Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, már...

Szeretnék egy kutyát, már többször kérdeztem a szüleimet, de nem engedik, mindenkinek van, mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés.


Egyrészt ott van a pakliban, hogy mivel téged is ők tartanak el, nyilván a kutya költségei is megterhelnék a családi kasszát, ivartalanítás, oltások, chip, jó minőségű táp, felszerelések, váratlan állatorvosi költségek - ezt 14 évesen aligha tudod egyedül fedezni.

Ahogy írták is, gondot jelent nyaralásnál, utazásnál, vagy ha elköltözöl, és több, mint egy évtizedig a társad lesz.


Hiába a te kutyád lenne, a kutya egy plusz családtag lenne nekik is, és nem biztos, hogy vágynak erre, még akkor sem, ha különösen felelősségteljes lennél, vinnéd kutyasuliba, jól nevelnéd, gondoskodnál róla.


A másik lehetőség - ami nálam is a helyzet - hogy a szüleid, vagy valamelyikük egyszerűen nem szereti a kutyákat. Vannak sajnos ilyen emberek, zavarja őket a szőr, az ugatás, a kosz, nem akarják, hogy bútorok vagy egyebek meg legyenek rongálva, nem szeretik, ha hozzájuk bújik egy kutya, stb.


Kérdezz rá melyik helyzet áll fenn, beszéljétek meg, de amíg velük élsz, el kell fogadni a döntésüket. Én szülővel élő felnőtt vagyok, egyszerűen az együtt élés miatt nem tarthatok kutyát (és macskát se), pedig benőtt már a fejem lágya, de tiszteletben tartom a dolgot.

2013. szept. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, ha megkérdezem, akkor hülyeségeket találnak ki. Mindig mást mondanak
2013. szept. 27. 06:57
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22éves koromig vártam.. ez van. Nem kaphatsz meg mindent amit kitalálsz.
2013. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna, nem engedték. Elköltöztem, vettem egyet :) 23 voltam :) Nem a világvége. Amúgy is lassan mész középiskolába, esetleg más városban fogsz tanulni. Várj vele míg idősebb leszel, úgysem lenne nagyon időd rá. Meg hajnalban kelni kivinni pisilni, amíg kölyök akár éjjel is 3-4 óránként míg szobatiszta nem lesz, persze ha szobakutyáról beszélünk...
2013. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!