teljesen antipatikus.. Ráadásul egy olyan dolog amiben nem is tudsz magadtól javulást elérni a kutya olyan amilyen ha többet mozogsz vele többet foglalkozol stb akkor se lesz jobb.


Persze ez az én véleményem, csak gondoltam szólok pár szót a mentett kutyák mellet. :) (és a kiállítások ellen de ez már részlet :D)

2013. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Te vissza térő vagy ebben a témában.. és nem fogunk úgy se meggyőzni viszont te se minket.


A boxban nekem a kutya és sok más ismerősőmnek is teljesen meg tud nyugodni, mert végre van egy helye ami mindenhonnan védett és nyugis. Hülyeség azt állítani hogy nem jó neki mikor maguktól is a hasonló zugokat keresik alvásra.

A ház már másik kérdés.. de a kutyának a lényeg hogy a gazdával legyen és ha te bent vagy akkor ő is bent szeretne lenni, nem utolsó sorban pedig a meleg télen egész jól tud jönni egy rövidszőrű kutyának pl..


Meg képzelj már el egy csivavát szabadon a kertben -10ben.. milyen jó is neki ott :D

2013. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%
csivavát kitenyészteni se kellett volna alapba. de oké, nem vitázom, csak felidegelnek ezek a dolgok.
2013. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

engem meg a kötekedő hozzánem értő emberek..


Akkor mondok másik példát. Tegyed ki az én kutyámat -10be.. nem éli meg a reggelt, pedig 50kiló színizom csak kopasz a hasa és 5-10fokba is remeg néha


Tudom őt se kellet volna kitenyészteni.. De akkor mit kellet volna a németjuhászt meg a kaukázusit azt kész?...

2013. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Sn0wf0x ***** válasza:
84%
13:39: az emberek meg egy szál bőrben feküdtek a barlangok kövén. Ha most kizavarlak meztelenül egy barlangba, szabadnak érzed majd magad? ne legyünk már elvakultan hülyék könyörgöm...mutatok neked olyan golden retrievert 50nm-es lakásban, hogy annál boldogabb kutyát még lehet nem is láttál. Miért? Mert foglalkoznak vele, rendszeresen táplálják, biztonságban érzi magát, nevelik, mozgatják. Az ápolatlan minden veszélynek kitett kóbor kutyákat boldog állatoknak tartod?
2013. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Eszembe jutott szegény, megboldogult Mancs, aki ha nem épp bevetésen volt, egy 4. emeleti lakásban sínylődött a mocskos, állatkínzó gazdájával. Istenem, most is könnybe lábad a szemem, ha arra gondolok, hogy micsoda borzalmas élete lehetett annak a kutyának:( Biztos folyton kínozták, és csak félelemből dolgozott úgy, hogy azt a feladatot, ami ő egyedül elvégzett, ma 3 mentőkutya látja el.
2013. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

ezt a lakás=kínzás dolgot sosem értettem...

családi házban élünk, két nagytestű kutyám van. ha kimegyek kifelé sietnek velem, ha bejövök befelé sietnek velem. tök mindegy mit csinálok, csak lehessenek itt a közelemben. nyáron ha nyitva az ajtó, ugyanígy viselkednek. a ház maga nem nagyobb, mint egy átlagos panel (sőt...), és naponta annyit vannak mozgatva, mint egy aktívabb (sportosabb) panelos gazdinál lennének. nem kívánkoznak ki az udvarba, hogy körbe-körbe rohangásszanak... miért is tennék?


Diesel: a világbajnok whippet-border keverék nem menhelyi mentett kutya volt, hanem egy célirányosan létrehozott 'lurcher' tehát agár-juhászkutya keverék. tehát ilyen szempontból az érvelésed nem támasztja alá, mert akármelyik menhelyi whippetkeverékből egyáltalán nem biztos, hogy hasonló minőségű kutya lett volna.


papillon jó választás lehet, de akár a mudi is.

2013. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kérdező: honnan tudod hogy a néni, illetve az ismerősöd kutyája fajtatiszta, törzskönyves kutya? Lehet hogy látszatra az, de jellemben akármi lehet.
2013. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy uszkár, whippet, olasz agár jó választás lenne szintén.
2013. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!